Latvijos Venecija – Kuldyga, Riežupės urvai ir levandų ūkis!

KAINA
21 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2020 m. liepos 19 d. kviečiame keliauti į jau nuo tolo aromatu viliojantį Levandų ūkį, pasivaikščioti po Latvijos Veneciją – Kuldygą ir paklaidžioti įspūdinguose Riežupės smėlio urvuose!

6.15 val. išvykimas iš Panevėžio.

Pirmasis mūsų sustojimas Riežupė – lankome SMĖLIO URVUS *. Riežupės smėlio urvai – įdomi vietovė Latvijoje – požeminis smėlio olų labirintas (driekiasi 2 km) iškastas žmonių rankomis, kai buvo kasamas kvarcinis smėlis stiklo gamybai. Turistų lankymui – 460 m ilgio trasa 8 metrai po žeme. Temperatūra pastovi – apie 8 laipsnius šilumos. Nusileidus į 8 metrų gylį patenkame į ankštą salę, jos viduryje tarsi altorius supiltas iš smėlio, o jame gėlių puokštės. Tai meilės sala, o gėlės jaunavedžių ir jos nevysta net 12 mėnesių. Ekskursija po urvus (meilės, tikėjimo, vilties sales) su vietiniu gidu*. Gidė pasakoja, kokių gydomų ir magiškų galių turi Riežupės smėlis, akmenukai smėlyje.

Viena iš svarbiausių Kuldygos miesto vertybių yra XIII amžiaus miesto išplanavimas ir XVII-XIX amžiaus senamiesčio užstatymas. Tai šiais laikais tikra retenybė, neretai vadinama „paskutiniuoju miestelių perlu Baltijos šalyse“. Kuldygos miestelis su senuoju raudonu plytiniu tiltu per Ventos upę pretenduoja būti įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Miestas garsėja ir plačiausiu kriokliu – Ventos rumba. Atvykus į Kuldygą pirmas sustojimas – raudonų plytų arkinis tiltas ir Ventos krioklys (249 metrai). Toliau – miesto senamiestis-istorinis centras su siauromis gatvelėmis, tilteliais, Alekšupytės kriokliu. Kadaise Kuldygoje stovėjo pilis, ji neišliko – jos vietoje parkas su skulptūrų ekspozicija. Rotušės aikštėje stovi seniausias Kuldygos ir viso Kuržemės regiono pastatas. Jame išlikusios prie langų įrengtos lentynos, ant kurių sutemus buvo statomi žibintai tais laikais kai miestelyje nebuvo gatvių apšvietimo. Seniausia Kuldygos bažnyčia – tai šv. Katerinos bažnyčia, kurios pamatai buvo pradėti dar XIII amžiuje. Ekskursija po žavų Kuržemės miestelį nepaliks abejingų.

Levandų Ūkyje Latviškąjį Provansą, pirmąjį Baltijos šalyse ir toliausiai į šiaurę nutolusį levandų ūkį. Čia kvapniųjų levandų laukai užima net 4 hektarus ploto. Ūkio šeimininkė kviečia pavaikščioti po levandų laukus, nusifotografuoti. O ką jau bekalbėti apie svaiginantį gėlės aromatą, kuris išplinta daugelį kilometrų, ir apžavi kiekvieną atvykusį. Užmerkite akis ir įkvėpkite saldaus, truputį gaižaus levandų kvapo. O jeigu norite pajusti sodresnį levandos aromatą – perbraukite ranka per žydinčius krūmelius ir giliai įkvėpkite. Pasirodo, levandos ne tik kvepia ir turi spalvą, bet turi ir… garsą. Tikra tiesa – virš laukų girdisi tolygus bičių dūzgimas, kurių čia ne paprasčiausiai daug, o labai labai daug. Galėsite įsigyti suvenyrų sau ar artimiesiems – levandų pagalvėlių, eterinio aliejaus, hidrolato ir pan. Nepamirškite, jog levandų kvapas ramina, gerina miego kokybę.

Apsvaigę nuo levandų aromato keliaujame namų link. Apie 21.30 val. grįžtame į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2020-07-19 06:15
Grįžimas: 2020-07-19 21:30

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Riežupės smėlio urvai – 5 Eur/asm. Suaugusiems; 4 Eur/asm. senjorams, studentams, moksleiviams.
 • Levandų ūkis – apie 4 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.