Latgalos kraštas: Daugpilis, Agluona ir Preili lėlių muziejus!

KAINA
29 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. kovo 12 d. kviečiame į turiningą kelionę po Latgalą. Nuo seno su kaimynais latviais mus sieja baltiškos šaknys, bendra etninė ir kalbinė kilmė. Keliaudami turėsime galimybę išgirsti latgalių istoriją, jų tradicijas, aplankyti įdomiausius kultūrinius bei gamtinius objektus.

7.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Pakeliui užsukame į Zarasus. Pasigrožime ežerais nuo Apžvalgos rato.

Atvykstame į Latgalos sostinę, antrą pagal dydį Latvijos miestą Daugpilį. Iki 15 amžiaus šiame krašte buvo viena iš 8 Livonijos ordino valdytojų rezidencijų. O Daugpilio tvirtovė – vienintelis toks išlikęs XIX statinys, juosiantis 150 ha teritoriją. Apžvalginė ekskursija mieste. Aplankome Daugpilio istorinį centrą, Šventyklų kalvą, ant kurios įsikūrę katalikų, liuteronų, pravoslavų ir sentikių maldos namai.

Toliau keliaujame į etnografinį Agluonos kraštą – Lietuvos karaliaus Mindaugo uošviją. Iš Agluonos buvo kilusi karaliaus žmona karalienė Morta. Manoma, kad šiame krašte 1263 m. rudenį Mindaugą ir jo sūnus Ruklį bei Rupeikį nužudė Treniotos vadovaujami suokalbininkai. Mindaugo kapo paslaptis tebejaudina praeities tyrėjus. Atvykę į Agluoną aplankome Karaliaus Kristaus kalną ir šalia esantį parką su daugiau kaip 50 skulptūrų ir 120 ąžuolų, 130 vaismedžių…

Apsilankome Agluonos Duonos muziejuje. Dalyvausite edukacinėje programoje „Duonos kelias“. Duonos muziejaus šeimininkė Vija papasakos apie duonos kelią, pagarbą duonai, apie su duona susijusius senuosius latgalių ir kitų baltų genčių bei tautų papročius. Taip pat mūsų lauks sotūs latgališki pietūs (kaimiški užkandžiai, sriuba, troškinys, paslaptingas šio krašto saldėsis keptas krosnyje) su „šmachovkos“ – vietinės naminės degtinės – degustacija. Firminėje parduotuvėje galėsite įsigyti įvairių rūšių naminės duonos, ypatingų lašinių, paruoštų pagal latgališką receptą.

Prieš palikdami Agluoną dar aplankome skulptoriaus V. Gylikio 2015 m. sukurtą paminklą Karaliui Mindaugui ir Karalienei Mortai bei apžiūrime Agluonos baziliką. Tai aukšta vėlyvojo baroko stiliaus bažnyčia. Bazilika garsėja 16 a. šventu paveikslu – Agluonos stebukladare Dievo Motina, kuriai savo prašymus ir padėkas palieka ir čia apsilankę turistai. Bazilika susilaukė jau dviejų Popiežių vizito. Prie Bazilikos trykšta Šv. Antano šaltinis. Nusiprausę jo vandeniu pasijusite sveikesni ir jaunesni.

Iš Agluonos važiuojame į Preili miestelį, garsėjantį savo sūriais. Lankysimės unikaliame autorinių lėlių muziejuje. Čia galima ne tik pasigrožėti dailininkės Jelenos Michailovos sukurtomis lėlėmis, bet ir persirengti senoviniais rūbais, nusifotografuoti. Kiekviena lėlė turi savo istoriją. Čia išvysime didelį paletą jausmų, įamžintų lėlių formose: besišypsančios, flirtuojančios, verkiančios, svajojančios ir kitokias emocijas reiškiančios gražuolės smalsiai stebi kiekvieną muziejaus lankytoją, dovanodamos, rodosi, tikrai nesumeluotą emociją. Įėję į muziejaus kiemą, pasijusite lyg patekę į pasakų pasaulį – pakelėje stūkso miniatiūrinės pilys, kuriose matyti maži žmogeliukai…Vos už kelių žingsnių tik ką matytos miniatiūrinės karietos virsta didžiulėmis karietomis, savo dydžiu tinkančios patiems lankytojams…

Kupini gerų įspūdžių apie 21.30 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001534.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-03-12 07:00
Grįžimas: 2023-03-12 21:30

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Preili lėlių muziejus – apie 5 Eur/asm., vaikams iki 6 metų nemokamai. (7 Eur/asm. kostiumo matavimasis pagal pageidavimą).
 • Edukacinė programa „Duonos kelias“ ir latgališki pietūs – 18 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.