Neatrastoji Latvija: Kuoknesės pilis ir plaukimas vikingų laivu!

KAINA
21 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2020 m. lrugpjūčio 16 d. kviečiame vykti į neatrastąją Latviją prie Dauguvos: Kuoknesės pilis ir plaukimas vikingų laivu!

6.30 val. išvykimas iš Panevėžio.

Atvykstame į Latvijos nacionalinis botanikos sodą Salaspilyje. Nors sodas kurtas 1956 m., tačiau dėmesio verta ir jo 165 metų priešistorė. 1836 m. Kristijanas Vilhelmas Šohas įkūrė Sodininkystės bendrovę, kuriai vis didėjant, persikelta į Salaspilį. Šiuo metu Latvijos botanikos sodas – tai 129 ha apimantis, didžiausias botanikos sodas Baltijos valstybėse. Čia sukaupta viena iš turtingiausių gyvų augalų kolekcijų šiaurės rytų Europoje. Nors ir sukurtas moksliniais tikslais, sodas nėra uždaras, jis populiarus pramogų parkas. Atvykę čia susipažinsime su Latvijos ir pasaulio augalų įvairove, pasisemsime naujų sodo idėjų. Botanikos sodo gido lydimi aplankysime naujojo oranžerijos komplekso, pasididžiavimą sukulentų kolekciją. Lankytojams atvertos 4 salės: Sukulentų salė, Šiltoji subtropikų salė, Vėsioji subtropikų salė ir Tropikų salė.

Pasigėrėję augalų pasauliu, tęsiame kelionę link Ikškilės. Įkurtas senosios lyvių genties miestas klestėjo labai palankioje geografinėje padėtyje, 28 km nuo Latvijos sostinės Rygos, prie Dauguvos upės. Tai antras pagal amžių Latvijos miestas. 1185 m. paminėtas pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose kai Dauguvos krante buvo pastatytas pirmasis mūrinis pastatas Baltijoje – Livonijos vyskupo bažnyčia. Pastačius Rygos hidroelektrinę (1966–1974), Dauguvos vandens lygis buvo pakeltas tiek, kad bažnyčios griuvėsiai pakliuvo į naujai suformuotą salą. Ši buvo pavadinta Šv. Meinardo sala, pirmojo Ikškilės vyskupo Meinardo vardu.

Pamatę unikalų pastatą, pasigrožėję jaukiai sutvarkytomis miesto viešosiomis erdvėmis išvykstame į Kuoknesę. Apie 60 km atstumas, skiriantis du senuosius Latvijos miestus neprailgs važiuojant vaizdingomis Dauguvos upės pakrantėmis. Kuoknesė yra turizmo perlas, pritraukiantis idėjas ir lėšas Latvijos valstybingumo šimtmečio proga.

Atvažiavę į Kuoknesę apsilankome turizmo informacijos centre. Būtent čia apžiūrėsime Kuoknesės pilies rekonstrukcijos ir Likimo sodų maketus.

Kuoknesė – senoji latgalių gyvenvietė, kuri nuo 1208 m. priklausė Rygos vyskupui. 1209 m. pastatyta mūrinė vyskupo pilis. Nuo XIV a. Kuoknesė priklausė Hanzos miestų lygai. 1397–1561 m. viena Rygos arkivyskupų rezidencijų. 1701 m.pilis buvo stipriai apgriauta ir po truputėlį nyko. Ilgai pilies griuvėsiai stūksojo ant aukšto skardžio, kurio šiandien net įsivaizduoti neįmanoma. Pastačius eilę hidroelektrinių Dauguvos vanduo buvo stipriai pakeltas, susiformavo visiškai naujas kraštovaizdis. Juo grožėsimės plaukiodami vikingų laivu.

Kad alkis neužgožtų visų įspūdžių, apsilankome Kuoknesės darbščių ir sumaningų moterų amatų centre „Baltainė“. Čia ne tik paskanausim latviško kulinarinio paveldo patiekalų, bet ir smagiai praleisim laiką.

Su visų Latvijos žmonių parama, Kuoknesės saloje per paskutiniuosius dešimt metų išaugo Likimo sodas. Norėdami įamžinti tų latvių, kurie tapo XX amžiaus totalitarinio režimo aukomis atminimą, Kuoknesės fondas Dauguvos upės viduryje įkūrė jų atminimo vietą, čia buvo ir tebėra įgyvendinamas „Meisow” („Pievos”) projektas, kurį sukūrė besipraktikuojantis dzen-budistas ir kraštovaizdžio dizaineris ŠumnijoMasuno iš Japonijos.

Pilni gerų įspūdžių keliaujame namų link. Apie 21.30 val. grįžimas į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001534.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2020-08-16 06:30
Grįžimas: 2020-08-16 21:30

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kuro, kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Latvijos nacionalinis botanikos sodas – apie 3 Eur/asm. (2 Eur. – senjorams; 1 Eur. – moksleiviams).
 • Plaukimas vikingų laivu – apie 8 Eur/asm.
 • Kuoknesės pilies griuvėsiai – 1-2 Eur/asm.
 • Pietūs amatų centre „Baltainė“ – apie 7 Eur/asm.
 • Likimo sodai – 1 Eur/asm, vietinis gidas 1 Eur/asm.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.