Molėtų kraštas – šventėmis kvepiantys meduoliai ir tradiciniai kalėdaičiai!

KAINA
31 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. gruodžio 17 d. kviečiame į Kalėdoms besiruošiantį Molėtų kraštą! Išsikepti kalėdaičių Videniškių vienuolyne bei pasigaminti prieskoniais pagardintų kalėdinių meduolių!

8.30 val. išvykimas iš Panevėžio.

Keliausime į Videniškius kur atgyja Kunigaikščių Giedraičių istorija. Apžiūrėsime unikalias portretines freskas, istorinę XVIII a. pabaigoje parašytą knygą ir keletą šimtų skutinėtų margučių. Šiuo metu išlikęs tik mūrinis pastatas, kuriame yra parapijos ir vienuolyno muziejus: keliuose infulato rezidencijos kambariuose, puoštuose neblogai išlikusia sienų tapyba, saugoma liturginių reikmenų, rūbų kolekcija. Sienų tapyba primena senąją patalpų paskirtį – ovaliuose medalionuose įamžinti vienuolyno vyresniųjų portretai. Vienuolyno architektūros formos kuklios, pastato išorėje vengta dekoro elementų. Bažnyčios architektūra, ypač eksterjeras, taip pat pasižymi formų santūrumu. Šventovės planas stačiakampis – viena plati ir trumpa nava. Susipažinę su vienuolyno istorija, turėsime unikalią edukaciją, kalėdaičių gamyba, kiekvienas galėsime pats pasigaminti po kalėdaitį, savo šventiniam stalui.

Užsuksime į Molėtus. Pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose paminėti 1387 metais, Molėtai šiandien tampa vis didesnio turistų dėmesio sulaukiančiu rajonu. Traukos priežastis – švari gamta ir nepakartojamas kraštovaizdis. Tarp ketvirtadalį Molėtų teritorijos užimančių miškų tyvuliuoja 300 ežerų. Molėtai – tikras ežerų kraštas. Tad nenuostabu, kad ir pačiame Molėtų mieste tyvuliuoja ežeras. Ežerą nužvelgti galėsime nuo prie pat įrengtos apžvalgos aikštelės. Visai netoli yra įrengtas skulptūrų parkas. Susipažinsime su miestu.

Kai namuose pasklinda cinamono, imbiero, muskato ir gvazdikėlių aromatai, tai reiškia tik viena – gražiausios žiemos šventės jau beldžiasi į duris. Šiais jaukiais kvapais kiekvieną namų kertelę pripildantys meduoliai – neatsiejama šv. Kalėdų tradicijų dalis. Keliaujame išsikepti bei padegustuoti šių kvapniųjų šventinių gardėsių. Sužinosime meduolių atsiradimo istoriją ir meduoliui suteikę kuo patrauklesnę širdelės, arkliuko, mėnuliuko, paukštelio ar kitokią formą, papuošime jį spalvotu glaistu. Edukacijos metu sušilsime ne tik nuo šventinės nuotaikos, bet ir nuo gardžios žolelių arbatos.

Kupini gerų įspūdžių apie 18.00 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-12-17 08:30
Grįžimas: 2023-12-17 18:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Ekskursija Videniškių vienuolyne – suaugusiems apie 5 Eur/asm., senjorams, moksleiviams ir neįgaliesiems apie 3 Eur/asm.
 • Kalėdaičių gamyba – apie 5 Eur/asm.
 • Kalėdinių meduolių edukacija – suaugusiems apie 8 Eur/asm., vaikams (5–14 m.), senjorams ir neįgaliesiems apie 6 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.