Naujametinis Talinas ir pasakiška šventinė mugė!

KAINA
95 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2021 m. gruodžio 31 – sausio 1 d. kviečiame keliauti pasigrožėti Naujametiniu Talinu… Naujųjų metų sutikimas Talino senamiesčio gatvelėse, Rotušės ir Laisvės aikštėse su linksma muzika, šventine muge, karštu vynu, puošniomis eglutėmis ir fejerverkais!

1 diena

6.00 val. išvykimas iš Panevėžio. Kelionė Lietuvos ir Latvijos valstybių teritorija su dviem sustojimais.

Atvykstame į Taliną. Lankomės viename gražiausių rūmų bei parkų Estijoje – Kadriorgo rūmuose. Įspūdingų barokinių rūmų istorija prasidėjo XVIII amžiuje, Juos statė Petras I savo žmonai Jekaterinai I, tačiau nei vienas nesulaukė statybų pabaigos. Italų architekto Nikolo Mičeti projektuoti grandioziniai rūmai ir juos supantys išpuoselėti sodai – puikus carinės ekstravagancijos pavyzdys. Šiuose rūmuose verta apsilankyti ir dėl čia įsikūrusio Estijos dailės muziejaus. Rūmuose mūsų lauks ekskursija su vietiniu gidu, vėliau pasivaikščiosime aplink esančiame nuostabiame parke, pasigrožėsime puikiai sutvarkytais želdiniais.

Po to keliausime į Talino televizijos bokštą – 314 m aukščio pastatą, kuris yra aukščiausias mieste (ir visoje Estijoje). Bokštas iškilo 1980 m. Maskvos Olimpinių žaidynių proga. Greitaeigis liftas norinčius pasižvalgyti iš viršaus į apžvalgos aikštelę pakelia mažiau nei per minutę. Nuo televizijos bokšto apžvalgos aikštelės atsiveria puikūs senamiesčio ir uosto vaizdai, o giedrą dieną matosi net ir Suomijos krantai.

Atvyksime į viešbutį. Po trumpo poilsio keliausime vakarieniauti ir paskanauti estiškos virtuvės patiekalų.

Keliaujame į ekskursiją po naktinį šventiškai pasipuošusį Talino senamiestį. Šalia įėjimo į senamiestį visus pasitinka Storosios Margaritos bokštas. Tokį pavadinimą bokštas gavo dėl to, kad šioje vietoje miesto siena buvo tvirčiausia ir storiausia. Akį iš tolo traukia ir Tompea pilis iškilusi virš Estijos sostinės Talino Senamiesčio ir kylanti Tompea kalva, kurioje šiuo metu įsikūręs Estijos Parlamentas, Riigikogu. Tompea kalvoje įrengtos net kelios apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria Senamiesčio bei Talino uosto panorama. Šalia stovi Aleksandro Nevskio katedra pastatyta 1900 metais paskutiniojo Rusijos caro Nikolajaus II. Ši ortodoksų katedra laikoma XIX amžiaus caro valdžios simboliu. Mūsų lauks ir gražioji Švč. Mergelės Marijos katedra dar vadinama Domo, buvo pastatyta XIV a. ant Tompea kalvos. Tai yra pagrindinė liuteronų bažnyčia Estijoje, buvusi Talino vyskupų rezidencija. Taip pat nepamiršime aplankyti ir Rotušės aikštės, kurioje anksčiau vykdavo mugės, buvo vykdomos mirties bausmės. Spiraliniais laiptais įveikus 115 pakopų galima pakilti į rotušės bokšto viršūnę ir pasigrožėti miesto panorama. Apžiūrėsime ir Juodagalvių gildijos pastatus.

Po ekskursijos laisvas laikas Rotušės aikštėje, kuri per šventes pavirsta tikra pasaka. Širdis apsąla nuo vaizdų – pamatysite Kalėdų senelį ir jo elnius, mažas trobeles, prikrautas liaudies meistrų dirbinių. Čia gali betarpiškai pabendrauti su tautodailininkais, nusipirkti kalėdinių papuošalų ir rankdarbių, puikiai tinkančių šventinėms dovanėlėms. Vietos kepėjai ir virėjai mugėje siūlo tradicinių estiškų patiekalų – nuo juodos kraujinės dešros ir raugintų kopūstų iki imbierinių meduolių ir sausainių su sielą ir kūną sušildančiais kalėdiniais gėrimais. Jūsų lauks Naujųjų metų sutikimas senamiesčio gatvelėse, Rotušės ir Laisvės aikštėse su linksma muzika, karštu vynu, puošniomis eglutėmis ir fejerverkais. Savarankiškas grįžimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Dieną pradėsime vėlyvais pusryčiai viešbutyje. Po to tęsime pažintį su gražiuoju Talinu.

Ekskursija su vietiniu gidu Estijos jūrų muziejuje. Talinas didžiuojasi tokiu pasaulyje analogo neturinčiu muziejumi. Lankysimės hidrolėktuvų angaruose, kurie yra pirmieji pasaulyje didžiuliai gelžbetoniniai kupolai, neturintys vidinių atramų, juose įrengtas muziejus; galėsime apžiūrėti povandeninį laivą „Lembit“, kuris plaukiojo rekordiškai ilgą laiką – net 75 metus; išbandysime save lėktuvo pilotavimo, torpedinio šaudymo ir kulkosvaidžio simuliatoriaus sistemose; prieplaukoje patyrinėsime patį didžiausią iki šių dienų išsilaikiusį garu varomą ledlaužį, kuriam net 106 metai.

Leidžiamės į dieninę ekskursiją, kurios metu artimiau susipažinsime su Talinu – apžiūrėsime Tompea kalvą, kuri yra vienas iš seniausių ir didžiausių architektūrinių statinių Estijoje. Jau keletą šimtmečių pilis yra šalyje valdančiosios valdžios simbolis…. Savas istorijas atskleis net skulptūros, vėjarodės, piktogramos…

Po to turėsime šiek tiek laisvo laiko, kurio metu galėsime pasistiprinti, nupirkti lauktuvių Domo aikštėje šurmuliuojančioje Kalėdinėje mugėje arba savarankiškai patyrinėti Taliną.

Kupini gerų įspūdžių apie 22.00 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Vienviečio kambario priemoka (PRIVALOMA keliaujant vienam arba neatsiradus su kuo sugyvendinti) – apie 10-20 Eur.

SVARBU!

Vykstant į kelionę užsienyje privaloma turėti ES skaitmeninį Covid pažymėjimą (Žaliąjį pasą) skaitmeninėje laikmenoje arba atspausdintą ant popieriaus lapo. Išsami informacija apie Covid pažymėjimą (Žaliąjį pasą) nurodyta LR Sveikatos apsaugos ministerijos internetinėje svetainėje: https://sam.lrv.lt/…/es-skaitmeninis-covid-pazymejimas

ES skaitmeninį Covid pažymėjimą galima išsiimti: https://www.esveikata.lt/naujienos/0/103

Neturint el. bankininkystės dėl ES Covid pažymėjimo reikia kreiptis į šeimos gydytoją.

Pasiskiepijusiems pagal pilną vakcinacijos schemą ir persirgus COVID-19 (galioja 180 d. nuo teigiamo PGR tyrimo rezultato) grįžus iš kelionės nereikės atlikti COVID-19 testo ir nebus taikoma saviizoliacija!

Visiems bet kokiu būdu iš bet kurios valstybės keliaujantiems į Latviją arba vykstantiems per šalį tranzitu privaloma ne anksčiau kaip prieš 48 valandas iki Latvijos Respublikos sienos kirtimo užpildyti keliautojo anketą https://covidpass.lv/ ir išsaugoti QR kodą.

Daugiau informacijos apie atvykimą į Latviją: https://keliauk.urm.lt/location/latvija

Visiems bet kokiu būdu iš bet kurios valstybės keliaujantiems į Estiją arba vykstantiems per šalį tranzitu privaloma ne anksčiau kaip prieš 72 valandas iki Estijos sienos kirtimo užpildyti keliautojo anketą https://iseteenindus.terviseamet.ee/

Daugiau informacijos apie atvykimą į Estiją: https://keliauk.urm.lt/location/estija

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2021-12-31 06:00
Grįžimas: 2022-01-01 22:00

Kelionės dienų skaičius

2

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • 1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Kadriorgo rūmų lankymas – suaugusiems apie 8 Eur/asm., senjorams, studentams, moksleiviams apie 6 Eur/asm. (muziejaus gido ekskursija grupei apie 65 eurus)
 • Televizijos bokšto lankymas – suaugusiems apie 11 Eur/asm., senjorams, moksleiviams 7 Eur/asm.
 • Vakarienė Taline – apie 15-20 Eur/asm. (kaina tikslinama).
 • Estijos jūrų muziejaus lankymas – suaugusiems apie 12 Eur/asm., senjorams, moksleiviams 8 Eur/asm. (muziejaus gido ekskursija grupei ne didesnei nei 20 asmenų apie 45 eurus)
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje – apie 3 Eur/asm iki 65 m.; 6 Eur/asm. 65-75 m.;
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.