Oginskių Žemaitija: dvarai ir kulinarinis paveldas!

KAINA
31 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. rugsėjo 24 d. kviečiame keliauti pasigrožėti Žemaitija – kurioje gyva kunigaikščių Oginskių istorija – lankysimės M. Oginskio dvare, gilinsimės į Oginskių šeimos istoriją Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejuje bei paskanausime tradicinių žemaitiškų patiekalų!

7.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Keliaujame į žavingąją Plungę. Susipažinsime su Plungės pažiba – kunigaikščio M. Oginskio dvaro ansambliu ir jį supančiu paslaptingu parku. Dvaro ansamblį sudaro neorenesansinio stiliaus rūmai, neogotikinės arklidės, dvi oficinos, laikrodinė-oranžerija, parko vartai ir sargo namelis, ūkiniai pastatai ir fazanų augintojo namelis, skalbyklos namelis, medinis kunigaikščio advokato namelis. Dvaro parko puošmena – Perkūno ąžuolas, prie kurio, pasakojama, degusi šventoji ugnis. Plungės dvaro laikrodinė – oranžerija yra labai panaši į Florencijoje (Italija) esančius Palazzo Vecchio rūmus. Tai lyg maža tų rūmų kopija. Bokštelyje esantis laikrodis turi tik vieną rodyklę. Šiuo metu dvare veikia Žemaičių dailės muziejus. Nors Plungės dvaro valdytojai nuo XVI amžiaus nuolat keitėsi, ši valda iki XX amžiaus pradžios išliko svarbia aristokratų, dvasininkų, talentingų kultūros ir meno žmonių rezidencija. Kunigaikštis, tęsdamas muzikines Oginskių giminės tradicijas, čia buvo įsteigęs dvaro orkestro mokyklą, kurioje mokėsi dailininkas ir kompozitorius Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Mykolo Oginskio rūmai – vienas gražiausių XIX a. Lietuvos architektūros paminklų. Po nepaprastos ekskursijos mūsų lauks trumpas poilsis, kurio metu pasivaišinsime kafija su sausainiais. Truputį pailsėję keliausime susipažinti su Plungės miestu.

Toliau keliausime į Rietavą, kur tęsime pažintį su kunigaikščiu Mykolu Kleopu Oginskiu. Aplankysime Rietavo Oginskių kultūros muziejų. Muziejaus direktorius, pasišventęs Oginskių istorijos tyrinėjimams, supažindins su muziejaus ekspozicija, skirta kunigaikščiams Oginskiams – su grafų Oginskių gyvenimu, darbais Rietave. Rietavo dvarvietėje sužinosime apie Rietavo dvaro svarbą Lietuvai. Rietavo dvaras į Lietuvos istoriją pateko dėl to, kad būtent Rietave pirmą kartą Lietuvoje įžiebta elektros lemputė, įdiegiamas pirmas telefonas. „Oginskių laikotarpiu“ Rietave įsteigta profesionali muzikos mokykla ir agronomijos mokykla, kuri tuomet vadinta „ūkininkystės mokslinyčia“. Aplankysime Rietavo neoromantinę Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčią, kuri buvo pastatyta kunigaikščio Irenijaus Oginskio šeimos užsakymu ir kurioje 1853 m. buvo pakrikštytas kunigaikštis Bogdanas Oginskis (Rietavo Šv. arkangelo Mykolo bažnyčią projektavo Prūsijos karaliaus dvaro architektas Friedrichas Augustas Stuleris). Rietave apžiūrėsime ir 2015 m. atidengtą paminklą Oginskiams ir jų palikuonims (Regimanto Midvikio darbas). R. Midvikis skulptūroje įamžino granite iškaltą Oginskių herbo heraldinį simbolį – leliją.

Paskutinis mūsų sustojimas – Žemaitės memorialinis muziejus. Julija Beniuševičiūtė-Žymantienė, lietuvių rašytoja klasikė, literatūroje žinoma Žemaitės slapyvardžiu, gimė 1845 m. birželio 4 d. Bukantės dvarelyje, netoli Šateikių. Šis dvarelis XIX a. priklausė grafui Pranciškui Plateriui. Tuo metu Julijos tėvai buvo šio dvarelio prižiūrėtojai: tėvas – urėdas, motina – gaspadinė. 1965 metais minint rašytojos Žemaitės 120-ąsias gimimo metines, jos gimtajame restauruotame name įrengta memorialinė ekspozicija. 2012 metais dar kartą suremontuotas dvarelio gyvenamasis namas, atstatyti tvartas ir svirnas. Gimtojoje rašytojos troboje kviečiama susipažinti su ekspozicija, atspindinčia jos gyvenimo ir kūrybos kelią. Iškart po ekskursijos, kad alkis neužgožtų visų įspūdžių mūsų lauks nepaprasta edukacija. Būsime supažindinti su žemaičių kulinariniu paveldu – kaip ir kokiomis progomis buvo gaminami tradiciniai žemaičių valgiai (varškės sūris, spirginė, kastinys, silkė ir kt.) bei juos padegustuosime.

Kupini gerų įspūdžių apie 20.30 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-09-24 07:00
Grįžimas: 2023-09-24 20:30

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Ekskursija ir kafija M. Oginskio rūmuose – apie 8 Eur/asm.
 • Rietavo Oginskių kultūros muziejus – suaugusiems apie 2 Eur/asm., vaikams, senjorams apie 1 Eur/asm., neįgaliems nemokamai. Vietinio gido ekskursija grupei apie 60 Eur.
 • Žemaitės memorialinis muziejus (žemaičių kulinarinio paveldo degustavimas, muziejaus lankymas) – apie 15 Eur/asm. Vietinio gido paslauga apie 20 Eur grupei (grupė iki 25 žmonių). Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.