Lietuviškasis provansas Dzūkijoje ir kulinariniai pietūs!

KAINA
31 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. liepos 16 d. kviečiame keliauti į Lietuviškąjį provansą Dzūkijoje! Tai šalies pietinėje dalyje esantis, papročius ir tradicijas išsaugojęs kraštas. Dzūkija nuo seno garsėja nuostabaus grožio gamta, Nemuno kilpomis ir kulinarinio paveldo ypatumais…

6.30 val. išvykstame iš Panevėžio.

Keliaujame Dzūkijos link. Važiuosime per Prienus, esančius dviejuose etnografiniuose rajonuose: Suvalkijoje ir Dzūkijoje. Važiuojant grožėsimės gamta, kol privažiuosime Punią, aplankysime Margirio piliakalnį, gėrėsimės kilpas vinguriuojančiu Nemunu ir už jo esančiu šimtamečiu Punios šilu.

Stabtelsime prie skulptūros „Jaunasis grybautojas, Varėnos miesto centre sveikindamasis jums kepurę kilstels. Beje, žmonės kalba, kad norintieji gausiai prisiraškyti miško gėrybių Varėnos miškuose, pirmiausia turi užsukti pasisveikinti su „Jaunuoju grybautoju“. Tuomet sėkmė garantuota. Skulptūrą sumanė ir įgyvendino skulptoriai Rūta ir Nerijus Kavaliauskai. Ši skulptūra yra Dzūkijos simbolis. Sekantis stabtelėjimas prie medinės Varėnos Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios.

Toliau važiuosime į netoli esančius Žiūrus. Pasiklausę Žiūrų legendos ir sužinoję, kodėl čia stovi kryžiai su prijuostėmis, aplankysime draugiškai į mus žiūrinčią Ūlos akį – dar vieną Dzūkijos gamtos stebuklą ir vyksime į Zervynas – 48 sodybų kaimą, išlaikiusį liaudies architektūros savitumus. Tai tikras dzūkiškų etnografinių kaimų brangakmenis, nors ir sparčiai nykstantis, nepaliks abejingų: sodybos tebestovi tose pat vietose taip kaip ir prieš du su puse šimto metų, o jų puošyba atskleis Dzūkijos žmonių sielos subtilumą. Senieji kaimo gyventojai vis dar gali jums papasakoti apie nebūtin grimztančio pasaulio tradicijas.

Važiuodami Dzūkijos Nacionaliniu parku, nepraleisime progos užsukti į Marcinkonis. Važiuojant į Čepkelių rezervatą, mūsų lauks kulinariniai pietūs bei grikinė „babka“. Šeimininkai vaišins grikių žiedų ar mėtų, liepų žiedų arbata.

Pasistiprinę toliau lankysime netoliese esantį atsinaujinusį Čepkelių rezervatą – vieną iš 13 Europos parkų, kurio teritorijoje aptinkama 4000 faunos ir floros rūšių. Su vietiniu gidu pasivaikščiosime po Čepkelių raistą.

Pasivaišinę ir įspūdžių pilni važiuosime namų link. Grįžimas į Panevėžį apie 20.30 val.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Lydintis gidas bažnyčiose ekskursijų neveda.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-07-16 06:30
Grįžimas: 2023-07-16 20:30

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kuro, kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Čepkelių rezervato lankymas – apie 4 Eur/asm.
 • Kulinariniai pietūs su „Grikinės babkos“ degustacija – apie 15 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.