Nepažinta Latgala – dvarai, porcelianinės lėlės ir latgalietiškos vaišės!

KAINA
26 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2022 m. liepos 2 d. kviečiame susipažinti su gilias istorines tradicijas menančia Latgala – pasigrožėti didingais dvarais, išgirsti įdomių pasokojimų bei padegustuoti tradicinių patiekalų!

6.00 val. Išvykimas iš Panevėžio.

Pro Latgalos sostinę Daugpilį, Šventyklų kalvą, kuri yra vienas iš miesto simbolių, keliaujame į Kraslavą, senąją sostinę. Miestas įsikūręs Dauguvos vingyje, tarp kalvų. Su vietiniu gidu apsižvalgysime po miesto įžimybes. Aplankysime 32 m. medinį Apžvalgos bokštą ir ant kalvos stūksančius Pliaterių rūmus, įkurtus 18 a. Dvaro teritorijoje veikia Turizmo informacijos centras, kurio trečiame aukšte galima apžiūrėti išskirtinę porceliano lėlių galeriją, Amatų centras bei Kraslavos Istorijos ir meno muziejus.

Norint kuo geriau susipažinti su šalimi, reikia pasitelkti kuo daugiau pojūčių, vienas iš jų – skonis. Pažintį su Latgala tęsime degustuodami Latgalos kulinarinį paveldą. Degustacijos metu išgirsime apie ilgaamžias tradicijas menančius patiekalus, paragausime latgališkai paruoštų sūrių ir mėsos bei naminės, krosnyje keptos duonos. Atsigersime karštos žolelių arbatos su saldžiu pyrago gabalėliu.

Toliau mūsų laukia apsilankymas Agluonoje. Apžiūrėsime skulptoriaus V.Gylikio 2015 m. sukurtą paminklą Karaliui Mindaugui ir Karalienei Mortai bei Agluonos baziliką. Tai aukšta vėlyvojo baroko stiliaus bažnyčia, garsėjanti 16 a. šventu paveikslu – Agluonos stebukladare Dievo Motina, kuriai savo prašymus ir padėkas palieka ir čia apsilankę turistai. Bazilika susilaukė net dviejų Popiežių vizito. Prie Bazilikos trykšta Šv. Antano šaltinis. Legenda byloja, kad nusiprausę jo vandeniu pasijusite sveikesni ir jaunesni.

Toliau aplankysime Lūznavos dvarą – Latgalos modernizmo perlą. Šį dvarą savo šeimos poilsiui 19 a. įsigijo kelių ir tiltų inžinierius kilęs iš Panevėžio Stanislovas Kerbedis. Šiame dvare ilsėjosi ir kūrė Kerbedžio ir jo šeimos globojami menininkai iš Lietuvos, tarp kurių buvo ir M. K. Čiurlionis. Dvare įrengta moderni ekspozicija apie S. Kerbedžio gyvenimą ir darbus, vyksta gausybė įvairių renginių ir kūrybinių dirbtuvių. Kartu su dvaro ponia pasivaikščiosime po ištaigingus dvaro kambarius, pasiklausysime senų, dvarą menančių istorijų bei pasigrožėsime žydinčiu parku.

Kupini gerų įspūdžių apie apie 21.30 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2022-07-02 06:00
Grįžimas: 2022-07-02 21:30

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kuro, kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Gidas po Kraslavą – apie 2 Eur/asm.
 • Kraslava istorijos ir meno muziejus – suaugusiems apie 1 Eur/asm., moksleiviams, studentams ir senjorams apie 0,50 Eur/asm.
 • Pilies komplekso apžvalginė ekskursija – apie 20 Eur/grupei.
 • Olgos Gribulės porcelianinių lėlių kolekcija – suaugusiems apie 3 Eur/asm., moksleiviams, studentams ir senjorams apie 2 Eur/asm.
 • Latgalos kulinarinio paveldo degustavimas – apie 7 Eur/asm.
 • Agluonos bazilikos lankymas – apie 1,50 Eur/asm. Gidas – 10 Eur. grupei.
 • Ekskursija Lūznavoje – suaugusiems apie 2 Eur/asm., moksleiviams, studentams ir senjorams apie 1,50 Eur/asm. Gidas grupei 25 Eur.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.