Margaspalvių verbų gamyba ir Velykų zuikio lauktuvės!

KAINA
24 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

  • Prieinama kaina
  • Kelionės su gidu
  • Nenuobodūs maršrutai
  • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2022 m. balandžio 10 d. kviečiame į nepaprastą, Šv. Velykoms skirtą kelionę – pirmiausiai patys išmoksime susipinti margaspalves Vilniaus krašto verbas, užsuksime ramiai pasivaikščioti po „Vilnojos parką“, pasigrožėsime Sudervės bažnyčia, po to skaniai papietausime ir sudalyvausime smagioje Velykų programoje – kur ne tik sužinosime apie senąsias tradicijas, bet ir patys marginsime margučius, lipdysime avinėlius ir liesime žvakes, o pabaigoje užsuksime į Videniškių vienuolyną!

7.30 val. išvykimas iš Panevėžio.

Pirmasis mūsų sustojimas bus kaimelyje, kuriame verbų rišimo meistrės padės mums išmokti rišti verbas. Vilniaus apylinkėse paplitusi verbų ryšimo tradicija gyvybinga ir praktikuojama iki šių dienų, perduodama iš kartos į kartą. Vilniaus verbos – tai ant medinio kotelio iš augalų supintas spalvingas ornamentas – Šv. Velykų puošmena. Išmoksime ne tik pinti verbas, bet ir labai daug sužinosime apie Vilniaus krašto tradicijas, papročius. Pamatysime ir ekspozicijoje esančias įvairių dydžių ir savitų formų verbas.

Po to pasivaikščiosime bei atsipalaiduosime besigrožėdami akmenų skulptūromis Vidmanto Martikonio akmens skulptūrų parke „Vilnoja“. Skulptūrų parko „Vilnoja“ sėkmę lemia net keletas veiksnių. Tai ir laiku pagimdyta idėja, patraukli parko topografija bei – jau galima drąsiai tvirtinti – pasaulinių įžymybių sukurtos skulptūros. „Vilnojos“ akmens skulptūrų parko įkūrėjas Vidmantas Martikonis 2001 metais į pirmąjį granito skulptūrų simpoziumą 4 ha užimančioje teritorijoje sukvietė aštuonis gerai žinomus Lietuvos menininkus, kurių skulptūros pirmosios papuošė parką. Šiuo metu skulptūrų parke eksponuojamos virš 70 monumentalių granito skulptūrų, o „Vilnojos“ akmens skulptūrų simpoziumuose dalyvavusių menininkų geografija pasiekė atokiausius pasaulio kraštus.

Aplankysime nepaprastai gražią Sudervės Švč. Trejybės bažnyčią. Šventovė yra vertingas architektūros paminklas ir puikus klasicistinės rotondos pavyzdys. Bažnyčios projektą prieš pat mirtį parengė architektas Laurynas Stuoka Gucevičius. Statybos darbus prižiūrėjo dominikonas Laurynas Bortkovičius. Statant bažnyčią (1803–1822 m.) pirminis projektas buvo nežymiai pakeistas. Mūrinės ir tinku padengtas pastato sienas gaubia šiek tiek suplotas stogo kupolas. Pastarąjį vainikuojantis aštuoniakampis žibintas buvo pristatytas vėliau. Rytinėje pusėje pastatą puošia dorėninio stiliaus šešių kolonų portikas, kurio nišose stovėjo dideles (2.75 m. aukščio) keturių Evangelistų: Šv. Mato, Šv. Luko, Šv. Morkaus. Šv. Jono ir Šv. Apaštalų Petro ir Povilo statulos. Dėmesio vertas prie šoninių bažnyčios durų esantis originalus švęsto vandens indas vaizduojantis Šv. Joną Krikštytoją stovintį šalia angelo laikančio dubenį švęstam vandeniui. Verta atkreipti dėmesį į akustines pastato savybes, kurios atsiskleidžia pakilus sienose iškirstais laiptais iki bažnyčios kupolo.

Toliau keliausime į jaukų tradicinių amatų centrą, kur pasistiprinsime aukštaitiškais bulviniais blynais su mėsa, žolelių arbata ir naminiu obuolių pyragu. Savo svečiavimąsi tęsime su smagia Velykų edukacija. Susipažinsime su senosiomis verbų sekmadienio ir Velykų tradicijomis; mums velykines lietuvių liaudies dainas dainuos ir pačius dainuoti mokins profesionalūs dainininkai; vašku išmarginsime velykinį margutį; bei iš molio nusilipdysite Velykų avinėlį stalui namuose papuošti. Kiekvienas turėsime ne tik po gražuolį avinėlį, bet ir nusiliesime po kvapnią bičių vaško žvakę, kuri mūsų šventiniam Velykų stalui suteiks ypatingą aromatą.

Keliausime į Videniškius kur atgyja Kunigaikščių Giedraičių istorija. Apžiūrėsime unikalias portretines freskas, istorinę XVIII a. pabaigoje parašytą knygą ir keletą šimtų skutinėtų margučių. Šiuo metu išlikęs tik mūrinis pastatas, kuriame yra parapijos ir vienuolyno muziejus: keliuose infulato rezidencijos kambariuose, puoštuose neblogai išlikusia sienų tapyba, saugoma liturginių reikmenų, rūbų kolekcija. Sienų tapyba primena senąją patalpų paskirtį – ovaliuose medalionuose įamžinti vienuolyno vyresniųjų portretai. Vienuolyno architektūros formos kuklios, pastato išorėje vengta dekoro elementų. Bažnyčios architektūra, ypač eksterjeras, taip pat pasižymi formų santūrumu. Šventovės planas stačiakampis – viena plati ir trumpa nava.

Kupini gerų įspūdžių apie 18.30 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2022-04-10 07:30
Grįžimas: 2022-04-10 18:30

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
  • Kelionė turistiniu autobusu.
  • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
  • Kelionės organizavimo paslaugos.
  • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
  • Verbų rišimo edukacija – suaugusiems apie 7 Eur/asm., senjorams, moksleiviams, neįgaliesiems – apie 6 Eur/asm.
  • Ekskursija Videniškių vienuolyne – suaugusiems apie 3 Eur/asm., senjorams, moksleiviams, neįgaliesiems – apie 2 Eur/asm.
  • Pietūs (aukštaitiški bulviniai blynai su mėsa, žolelių arbata, naminis obuolių pyragas) – apie 3.5 Eur/asm.
  • Velykinė programa Tradicinių amatų centre – apie 12 Eur/asm.
  • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.