Naktinis Kryžių kalnas ir Helovyno parkas Šeduvos malūne!

KAINA
29 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. spalio 22 d. pačius drąsiausius kviečiame į naktinę ekskursiją Kryžių kalne. Kad nepritrūktų drąsos prieš lankydami Kryžių kalną aplankysime Kuršėnus, kur turėsime smagią ekskursiją ir pasivaišinsime „razbainikų“. O paskutinė mūsų stotelė bus ne ką mažiau įspūdinga, nei apsilankymas naktiniame Kryžių kalne, nes aplankysime mistinį Helovyno parką Šeduvos malūne.

13.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Pirmiausiai dalyvausime nepaprastoje ekskursijoje „Visokie nutikimai Kuršėnuose prie caro tarpukariu ir pokariu“. Ekskursijos metu išgirsime istorijų iš šio miesto gyvenimo apie Ringuvėnų dvaro savininkės ponios Burbienės laidotuves, karsto iškasimą, bažnyčios apiplėšimą, klebono „nuotakos pasaugojimą“, kvailiausią bandymą apiplėšti banką, arklio pamainymo istoriją, diližano apiplėšimą. Nepaliks abejingų ir istorijos apie moterų kovas dėl vyrų – istorija apie nukąstą lūpą, vitrijoliu išplikytas akis… Ar buvo Tadas Blinda atvykęs į Kuršėnus ir kaip atrodė Blindos Raudonkrūtinio gatvė miestelyje prieš 100 metų? L. Ivinskio (Turgaus aikštėje), įvykusią sukilėlių egzekuciją 1864 m. rudenį, Zalmano smuklės gaisrą… Aiškinsimės, kur dingo gulėję ant grindinio partizanų kūnai, koks buvo mokestis už tiltą ir kodėl tas tiltas „nuplaukė“. Kokie vyko Kuršėnų dvaro apiplėšimai? Seksime pavogtos dvaro bibliotekos pėdsakais. Ekskursiją pabaigsime su neįprasta, tačiau labai tinkama „razbainikų“ vakariene.

Sekantis mūsų sustojimas paslaptingasis Kryžių kalnas, kurį mes aplankysime jau sutemus. Naktinė Kryžių kalno ekskursija „Vienuolio pėdomis kalne“. Šią unikalią vietą Lietuvoje žino visi, vieniems ji asocijuojasi su sakralumu, tikėjimu, viltimi, kitiems ši vieta kelia šiurpius potyrius. Daugelis Kryžių kalną lanko dienos metu, bet ar sutiktumėte čia apsilankyti vakare ar naktį? Labiausiai šiurpą kelia Kryžių kalno aplankymas vakare vėjuotą dieną, kai girdisi įvairūs garsai, kai vėjo siūbuojami juda ant didžiųjų kryžių pakabinti mažesni kryželiai ir rožančiai. Vakare ar naktį kryžių šešėliai suteikia paslapties ir baimės. Rašytiniuose šaltiniuose Kryžių kalnas pirmą kartą minimas XIX a. viduryje. Manoma, kad kryžiai ant Jurgaičių (Domantų) piliakalnio (Šiaulių rajone) pradėti statyti 1831 m. ir 1863 m. sukilimų dalyviams, su kuriais carinės Rusijos valdžia žiauriai susidorojo, atminti. XX a. pradžioje kalnas imtas laikyti šventa vieta, todėl ją pradėjo lankyti tikintieji – ant kalno jie statydavo savo kryžius tikėdamiesi malonės. Kryžių kalnas tapo sakraline vieta, jį gausiai lankė žmonės, vykdavo pamaldos, atlaidai. Naktinės ekskursijos pasakotojas-vienuolis kvies pajusti Kryžių kalno dvasią, išgirsti jo garsus ir pasakojimus.

Paskutinis sustojimas Šeduvos malūnas, kuriame įsikūręs Helovyno Cirko parkas. Ši vieta – ypatinga. Dar 1905 metais pradėtas statyti malūnas nuo pat pradžių traukė mistinius įvykius. Kartą mįslingai degęs malūnas spinduliuoja magiška aura, kuri atgis ir atsiskleis kaip niekada anksčiau. Šeduvos helovyno parke Jus pasitiks įspūdingas cirko namas, magiškų triukų erdvė, klounų kapinės juodasis koridorius. Be gausybės šiurpinančių ir spalvingų dekoracijų, Jūsų taip pat lauks Candy POP erdvė, kurioje tik patys drąsiausi galės išbandyti savo jėgas ypatingai rūgščiuose bei aštriuose iššūkiuose.

Kupini gerų įspūdžių apie 22.00 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-10-22 13:00
Grįžimas: 2023-10-22 22:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Naktinė ekskursija Kryžių kalne – apie 7 Eur/asm.
 • Ekskursija Kuršėnuose ir „razbainikų“ vakarienė (jautienos sriuba) – apie 8 Eur/asm.
 • Šeduvos malūnas – suaugusiems apie 11 Eur/asm., senjorams, studentams, moksleiviams apie 6 Eur/asm. Asmeninės išlaidos.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.