Latvijos Venecija – Kuldyga ir festivalis „Skrenda žuvys“

KAINA
21 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2020 m. balandžio 25 d. kviečiame vykti į nepaprastą kasmetinį renginį – „Skrenda žuvys“, pasivaikščioti po gražiąją Latvijos Venecija vadinamą Kuldygą ir paklaidžioti po magija ir meile alsuojančius paslaptinguosius Smėlio urvus!

Kuldyga – miestas Latvijos vakaruose, Kurše/Kuldyga dar vadinama Latvijos Venecija. Dar X a. pab. – XII a. čia stovėjo kuršių pilis ir buvo gyvenvietė Kuldyga. Rašytiniuose šaltiniuose Kuldyga pirmą kartą paminėta 1254 m., kai buvo pastatyta Livonijos pilis. Livonijos ordino laikais Kuldyga buvo gana svarbus miestas, o nuo XIV amžiuje tapo Hanzos miestų sąjungos nariu. Labiausiai Kuldyga klestėjo XVI-XVII amžiuje kai ji tapo hercogo Jakobo rezidencija ir buvo Kuršo hercogystės sostinė. Kasmet paskutinį balandžio savaitgalį čia vyksta festivalis “Skrenda žuvys”.

6.15 val. išvažiavimas iš Panevėžio.

Pažintį su Latvija pradedame saldžiai – atvykstame į Saldus miestelį. Šiame miestelyje jau daugiau nei 50 metų iš ką tik gauto pieno gaminami saldainiai „Gotina“ (Karvutė). Viešnagė pieniškų saldainių gamykloje „Saldus partikas kombinats“, kur galėsite pamatyti ir patys pasigaminti saldainių. Gamykloje pieniški saldainiai vis dar gaminami senose patalpose, laikantis pagrindinių principų, laiko patikrinta receptūra – šviežias pienas, natūralūs ingredientai bei rankų darbas. Kartu su saldainiais „Gotina“ čia gaminami įvairūs marmeladai, vaisiai ir uogos šokolade, šerbetai, saldainių kremas, konditeriniai gaminiai ir kiti skanėstai. Galėsite firminėje parduotuvėje įsigyti lauktuvėms ką tik pagamintų latviškų saldainių.

Keliaujame į Kuldygą, kur pirmas sustojimas – raudonų plytų arkinis tiltas ir Ventos rumba (249 metrai). Lankomės Kuldygos krašto muziejuje, vietinio gido lydimi susipažinsime su šio krašto ir miesto istorija. Toliau – ekskursija po žavų Kuržemės miestelį – Kuldygą. Miesto senamiestis – istorinis centras su siauromis gatvelėmis, tilteliais, Alekšupytės kriokliu. Kadaise Kuldygoje stovėjo pilis, ji neišliko – jos vietoje parkas su skulptūrų ekspozicija. Seniausia Kuldygos bažnyčia – tai šv. Katerinos bažnyčia, kurios pamatai buvo pradėti dar XIII amžiuje. Rotušės aikštė, čia visu smagumu šurmuliuos pavasarinių potvynių festivalis „Skrenda žuvys“. Tai unikalus gamtos reiškinys, kurį galite pamatyti tik Kuldygoje! Smagiai linksminamės festivalyje, ragaujame visas vaišes iš eilės.

Kuldygos miško keliu vykstame į Riežupę, lankome SMĖLIO URVUS *. Riežupės smėlio urvai-įdomi vietovė Latvijoje – požeminis smėlio olų labirintas (driekiasi 2 km) iškastas žmonių rankomis, kai buvo kasamas kvarcinis smėlis stiklo gamybai. Turistų lankymui – 460 m ilgio trasa 8 metrai po žeme. Temperatūra pastovi-apie 8 laipsnius šilumos. Nusileidus į 8 metrų gylį patenkame į ankštą salę, jos viduryje tarsi altorius supiltas iš smėlio, o jame gėlių puokštės. Tai meilės sala, o gėlės jaunavedžių ir jos nevysta net 12 mėnesių. Ekskursija po urvus (meilės, tikėjimo, vilties sales) su vietiniu gidu*. Gidė pasakoja, kokių gydomų ir magiškų galių turi Riežupės smėlis, akmenukai smėlyje.

Registracija tel. +370 637 53 161

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2020-04-25 06:15
Grįžimas: 2020-04-25 21:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Saldainių gamybos edukacija ~ 3.5 Eur/asm.
 • Riežupės smėlio urvai ~ 4–5 Eur/asm.
 • Kuldygos krašto muziejus ~ 1 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.