Magiška Helovyno naktis Edolės pilyje: šiurpios ekskursijos ir koncertas!

KAINA
120 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. spalio 28-29 d. kviečiame praleisti Helovyno savaitgalį Edolės pilyje, kur vyks įspūdingas Magiškas vakaras, pasivaikščioti Baltijos pajūriu, susipažinti su Suitų bendruomene, aplankyti Kuldygą ir joje įsikūrusį Gyvąjį muziejų, Riežupėje pasigrožėti Smėlio urvais!

9.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Pirmasis mūsų sustojimas bus gražioji Baltijos jūra. Aplankysime Jūrkalnės skardį, kuris yra vienas vaizdingiausių objektų Latvijos pajūryje. Šis skardis pasižymi tyliu, civilizacijos nepaliestu paplūdimiu ir iki 20 metrų aukščio skardžiu. Į paplūdimį galima nusileisti laiptais, kurie jau daug kartų buvo atnaujinti, nes dėl smarkių audrų krantas gerokai atsitraukia. Yra pastebėta, jog krantas per metus atsitraukia net kelis metrus.

Sekantis sustojimas Alsunga, kuri yra katalikiškos bažnyčios centras Kuržemėje, o jos gyventojai – suitai (Šverinų palyda). Alsungos centre matomas senasis kuršių piliakalnis – Dižgabalo kalnas. Aplankę jį tęsime pažintį su suitais. Alsunga jau daugiau nei 400 metų yra istorinis Suitų centras. Gyvendami izoliuotai suitai išlaikė savo kultūrą ir papročius, unikalius geltonų ir raudonų atspalvių apdarus (tradicinius Kuržemės tautinius drabužius praturtino įvairiomis detalėmis), gamina seniausius latvių valgius (kraujinę dešrą asinsdesa, kraujinius blynus asins pankūkas). Suitų folklorinis ansamblis Suitu sievas (įkurtas 1955) garsėja daugiabalsiu burdoniniu dainavimu. 2001 įkurtas suitų etninės kultūros centras rūpinasi suitų kultūros paveldo išsaugojimu ir populiarinimu. 2009 suitų kultūrinė erdvė įtraukta į UNESCO nematerialiojo kultūros paveldo sąrašą. Paklausysime išskirtinių suitų dainų bei pasigrožėsime jų tautiniais drabužiais.

Atvykstame į Edolės pilį. Laisvas laikas įsikurti, apžiūrėti pilį. Edolės pilis yra šalia Edolės malūno ežero, istoriniame Kuršo regione. Pilį sudaro du gyvenamieji pastatai, sujungti akmens siena, o aplink nuostabus kraštovaizdžio parkas. Pilis vis dar gyvenama. Pilis buvo statoma nuo 1264 iki 1276 ir per šį laiką ji buvo kelis kartus rekonstruota.

Turėsime puikią progą sudalyvauti smagiame pilies organizuojamame renginyje – Magiškas vakaras Edolės pilyje. Renginys mus pakvies smagiai praleisti Helovyno savaitgalį. Magiško vakaro metu mūsų lauks ekskursijos po pilį, muzikinis vakaras, kūrybinės dirbtuvės vaikams, naktinis pasivaikščiojimas pilies rūsiuose, taip pat restorane bus siūlomas specialus Magiško vakaro meniu bei vyno degustacija. Ekskursijos metu turėsime galimybę išvysti: baltąją, raudonąją, žaliąją sales, biblioteką, apvalųjį kambarį bokšte, vaikų žaidimų kambarį. Taip pat turėsime galimybę nusileisti ir išvysti pilies požemius. Bėgant laikui pilis buvo perstatyta ir praplatinta, tačiau savo senovinę aurą pilis išlaikė iki mūsų dienų. Laukia tikrai magiškas helovyno vakaras…

Poilsis ir nakvynė Edolės pilyje.

2 DIENA

Pusryčiai pilies restorane.

Atvykstame į Latvijos Veneciją – Kuldygą, kurioje aplankysime – raudonų plytų arkinį tiltą ir Ventos rumbą (249 metrai). Miesto senamiestis-istorinis centras su siauromis gatvelėmis, tilteliais, Alekšupytės kriokliu. Kadaise Kuldygoje stovėjo pilis, ji neišliko – jos vietoje parkas su skulptūrų ekspozicija. Seniausia Kuldygos bažnyčia – tai šv. Katerinos bažnyčia, kurios pamatai buvo pradėti dar 13 amžiuje.

Sekanti kelionės stotelė – daug jausmų ir pojūčių sukeliantis „Gyvasis muziejus“. Ekskursija „Gyvame muziejuje“ yra lyg pasivaikščiojimas po istoriją. Kartu su gidu interaktyviai sužinosime apie įvykius Kuldygoje įvairiais laikotarpiais: kalėjimus, hercogo Jokūbo laivus, prekybos planus, Kuldygos šlovę ir nuniokojimą. Hologramos, garso efektai ir kiti sąveikieji elementai suteiks galimybę keliauti atgal laiku ir patiems savo kailiu išgyventi besikeičiančią Kuldygos istoriją.

Laisvas laikas pasivaikščioti Kuldygos gatvelėmis, išgerti kavos ar papietauti.

Dar viena nuostabi vieta kurią aplankysime Riežupėje esantys SMĖLIO URVAI. Riežupės smėlio urvai – įdomi vietovė Latvijoje – požeminis smėlio olų labirintas (driekiasi 2km) iškastas žmonių rankomis, kai buvo kasamas kvarcinis smėlis stiklo gamybai. Turistų lankymui – 460m ilgio trasa, 8 metrai po žeme. Temperatūra pastovi – apie 8 laipsnius šilumos. Nusileidus į 8 metrų gylį patenkame į ankštą salę, jos viduryje tarsi altorius supiltas iš smėlio, o jame gėlių puokštės. Tai meilės sala, o gėlės jaunavedžių ir jos nevysta net 12 mėnesių. Ekskursija po urvus (meilės, tikėjimo, vilties sales) su vietiniu gidu. Gidė pasakoja, kokių gydomų ir magiškų galių turi Riežupės smėlis ir akmenukai smėlyje.

Pasigrožėję įspūdinga Latvijos gamta, pilni įspūdžių keliaujame namų link. Apie 21.00 val. grįžtame į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Už vienvietį kambarį taikoma papildoma priemoka.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-10-28 09:00
Grįžimas: 2023-10-29 21:00

Kelionės dienų skaičius

2

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kuro, kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • 1 nakvynė Edolės pilyje su pusryčiais.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Ekskursija po Alsunga miestelį – suaugusiems apie 5 Eur/asm., vaikams ir senjorams apie 2.50 Eur/asm. Gidas apie 15 Eur grupei.
 • Gyvasis muziejus – apie 6 Eur/asm., senjorams, vaikams apie 5 Eur/asm.
 • Riežupės smėlio urvai – apie 6 Eur/asm., senjorams, vaikams apie 5 Eur/asm.
 • Magiško vakaro programa – apie 6 Eur/asm.
 • Vakarienė „Pilies užeigoje“ (Guliašas, vištienos iešmas su bulvėmis ir gėrimas) – apie 15 Eur/asm.
 • Vyno degustacija – apie 7 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.