Legendomis apipinti Jelgavos dvarai ir gardžios vaišės!

KAINA
33 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2024 m. kovo 16 d. kviečiame leistis į paslaptingą kelionę po didingus Jelgavos krašto dvarus bei išpuoselėtus parkus, paskanauti sveikuoliškų užkandžių iš pupų ir romantiškoje dvaro aplinkoje pasivaišinti arbata su pyragėliais.

8.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Atvykstame į Abgunstes dvarą – kūrybinę rezidenciją, skirtą menui, kultūrai, šiuolaikiniam dizainui ir gyvenimo džiaugsmui! Abgunstės dvaras – tai dešimtmečius slėptas lobis su šimtų metų senumo istorijomis ir tūkstančius metų sukaupta galia. Su vietiniu gidu leisimės į ekskursiją po atrestauruotą dvarą, kuris virto jaukiu prieglobsčiu vietos menininkams. Dvare įrengta didžiausia Baltijos šalyse keramikos krosnis, dirbtuvės ir gyvenamosios patalpos. Organizuojamos parodos, vedami mokymai ir edukacijos. Po ekskursijos pasimėgausime gardžiomis vaišėmis – pyragėliais su kava ar arbata.

Toliau keliaujame pasižvalgyti po unikalų XVIII a. Kuršo hercogystės architektūros pavyzdį – dvaro medžiotojų namą. Su vietiniu gidu leisimės į ekskursiją po dvaro teritoriją. Apžiūrėsime iš istorinio interjero išlikusią senovinę sienų puošybą, parketo fragmentus ir velvetinę sienų apdailą. Dvaro ansamblis neįsivaizduojamas be parko, kurio natūralus reljefas ir vandens telkiniai sukuria tobulą romantišką kraštovaizdį. Parke auga egzotinių veislių medžiai, įrengtas gamtos takas. Dabar dvare veikia Zaleniekų prekybos ir amatų vidurinė mokykla.

Sekantis mūsų sustojimas – Lielplatuonės dvaras. XIX a. pastatytą dvaro kompleksą sudaro didelis parkas ir keli ūkiniai pastatai. Vietinio gido lydimi apžiūrėsime dvarą, autentišką skalbimo namą bei privačią varpų kolekciją, kurioje išsaugota apie 1000 įvairios kilmės, istorijos, amžiaus, formos ir medžiagos varpų. Grožėdamiesi dvaro fasadu bei parku, išgirsime įdomių padavimų bei paslaptingų legendų apie Lielplatuonės dvarą.

Pasigrožėjus įstabiais Jelgavos krašto dvarais, keliaujame į vietinę gamyklą padegustuoti jų gaminamos produkcijos. „Pupuchi“ gamykloje gaminami traškūs ir sveikuoliški užkandžiai iš didžiųjų pupų. Susipažinsime su Pupuchi gamyklos istorija bei plėtra. Apžiūrėsime patalpas, kuriose gaminamas daug baltymų turintis užkandis. Po ekskursijos padegustuosime įvairiais prieskoniais pagardintų užkandžių iš pupų.

Kelionės pabaigai užsuksime į Elejos miestelį, kuriame aplankysime klasicizmo stiliaus dvaro ansamblį, suprojektuotą 19–ojo amžiaus pradžioje grafo Ž. Medemo užsakymu. Dalis dvaro pastatų sudegė Pirmojo pasaulinio karo metu, o iki šių dienų išliko tik valdytojo namas, teatro pastatas, arbatinė ir senos baronų kapinaitės. Iš kadaise buvusios didingos pilies, liko tik griuvėsiai. Vietiniai gyventojai mena pasakojamą apie gražiąją grafo dukrą Dagmarą, dėl nelaimingos meilės iššokusią pro pilies antro aukšto langą ir žuvusią. Pasakojama, jog šviečiant pilnačiai, ji dažnai vaikštanti pilies parke… Parke atnaujinti istoriniai takeliai, pastatytas tiltelis per tvenkinį į pusiasalį ir sukurti du interaktyvūs, lankytojų dėmesį patraukiantys objektai: skulptoriaus Glebo Pantelejevo skulptūra „Meilei“, kurios magija labiausiai atsiskleidžia sutemus, ir aplinkos objektas „Pokalbis“, leidžiantis žmonėms kalbėtis vienas su kitu iš skirtingų vandens telkinio krantų. Pasivaikščioję po dvaro parką, stabtelėsime arbatinėje, kurioje pasivaišinsime gardžia žolelių arbata.

Kupini gerų įspūdžių apie 20.30 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2024-03-16 08:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Ekskursija Abgunstes dvare su vaišėmis – apie 15 Eur/asm.
 • Ekskursija Lielplatuonės dvare – suaugusiems apie 6 Eur/asm., moksleiviams, studentams ir senjorams apie 3 Eur/asm., vaikams iki 7 m. nemokamai.
 • Ekskursija Zaleniekų dvare – apie 3 Eur/asm.
 • „Pupuchi“ produkcijos degustacija – apie 5 Eur/asm.
 • Elejos dvaro parkas ir arbatos degustacija – suaugusiems apie 7.50 Eur/asm., moksleiviams ir senjorams apie 5.50 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.