Muziejų naktys ir nemokami muziejai Taline sugrįžta!

KAINA
95 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2022 m. gegužės 21-22 d. kviečiame keliauti į žaviąją Estijos sostinę Taliną, pasigrožėti Kadriorgo rūmais ir pasinaudoti puikia proga muziejų naktį nemokamai arba už simbolinę kainą aplankyti muziejus!

Vieną metų naktį Taline niekas nemiega. Ir ne todėl, kad švenčia. 850 metų vertybes kaupęs Talinas šią naktį atverią muziejų, galerijų, teatrų, bibliotekų duris… nes MUZIEJŲ NAKTYS SUGRĮŽTA!

1 diena

5.00 val. išvykimas iš Panevėžio. Kelionė per Latviją ir Estiją su dviem sustojimais.

Atvykstame į Taliną. Dieninės ekskursijos metu aplankysime Tompea kalvą, kurioje šiuo metu įsikūręs Estijos Parlamentas, Riigikogu. Tompea kalvoje įrengtos net kelios apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria Senamiesčio bei Talino uosto panorama. Šalia stovi Aleksandro Nevskio katedra pastatyta 1900 metais paskutiniojo Rusijos caro Nikolajaus II. Ši ortodoksų katedra laikoma XIX amžiaus caro valdžios simboliu. Mūsų lauks ir gražioji Švč. Mergelės Marijos katedra dar vadinama Domo, buvo pastatyta XIV a. ant Tompea kalvos. Tai yra pagrindinė liuteronų bažnyčia Estijoje, buvusi Talino vyskupų rezidencija.

Ant Tompea kalvos įsikūręs ir nepaprastai įdomus gynybinis kompleksas „Kiek in de Kök“. 500 metrų ilgio istorinis muziejaus kompleksas, iš kurio atsiveria puikus vaizdas į Senąjį Taliną ir iš kurio galima patekti į slaptą požemį. Jį sudaro šeši objektai – Kiek in de Kök bokštas, Mergelės bokštas (Neitsitorn), Arklidės bokštas (Tallitorn), Vartų bokštas (Väravatorn), Bastiono perėjos ir raižyto akmens muziejus. Pasivaikščiosime po paslapčių pilną požemį ir užkopsime į bokštą…

Po apsilankymo bokšte, keliausime į Rotušės aikštę, kurioje anksčiau vykdavo mugės, buvo vykdomos mirties bausmės. Spiraliniais laiptais įveikus 115 pakopų galima pakilti į bokšto viršūnę ir pasigrožėti miesto panorama. Apžiūrėsime senąją Talino vaistinę, praeisime bandelių skersgatviu, pamatysime seniausią miesto laikrodį, pasigrožėsime šv. Olavo bažnyčia. Apžiūrėsime Storosios Margaritos bokštą. Tokį pavadinimą bokštas gavo dėl to, kad šioje vietoje miesto siena buvo tvirčiausia ir storiausia…

Po to keliausime į Energetikos mokslų centrą. Šiandien mokslas ir technologijos pažengė taip toli, kad kiekvienas gali prilygti galingam graikų Dievui Dzeusui ir įgyvendinti tai, kas iki šiol atrodė neįmanoma. Talino Energetikos mokslo centre galėsite pasijusti pasaulio kūrėjais ir išbandyti pusantro šimto interaktyvių eksponatų: žaibų mašiną, grožio procedūras elektros šoku. Čia organizuojami virtualūs turai į Platoną, Jupiterį, Marsą ir kitas planetas. Virtualiame planetariume galėsite stebėti planetas ir žvaigždes.

Po smagios viešnagės muziejuje keliausime į viešbutį ir trumpai pailsėsime.

Sutemus keliausime į muziejų naktį. Kiekvienas muziejus šiai dienai žada paruošti specialią programą, simboliškai kainuojančias edukacines programas ar pristatyti retai demonstruojamus eksponatus iš muziejaus fondų. Vakarą pradėsime su gidu, o vėliau mūsų lauks laisvas laikas Talino senamiestyje bei savarankiškas naktinis muziejų lankymas… Estijos sostinė kompaktiška, muziejai įsikūrę netoli vienas nuo kito, o ir eiti viduramžiškom senamiesčio gatvelėm – vienas malonumas!

2 diena

Pusryčiai viešbutyje.

Keliausime į vienus gražiausių rūmų bei parkų esančių Estijoje – Kadriorgo rūmus. Įspūdingų barokinių rūmų istorija prasidėjo XVIII amžiuje, juos statė Petras I savo žmonai Jekaterinai I, tačiau nei vienas nesulaukė statybų pabaigos. Italų architekto Nikolo Mičeti projektuoti grandioziniai rūmai ir juos supantys išpuoselėti sodai – puikus carinės ekstravagancijos pavyzdys. Šiuose rūmuose verta apsilankyti ir dėl čia įsikūrusio Estijos dailės muziejaus. Pasivaikščiosime po prabanga žėrinčius rūmus ir aplink esančiame nuostabiame parke, pasigrožėsime puikiai sutvarkytais želdiniais. Pasivaikščiosime po Kadriorgo parką, užsuksime į Japonišką sodą, apžiūrėsime modernaus meno muziejaus KUMU teritoriją.

Išvysime ir caro Petro I namus. Petro Didžiojo namų muziejus yra seniausias Taline esantis muziejus, kuriame yra pilna autentiškų daiktų priklausiusių carui Petrui I, ir jo žmonai Jekaterinai I.

Pratęsime ekskursiją autobusu po Piritos rajoną, aplankant Dainų slėnį, monumentą sovietinio genocido aukoms atminti, Piritos vienolyno griuvėsių kompleksą, Talino TV bokšto prieigas, olimpinio miestelio krantinę, pamatysime ir paminklą Undinėlė.

Kelionė namų kryptimi. Sustojimas Piarnu mieste lauktuvėms nusipirkti, užkąsti. Apie 23.00 val. grįžimas į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Vienviečio kambario priemoka (PRIVALOMA keliaujant vienam arba neatsiradus su kuo sugyvendinti) – apie 15 Eur.

DĖMESIO!
Nuo balandžio 1 d. Estijoje nebėra Covid-19 ribojimų‼

Daugiau informacijos apie atvykimą į Estiją: https://keliauk.urm.lt/location/estija

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2022-05-21 05:00
Grįžimas: 2022-05-22 23:00

Kelionės dienų skaičius

2

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
 • Nakvynė viešbutyje bei pusryčiai.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Kadriorgo rūmų lankymas – suaugusiems apie 8 Eur/asm., senjorams, studentams, moksleiviams apie 6 Eur/asm.
 • Kiek in de Kök muziejaus lankytojo bilietas – suaugusiems apie 12 Eur/asm., senjorams, moksleiviams apie 6 Eur/asm., bilietas šeimai (2 suaugę ir 2 vaikai) – 24 Eur/asm. (gido ekskursija grupei apie 55 eurai)
 • Energetikos mokslo centras – suaugusiems apie 10 Eur/asm., senjorams, studentams, moksleiviams apie 8 Eur/asm.
 • Energetikos mokslo centro planetariumas – apie 2 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.