Lietuviška Atlantida ir švylių žydėjimas Dubravos rezervate!

KAINA
24 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2022 m. birželio 11 d. kviečiame keliauti pasigrožėti švylių žydėjimu, susipažinti su lietuviška Atlantida ir sužinoti jos istoriją, apsilankyti Pakalniškių pažintiniame take bei pasigrožėti Pakalniškių piliakalniu!

7.30 val. išvykimas iš Panevėžio.

Pasivaikščiojimą po Kauno marių regioninį parką pradėsime lankytojų centre. Ten mūsų lauks gidas, kuris ir lydės viso žygio metu. Toliau keliausime link Pakalniškių piliakalnio. Legendomis ir padavimais apipintas piliakalnis dunkso kairiajame jį skalaujančių marių krante. Ties Vaišvydavos gyvenviete, netoli Pakalniškių kaimo, kuris pastačius Kauno hidroelektrinę atsidūrė po vandeniu, stovi Pakalniškių piliakalnis. Ant piliakalnio stovėjusi pilis taip ir nebuvo niekada atstatyta, o dabar nuo šio piliakalnio galima pasigrožėti Kauno marių ir kitame jų krante stovinčio Pažaislio vienuolyno vaizdais.

Pasivaikščiosime Pakalniškių pažintiniu taku įrengtu Girionių parke, Kauno marių pakrantėje. Takas prasideda šalia Pakalniškių piliakalnio ir tęsiasi iki Girionių parko. Kalvomis, raguvomis, griovomis ir marių pakrante einantis maršrutas nėra lengvas pasivaikščiojimas, bet turtingas gražiu kraštovaizdžiu ir atsiveriančiomis panoramomis. Yra ne viena vieta, iš kur puikiai matosi kitapus marių stovintis Pažaislio vienuolynas, ar tolumoje kyšantys miesto kaminai. Rimtai ir šmaikščiai stenduose pasakodamas apie gamtą, Kauno regioninis parkas nepamiršta ir praeities istorijos, kai Kauno marių vietoje buvusiame slėnyje ramiai gyveno žmonės.

Sekantis mūsų kelionės sustojimas – Dubravos rezervatinė apyrubė. Kauno pašonėje, netoli Vaišvydavos, galima išvysti penkiasdešimt metų žmogaus rankų nepaliestą mišką ir nuostabaus grožio aukštapelkę. Pirmąkart apsilankiusieji tvirtina, kad čia atvykę pasijuto tarsi nukeliavę laiku į praeitį ir pasivaikščioję po priešistorinę girią. Terminu „rezervatinė apyrubė“ apibrėžiamas nedidelio ploto gamtinis arba kultūrinis rezervatas, kurio apsaugai ir priežiūrai nėra steigiama direkcija. Dubravos rezervatinė apyrubė – vienintelė Lietuvoje. Ji apima 120 ha plotą. Lankytojams nutiestas 1,9 km ilgio pažintinis takas su informacinėmis lentomis ir poilsio aikštele pabaigoje. Pasivaikščiosime kartu su gidu bei pasigrožėsime žadą atimančiais pūkuotais švyliais…

Mūsų lauks nepaprasta pažintis – su lietuviška Atlantida… Kai saulė pakyla ir užgieda gaidys, staiga nutyla šnabždėjusios nendrės, į vandenį pliumpteli velnio neštas akmuo, o su paukščių klyksmu nuskrieja laumių daina – mistiškai rytus pasitinka Kauno marios. Kai kaimus ėmė semti, tada buvo pastatyta Kauno hidroelektrinė ir iš Nemuno slėnio iškelti 35 kaimai bei juose esanti 721 sodyba. Žmonių gyvenimai pasikeitė, tačiau liko dainos, pasakojimai, Nemuno slėnio istorijos ir papročiai, kuriuos iki šių dienų saugo užlietų kaimų gyventojai. Vietinis gidas mums atskleis nepaprastos lietuviškos Atlantidos paslaptis, o moterys kadaise ten gyvenusios padainuos ir tautinių dainų… Su gidu nukeliausime ir iki netoliese esančios pelkės.

Kupini gerų įspūdžių apie 18 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2022-06-11 07:30
Grįžimas: 2022-06-11 18:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Ekskursija po Atlantidą – apie 3 Eur/asm.
 • Ekskursija Pakalniškių piliakalnyje ir pažintiniame take – apie 4 Eur/asm.
 • Ekskursija Dubravos rezervatinėje apyrubėje – apie 3 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.