Kuoknesės pilis, botanikos sodas, saldainiai ir šampanas!

KAINA
29 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. kovo 5 d. kviečiame keliauti į Kuoknesę, kur išvysme įspūdingus pilies griuvėsius, pasimėgausime ,,Skrīveru saldumi“ gardžiaisiais irisais, pasigrožėsime pirmaisiais pavasario žiedais Latvijos nacionaliniame botanikos sode ir paskanausime svaiginančio gėrimo iš beržų sulos!

6.30 val. išvykimas iš Panevėžio.

Atvyksime į Latvijos nacionalinį botanikos sodą Salaspilyje. Jis įkurtas 1956 m., tačiau dėmesio verta ir jo 165 metų priešistorė. 1836 m. Kristijanas Vilhelmas Šohas įkūrė Sodininkystės bendrovę, kuriai vis didėjant, persikelta į Salaspilį. Šiuo metu Latvijos botanikos sodas – tai 129 ha apimantis, didžiausias botanikos sodas Baltijos valstybėse. Čia sukaupta viena iš turtingiausių gyvų augalų kolekcijų šiaurės rytų Europoje. Nors ir sukurtas moksliniais tikslais, sodas nėra uždaras, jis populiarus pramogų parkas. Atvykę čia susipažinsime su Latvijos ir pasaulio augalų įvairove, pasisemsime naujų sodo idėjų. Botanikos sodo gido lydimi aplankysime naujojo oranžerijos komplekso, pasididžiavimą – sukulentų kolekciją. Lankytojams atvertos 4 salės: Sukulentų salė, Šiltoji subtropikų salė, Vėsioji subtropikų salė ir Tropikų salė.

Sekantis kelionės sustojimas laukia saldus. Lankysimės ,,Skrīveru saldumi“ saldainių gamykloje. Nuo 2008 m. gamykloje pradėjo veikti saldainių workšopas ,,Emocijų fabrikas” – kuriame ne tik išgirsime apie gamyklą bei padegustuosime, bet ir turėsime nepaprastą galimybę prisidėti prie skaniųjų irisų gamybos. Po degustacijos galėsime firminėje ,,Skrīveru“ parduotuvėje nusipirkti lauktuvių.

Atvykstame į Kuoknesę – turizmo perlą. Kuoknesė – senoji latgalių gyvenvietė, kuri nuo 1208 m. priklausė Rygos vyskupui. 1209 m. pastatyta mūrinė vyskupo pilis. Nuo XIV a. Kuoknesė priklausė Hanzos miestų lygai. 1397–1561 m. viena Rygos arkivyskupų rezidencijų. 1701 m. pilis buvo stipriai apgriauta ir po truputėlį nyko. Ilgai pilies griuvėsiai stūksojo ant aukšto skardžio, kurio šiandien net įsivaizduoti neįmanoma. Pastačius eilę hidroelektrinių Dauguvos vanduo buvo stipriai pakeltas, susiformavo visiškai naujas kraštovaizdis.

Keliaujame į Ikškilę – mažą, seną miestelį netoli Rygos prie Dauguvos upės. Ikškilė įkurta 1185 m. Pavadinimą miestui davė lyviai. Ikškilėje yra Libertu šeimos SULOS NAMAI. Pats sulos namų įkūrėjas mums papasakos apie beržų sulą, jos savybes, populiarumą Latvijoje. Išgirsime apie iš Beržų sulos gaminamą limonadą su pipirmėtės skoniu, saldų sirupą, vyną bei putojantį vyną (Šampaną). Apžiūrėsime vyninės rūsį, kuriame jaukiai padegustuosime iš sulos, rabarbarų bei uogų pagamintus gėrimus. Turėsime galimybę patikusių gėrimų nusipirkti lauknešėliui.

Po įspūdžių kupinos dienos apie 20.30 val. grįžtame į Panevėžį

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-03-05 06:30
Grįžimas: 2023-03-05 20:30

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Kuoknesės pilies griuvėsiai – suaugusiems apie 2 Eur/asm., senjorams, vaikams, moksleiviams, studentams apie 1.50 Eur/asm.
 • Skriveru saldumi saldainių dirbtuvės – apie 7 Eur/asm.
 • Nacionalinis Latvijos botanikos sodas – suaugusiems apie 6 Eur/asm., moksleiviams, senjorams apie 4 Eur/asm. Gidas grupei iki 25 asmenų 55 Eur.
 • Degustacija Libertu vyninėje – apie 8 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.