Levandų ūkis Biržuose ir gurmaniški saldainiai su alumi!

KAINA
24 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2022 m. liepos 24 d. kviečiame keliauti į Biržų kraštą – apsilankyti nepaprasto grožio levandų ūkyje, pamatyti didingąjį Astravo dvarą ir pasigrožėti Biržų apylinkėmis nuo Kirkilų bokšto… Kelionės metu paskanausime senovinių blynų su žolelių arbata bei tik Biržuose sutinkamo gardėsio, kuris tiks ir lauktuvėms – saldainių su alumi!

9.00 val. išvyksime iš Panevėžio.

Pirmiausia sustosime netoli Biržų esančiame levandų ūkyje. Čia auga ne tik levandos, bet ir kiti ūkio kolekcijos augalai, jų žieduose nepailsdamos dūzgia bitės, o spalvinga kvapų puokštė kutena nosį. Pasivaikščioję po levandų laukus trauksime į parduotuvę, kurioje ne tik išmėginsime iš šalia augančių levandų gamintą produkciją, bet ir galėsime patikusius įsigyti. Šeimininkės taip pat mus pavaišins ir levandų arbata.

Pasivaikščioję po levandų laukus tęsime savo kelionę į dar vieną gerai žinomą Biržų krašto objektą – Astravo dvarą. 1811 m. kunigaikštis Dominykas Radvila pardavė Biržų žemes grafui Mykolui Tiškevičiui, tačiau tik 1844 m. po ilgų teisminių ginčų pirkinys buvo įteisintas Tiškevičiams. Šie sugriautos tvirtovės nebeatstatinėjo, o kitoje Širvėnos ežero pusėje įkūrė savo rezidenciją. 1862 m. Astrave grafai pastatė dviaukščius rūmus su belvederiniu bokštu. Itališkų vilų stiliaus rūmai yra viena gražiausių romantizmo laikotarpio dvarų rezidencijų Lietuvoje. Pasivaikščiosime ir šalia rūmų esančiu ilguoju apžvalgos tiltu per seniausią dirbtinį ežerą, nuo kurio atsiveria ne mažiau kerintys vaizdai. Astravo dvaras šiuo metu vyksta atnaujinimo darbai, dvaro laiptų ir liūtų, bet i parką, nuo Biržų pilies ežero tiltu galima patekti ir pasivaikščioti.

Užsuksime į jaukią šeimos kavinukę, kur mus pasitiks tik Biržuose randamas rankų darbo skanėstas – juodojo šokolado saldainiai su nepaprastu įdaru – alaus skonio karamele viduje… Šeimininkė mums papasakos kaip gimė idėja pradėti gaminti tokį skanumyną ir kaip tiksliai ji juos gamina. Po pasakojimo galėsite įsigyti dėžutę supakuotų saldainių – tiks ir namams ir lauktuvėms…

Toliau mūsų lauks Kirkilų kaimas. Čia mus pasitiks vaišinga kaimo bendruomenė, kuri atvykusius vaišina rupių miltų blynais ir žolelių arbata. Blynai čia kepami, pagal senovinį receptą ir sertifikuoti kaip tautinis paveldas. Ypatingi blynai kepami, pagal prosenelių receptą. Bendruomenės namuose, kol blynai paskrus A. Kurkauskienė papasakoja, kad bendruomenė iš ūkininkų perka ekologiškų kviečių grūdus, kurie malami specialiu sietu ir iš smulkiai sumaltų miltų kepami blynai, o taukams perkami lašiniai (juos smulkina ir lydo). Blynai valgomi su obuoliene arba spirgučiais…

Keliausime prie kito, ne mažiau žymaus objekto – Kirkilų apžvalgos bokšto. Bokštas savo forma primena kanoją arba grimztančią valtį. Bokšto aukštis – beveik 32 metrai. Apžvalgos bokšto įrengimo tikslas – sudaryti lankytojams palankias sąlygas susipažinti su vienomis pagrindinių Biržų regioninio parko vertybėmis – Kirkilų kraštovaizdžio draustinyje esančių karstinių įgriuvų reljefu. Užlipus į apžvalgos bokštą atsiveria nuostabūs vaizdai – 30 vandens pilnų smegduobių, vadinamų Kirkilų draustinio ežerėliais, kurių skersmuo – apie 35 m ir daugiau. Kartais, esant tam tikroms sąlygoms, vasaros metu jie nusidažo įvairiomis spalvomis.

Kupini gerų įspūdžių apie 19 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2022-07-24 09:00
Grįžimas: 2022-07-24 19:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Ekskursija levandų ūkyje – 5 Eur/asm.
 • Rupių miltų blynai ir žolelių arbata – apie 6 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.
Maršrutas

1 Diena

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.