MO muziejus, Valstybės pažinimo centras ir Prezidentūra!

KAINA
29 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. lapkričio 11 d. kviečiame keliauti į žaviąją sostinę Vilnių ir apsilankyti Prezidentūroje, taip pat susipažinti su Valstybės pažinimo centru, ištyrinėti neįprastą MO muziejų bei užsukti į Vilniaus muziejų!

8.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Lietuvos sostinėje Vilniuje persipina bemaž visi architektūros stiliai: gotika, renesansas, barokas, klasicizmas. 1994 m. UNESCO įtraukė Vilniaus senamiestį į Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo sąrašą. Turėsite progą ne tik apsilankyti muziejuose, bet ir apžiūrėti Vilniaus rotušės aikštę – kadaise joje virė miesto gyvenimas, o dabar vyksta kasmetinės mugės, šventės ir daugybė kitų renginių. Visiems gerai žinomi Aušros Vartai ir juose esantis Dievo Motinos paveikslas, garsėjantis stebuklinga galia. Vilniaus universitetas – viena seniausių ir garsiausių Rytų Europos aukštųjų mokyklų. Grakščiu klasicizmu alsuojantys Prezidento rūmai. Žemutinės pilies teritorijoje stūksanti prakilni Arkikatedra bazilika, menanti Mindaugo laikus. Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija, menanti garsius bei kilmingus valdovus. Tai tik dalis Vilniaus, kurį pamatysime…

Po pažinties su miestu keliausime į Prezidentūrą. Nuo seno rūmai buvo svarbių valstybės įvykių centre. Šių pastatų istorijos pradžia – daugiau kaip prieš 600 m. rašytas dokumentas – didžiojo kunigaikščio Jogailos 1387 m. suteikta privilegija, kuria įkurta Vilniaus vyskupija ir padovanotas žemės sklypas. Pažintinės ekskursijos metu, lydimi gido, detaliau susipažinsite su rūmų istorija, architektūra, aplankysite sales, kuriose vyksta svarbiausios ceremonijos, derybos ir interviu.

Susipažinę su Prezidentūra keliausime į Valstybės pažinimo centrą. Lankytojai pasakoja, jog norint išsamiai susipažinti su kiekviename grafiniame kode slypinčia informacija, vienoje Valstybės pažinimo centro ekspozicijos dalyje reikėtų praleisti bent keturias valandas. Ekskursijos metu lankytojams pristatomos įdomiausios ekspozicijos dalys, o pasakojimas apie jas papildomas Valstybės pažinimo centro kūrimo istorijos elementais. Lydimi gido, ekskursijos dalyviai susipažįsta su ekspozicijoje perteikiamais demokratinės valstybės veikimo principais, o, naudodamiesi planšetinių kompiuterių pagalba, gali savarankiškai gilintis į juos dominančias temas.

Laisvas laikas pietums ar savarankiškam pasivaikščiojimui po Vilnių.

Sekantis mūsų sustojimas bus Vilniaus muziejus. Vilniaus muziejus – nauja sostinės pažinimo erdvė miesto gyventojams ir svečiams. 2021 m. pavasarį duris lankytojams atvėrusiame muziejuje pristatomi unikalūs ir dar nežinomi, tačiau aktualūs pasakojimai bei miesto istorijos. Vilniaus universitetas tyrinėja miestą ir skatina kalbėti apie jį kaip apie visumą, t. y. taiko tarpdalykines tyrimų prieigas ir vienija urbanistikos, architektūros, sociologijos, antropologijos istorijos, paveldosaugos, vizualiojo meno, literatūros, muzikos, mokslo bei technikos istorijos ir kitų sričių specialistus. Taip pat šiuolaikiškai ir patraukliai pristato naujas Vilniaus istorijos ir kultūros interpretacijas, aktualina pamirštus ir „nepatogius” miesto istorijos ir kultūros tarpsnius.

Toliau keliausime į MO muziejų. MO muziejus, įkurtas asmenine mokslininkų Danguolės ir Viktoro Butkų iniciatyva, beveik dešimtmetį veikė kaip muziejus be sienų. Sukauptą 5000 modernaus ir šiuolaikinio meno kūrinių kolekciją sudaro Lietuvos dailės aukso fondas nuo 1960-ųjų iki šių dienų. Kartu su gidu ištirsime muziejų.

Kupini gerų įspūdžių apie 20.00 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-11-11 08:00
Grįžimas: 2023-11-11 20:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Apsilankymas Vilniaus muziejuje – suaugusiems apie 5 Eur/asm., senjorams, vaikams, neįgaliesiems apie 2,50 Eur/asm. (ekskursija iki 25 asmenų grupei apie 30 Eur).
 • Lankytojo bilietai MO muziejuje – suaugusiems apie 11 Eur/asm., senjorams, studentams, neįgaliesiems apie 5,50 Eur/asm. (ekskursija iki 20 asmenų grupei apie 80 Eur).
 • Ekskursija Valstybės pažinimo centre ir Prezidentūroje – nemokama.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.