Kalėdomis kvepiantis Kupiškio kraštas ir Kūčių vakarienė!

KAINA
27 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. gruodžio 23 d. kviečiame keliauti į Kupiškio kraštą, kur ne tik susipažinsite su Palėvenės domininkonų vienuolynu, bet ir su pačiu Kupiškio miesteliu. Apsilankysite Uoginių kaimą garsinančiame Adomo Petrausko muziejuje, kur lauks nepaprasta Kūčių puota, kurioje galėsite pasisemti idėjų ir savo šventiniam stalui, bei namų puošybai švenčių laikotarpiu!

9.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Aplankome Palėvenės domininkonų vienuolyno ansamblį. Tai – vienintelis Aukštaitijoje vėlyvojo baroko pavyzdys. Palėvenės vienuolyno istorija prasideda nuo 1676 m., kuomet Lauryno Mykolo Odlanickio finansiškai remiami čia apsigyveno pirmieji domininkonų vienuoliai. Architektūros ir dailės istorijos požiūriu vertingiausias pastatas – mūrinė bažnyčia (XVII a.). Manoma, kad jos interjeras išlikęs iš XVIII a. Palėvenės vienuolyne mūsų lauks įdomus pasakojimas apie vienuolyną, apsilankymas paslaptinguose rūmuose.

Užsuksime į Kupiškį. Ekskursijos po miestą metu apžiūrėsime šventiškai pasipuošusį Kupiškį bei dailią eglutę. Pamatysime Kristaus žengimo į dangų bažnyčią, vieną didžiausių šiaurės rytinėje Lietuvos dalyje, miesto centrą, kuriame skulptoriaus H. Orakausko mažosios architektūros formos, skulptūros ir skulptūrėlės stebėtinai pagyvina miesto veidą bei suteikia ypatingo jaukumo. Pamatysime pačią sunkiausią, 1.5 tonos sveriančią, skulptūrą.

Po pažinties su jaukiu Kupiškio miesteliu ir jo grožybėmis vyksime į Uoginių kaimą, kurį garsina Adomo Petrausko muziejus. Šis šviesuolis visą gyvenimą savo sodyboje kaupė etnografines senienas, o taip pat gamtos kūrinius, tokius, kaip kelmai, akmenys, prieš mirtį šis lobynas buvo padovanotas savivaldybei. Muziejuje išvysite originalų pastatą – medinį bokštą, kuris iškilęs ant didžiulių neįkastų į žemę akmenų. Viduje rasite daug istorijų ir amatininkų darbų.

Po nepaprastos pažinties su Uoginių kaimu mūsu lauks smagi šventė. Pirmiausiai prisiminsime apie Adventą, Kūčias, Kalėdas, jų senąsias tradicijas. Pagal senąsias tradicijas pinsime Advento vainiką, netgi pasipuošime eglutę – grįžę namo galėsime namiškius nustebinti naujais puošimo ir vainikų pynimo įgūdžiais besirengdami šventėms… Artėjant vienai gražiausių švenčių – Kalėdoms, neretai imamės už galvos – ką reiks pasigaminti Kūčių vakarienei? Šie metai bus kitokie, nes idėjų Kūčių vakarienei galėsime pasisemti tikroje puotoje, kuri mūsų lauks. Ragausime visus 12 tradiciškų patiekalų ir rinksimės sau skaniausius, o atėjus šventėms nustebinsime šeimos narius naujais, o gal jau primirštais receptais.

Sočiai prisiragavę tradicinių Kūčių patiekalų ir kupini gerų įspūdžių apie 18.30 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-12-23 09:00
Grįžimas: 2023-12-23 18:30

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Ekskursija Palėvenės domininkonų vienuolyne – apie 2 Eur/asm.
 • Ekskursija Palėvenės bažnyčioje – apie 2 Eur/asm.
 • Adomo Petrausko muziejaus lankymas ir ekskursija ir Kūčių programa – apie 18 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.