Magiškas moliūgų – žibintų festivalis Švėkšnoje ir karštas šokoladas!

KAINA
32 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. spalio 14 d. Kviečiame keliauti Švėkšną į grafų Pliaterių įkurtą parką, kuriame nušvis magiškas šviesos ir moliūgų festivalis „Mes už šviesą“. Pakeliui į Švėkšną aplankysime Žemaičių Naumiestį, kuriame turėsime smagią edukacinę – pramoginę popietę su karšto šokolado degustacija.

10.30 val. išvykimas iš Panevėžio.

Pirmoji mūsų stotelė Žemaičių Naumiestis – senas Žemaitijos pasienio miestelis, kurio apylinkėse gyventa nuo XIV a. Nuvykę į miestelį aplankysime Žemaičių krašto etnokultūros centrą, kuris puoselėja etninę kultūrą, mėgėjų meną, kuria menines programas, plėtoja švietėjišką (edukacinę), programinę veiklą ir pakvies mus sudalyvauti pramoginėje – edukacinėje programoje „Karšto šokolado popietė“. Programos metu trumpai apžvelgiama šokolado istorija su žaidybiniais elementais, gėrimo degustacija, ją papildo „Naumiesčio retro“ vokalinio merginų ansamblio atliekamos dainos.

Po saldžios edukacinės programos turėsime pažintį su Žemaičių Naumiesčiu, jo istorija. Ypatingą reikšmę miestelis įgavo po 1863–1864 m. sukilimo uždraudus lietuvišką spaudą – jis tapo svarbiu draudžiamos literatūros platinimo punktu. Per jį ėjo vienas svarbiausių knygnešių kelių. 1910–1914 m. evangelikų liuteronų kunigas Fridrikas Megnius Naumiestyje lietuvių kalba leido laikraštį „Svečias“, tai buvo vienintelis laikraštis, leidžiamas Žemaitijoje. Po daugiau nei 100 metų šio laikraščio keli egzemplioriai buvo rasti baigiant tvarkyti evangelikų liuteronų bažnyčios kleboniją.

Paskutinis mūsų sustojimas bus žavingoji Švėkšna. Švėkšna – buvęs Rytų Prūsijos ir Didžiosios Lietuvos pasienio miestelis, kurio urbanistinė struktūra, architektūra ir pastatai skiriasi nuo kitų Klaipėdos krašto miestelių. Tai išskirtinė vieta ne tik todėl, kad ji apsupta turtingos ir įdomios praeities, bet ir žavinčios nuostabios gamtos, architektūrinių paminklų bei garsi iš čia kilusiais žinomais žmonėmis. Su Švėkšna susijęs ir grafų Pliaterių vardas. Pačiame miestelio centre yra akmenimis grįsta turgaus aikštė. Miestelis garsus aukščiausia rajone 65 m. dvibokšte, raudonų plytų Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčia bei XVIII a. įkurtu grafų Pliaterių parku su įspūdinga liepų alėja, vila, tvenkiniais ir skulptūromis.

Po ekskursijos turėsime laisvo laiko magiškame moliūgų-žibintų festivalyje „Mes už šviesą“. Žėrinčią Moliūgų šventę papuoš daugiau nei tūkstantis įvairiai išskaptuotų moliūgų, įvairios šviesos instaliacijos, lazerių projekcijos. Netrūks ir įvairių veiklų – nuo moliūgų žibintų dirbtuvių, edukacijų iki ekskursijų po Švėkšną, bažnyčią, įdomios kultūrinės programos. Pliaterių parką papuošę moliūgai nepalieka abejingų. Moliūgus Švėkšnos gyventojai sėja specialiai šiai šventei.

Kupini gerų įspūdžių apie 23.30 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-10-14 10:30
Grįžimas: 2023-10-14 23:30

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Žemaičių krašto etnokultūros centro pramoginė – edukacinė programa „Karšto šokolado vakaras“ – apie 6 Eur/asm. (Kaina priklauso nuo grupės dydžio).
 • Karšto šokolado ragavimas – apie 4 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.