Kerintys hortenzijų žiedai, Palėvenė ir gardžios kupiškėnų vaišės!

KAINA
25 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. rugpjūčio 6 d. kviečiame keliauti į Kupiškio kraštą – pasigrožėti hortenzijomis, dvarais, susipažinti su Kupiškio miestu, ištyrinėti slėpiningąją Palėvenę ir išsikepti legendinį Kupiškio patiekalą – pakišuolį!

9.30 val. išvykstame iš Panevėžio.

Kelionę pradėsime apsilankydami nuostabaus grožio Hortenzijų parke. Pasigrožėsime baltų hortenzijų žiedų jūra, pasivaikščiosime po išsiplėtusią parko teritoriją, aplankysime trikamienį ąžuolą bei esant norui paskanausime kava ar ledais.

Kita mūsų stotelė – Palėvenės (Komorų) dvaras. Šiuo metu, XIX a. statyti rūmai atiduoti Komorų giminės palikuoniams, nors tai retas atvejis, kai dvaras taip ilgai lieka vienos šeimos rankose. Iki mūsų dienų, išlikę dvaro rūmai, oficina, pieninė, bravoras, sandėlys. Rūmus supa 2 ha ploto angliško stiliaus parkas.

Aplankome Palėvenės domininkonų vienuolyno ansamblį. Tai – vienintelis Aukštaitijoje vėlyvojo baroko pavyzdys. Palėvenės vienuolyno istorija prasideda nuo 1676 m., kuomet Lauryno Mykolo Odlanickio finansiškai remiami čia apsigyveno pirmieji domininkonų vienuoliai. Architektūros ir dailės istorijos požiūriu vertingiausias pastatas – mūrinė bažnyčia (XVII a.). Manoma, kad jos interjeras išlikęs iš XVIII a. Palėvenės vienuolyne mūsų lauks įdomus pasakojimas apie vienuolyną, apsilankymas paslaptinguose rūmuose.

Atvykstame į Kupiškį – muziejų po atviru dangumi. Kupiškis – žalias, tvarkingas miestas su daugybe jį puošiančių skulptūrų. Jeigu, būtų skaičiuojamas rodiklis, įvertinant miesto gyventojų ir skulptūrų skaičių – Kupiškis garantuotas lyderis Lietuvoje. Miesto centre Lauryno Stukos–Gucevičiaus aikštė. Tikras milžinas mieste – Kristaus žengimo į dangų neogotikinė bažnyčia. Stogą puošia 22 kryžiai, statyta 1900 – 1914 m. ir yra viena didžiausių Lietuvoje. Miestas pilnas ir daugybės Henriko Orakausko skulptūrų, kurios išsibarsčiusios sudaro „Muziejų po atviru dangumi“. O kur dar Kupiškio muzikinis fontanas… Jame sumontuota 4 tipų 65 purkštuvai. Priklausomai nuo muzikinio kūrinio keičiasi fontano vandens čiurkšlių aukštis ir fontano apšvietimas…

Toliau mūsų lauks edukacija, kurios metu susipažinsime su legendiniu Kupiškio krašto patiekalu – pakišuoliu! Ne tik išmoksime kaip patiems užminkyti tešlą, bet ir išgirsime šio tradicinio pyrago atsiradimo istoriją, kada ir su kuo jis buvo valgomas. Kad neprailgtų laikas laukiant, kol pakišuolis iškeps, leisimės į linksmą orientacinį žaidimą. Norint laimėti ir gauti prizą, teks pasukti galvą atsakinėjant mįsles ir atliekant įvairiausias užduotis. Iškepus pyragui ir pasidžiaugus laimėtu prizu, sėsime prie stalo, kur ragausime ypatingojo pakišuolio su sultiniu, arbata.

Kupini gerų įspūdžių apie 20.00 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-08-06 09:30
Grįžimas: 2023-08-06 20:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Hortenzijų parkas – suaugusiems apie 5 Eur/asm, senjorams ir neįgaliesiems 3 Eur/asm.
 • Ekskursija Palėvenės domininkonų vienuolyne – apie 2 Eur/asm.
 • Ekskursija po Palėvenės dvaro teritoriją – apie 2 Eur/asm.
 • Edukacija „Pakišuolio kepimas“ – apie 10 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.