Karališkoji Praha – didinga architektūra ir viduramžių kasyklos!

KAINA
365 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2024 m. birželio 13-16 d. kviečiame keliauti į šimto bokštų sostine tituluojamą, bene įspūdingiausią Vidurio Europos miestą Prahą! Pamatyti žavingiausias Europos katedras ir įspūdingiausius tiltus, pasivaikščioti elegantiškomis aikštėmis ir pasigrožėti didinga architektūra.

1 DIENA (13 d.)

5.00 val. išvykimas iš Panevėžio. Kelionė per Lenkiją su sustojimais degalinėse bei užkandinėse.

19.00 val. Įsikuriame viešbutyje, esančiame jaukiame miestelyje netoli pasienio. Poilsis ir nakvynė viešbutyje.

2 DIENA (14 d.)

Pusryčiai viešbutyje.

Atvykstame į Kutną Horą – vieną įdomiausių istorinių Čekijos miestų, garsėjantį sidabro kasyklomis. Pirmiausia aplankysime išties mistinę vietą – XIV a. pabaigos požeminę kapinių koplyčią Sedlec Ossuary. Iš pažiūros, tai nedidelė viduramžių gotikinė bažnyčia Sedlece, Kutna Hora priemiestyje. Bet vos tik peržengsim koplyčios slenkstį, išvysime ją gaubiančią paslaptį. Navos centre kabo kaulų sietynas, kuriame yra bent vienas iš kiekvieno žmogaus kūno kaulo, o skliautą dengia kaukolių girliandos.

Miestelį iki šių dienų garsina gotikinės bažnyčios, o bene pati gražiausia – Šv. Barboros katedra. Statmenos gotikos perlas kartu su istoriniu Kutna Hora centru, 1995 m. buvo įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Šv. Barbora yra kalnakasių globėja, o jai skirta katedra yra vienas geriausių gotikinės architektūros pavyzdžių visoje Europoje. Su vietiniu gidu pasivaikščiosime po nuostabiosios katedros navą ir vidinius balkonus. Išgirsime istorijų, kurios slypi kiekvienoje katedros detalėje, pamatysime slėpiningus užkaborius, kurių patys nepastebėtume. Nustebsime, kiek katedroje yra sąmojingumo, išradingumo ir aplaidumo.

Laisvas laikas pietums, individualiam pasivaikščiojimui po miestą.

Toliau keliausime į turistų gausiai lankomą Sidabro muziejų. Susipažinsime su sidabro gavybos procesu – nuo rūdos kasimo iki monetų gamybos bei išvysime Kutna Hora kaip įspūdingą karališkąjį kalnakasių miestą. Tarp pagrindinio muziejaus pastato ir gotikinės Šv. Barboros katedros yra išlikusios viduramžių kasyklos. Gavę žibintus, apsiaustus ir šalmus leisimės į požeminę viduramžių kasyklą, kurios gylis siekia 250 m. Nepakartojama patirtis kasyklose leis mums pasijausti tikrais kalnakasiais! (Barborská 28, Kutná Hora, 284 01, reservations@cms-kh.cz, objednavky@cms-kh.cz, +420 327 512 159) Gidas anglų kalba. Pirma grupė 15:30, antra grupė 16:00.

Apie 19.30 val. po įspūdžių kupinos dienos atvykstame į Čekijos sostinę Prahą. Įsikuriame miesto centre esančiame viešbutyje.

3 DIENA (15 d.)

Pusryčiai viešbutyje.

Keliaujame pasigrožėti pasakiškąja Praha! Praha buvo įkurta IX amžiuje ir yra viena gražiausių Europos sostinių. Jos įkūrimą ir klestėjimą, kaip pasakoja legenda, išpranašavo princesė Libuse, sakiusi, kad miesto šlovė pasieks žvaigždes! Ekskursijos metu apsilankysime Prahos pilies teritorijoje, kur pamatysime įspūdingą gotikinę Šv. Vito katedrą, pasivaikščiosime pilies kiemuose ir pilį supančiuose parkuose, iš kurių atsiveria nuostabi miesto panorama. Po Prahos pilimi esančiuose šlaituose įsikūrusiame „Mažajame mieste“ pamatysime barokinę Šv. Mikalojaus bažnyčią. Perėję Karolio IV pėsčiųjų tiltą, puoštą barokinėmis skulptūromis, pasieksime senamiestį, kur apsilankysime Senamiesčio ir Vaclovo aikštėse, pamatysime rotušę ir unikalų astronominį laikrodį.

Toliau mūsų lauks žavingas pasiplaukiojimas Vltava upe ir pietūs! Patogiai įsitaisę kruiziniame laive, su gėrimu rankose, išvysime Prahos grožį iš visai kitokios perspektyvos. Praplauksime po įstabiuoju akmeniniu Karolio tiltu, pamatysime didingąją Prahos pilį. Pietums mūsų lauks švediškas stalas.

Po pasiplaukiojimo toliau tęsiame pažintį su Praha ir keliausime į Vaclavo aikštę, kur išvysime įspūdingą, daug istorijos, revoliucijų ir masinių demonstracijų, mačiusį pastatą, kuriame dabar įsikūręs Nacionalinis muziejus – didžiausias muziejus Čekijoje.

Laisvas laikas vakariniam pasivaikščiojimui po vieną iš gražiausių Europos sostinių.

Vakare grįžtame į viešbutį poilsiui ir nakvynei.

4 DIENA (16 d.)

Pusryčiai viešbutyje.

Po apsilankymo didžiojoje, susipažinsime su mažąja Praha pramintu Klodzku. Apžvelgsime X a. iškilusio miesto senamiestį, pamatysime miesto valdžios centrą – rotušę – ant kurios fasado regėsime mažesnę Prahos astronominio laikrodžio kopiją. Šalia rotušės stovi miesto panoramoje dominuojanti 150 metų statyta Švč. Mergelės Marijos bažnyčia, kurioje šiandien meldžiasi miesto katalikai, nors praeityje šventovė „klausėsi“ ir protestantų maldų. Aplankę sakralinį miesto paveldą keliausime link žiaurius karus ir politines dalybas menantį, XVII a. statytą, Klodzko fortą. Masyvus įtvirtinimas buvo pradėtas statyti miestą valdant austrams ant X a. stovėjusios tvirtovės liekanų. Šiandien turistai čia gėrisi Klodzko miesto panorama nuo forto viršūnės ir klaidžioja po miestą juosiančius gynybinius tunelius. Pažintį su „mažąja Praha“ baigsime apžvelgdami gotikinį Šv. Jono tiltą – seniausią Lenkijoje akmeninį tiltą, sukonstruotą XIII a. Dėl savo panašumo į Karolio tiltą Prahoje jis dažnai vadinamas „mažuoju Karolio tiltu“.

Po įspūdžių kupinos kelionės, keliaujame namų link per Lenkiją. Vėlai naktį grįžtame į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Už vienvietį kambarį taikoma papildoma priemoka. Kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“. Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2024-06-13 05:00
Grįžimas: 2024-06-16 00:00

Kelionės dienų skaičius

4

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • 3 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Šv. Barboros katedra – suaugusiems apie 180 CZK (8 Eur/asm.), studentams ir senjorams apie 140 CZK (6 Eur/asm.), vaikams 6–15 m. ir neįgaliesiems apie 60 CZK (3 Eur/asm), vaikams iki 6 m. nemokamai.
 • Čekijos sidabro muziejus – suaugusiems apie 190 CZK (8.50 Eur/asm), vaikams, studentams ir senjorams apie 140 CZK (6 Eur/asm.).
 • Visų Šventųjų kapinių bažnyčia su osuarijumi – suaugusiems apie 220 CZK (9 Eur/asm.), studentams ir senjorams apie 150 CZK (6 Eur/asm.), vaikams (6–15 m.) ir neįgaliesiems apie 80 CZK (3.50 Eur/asm.).
 • Plaukimas laivu su pietumis – apie 590 CZK /asm. (24 Eur/asm.)
 • Ausinukai – apie 3 Eur/asm.
 • Kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos, miestų turistiniai mokesčiai, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.