Kalėdinis nykštukų miestas – Vroclavas bei didinga Ksionžo pilis!

KAINA
269 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. gruodžio 1-3 d. kviečiame keliauti į kalėdinį nykštukų miestą – Vroclavą! Apsilankysime vienoje įspūdingiausių Lenkijoje – Vroclavo kalėdinėje mugėje. Išvysime didžiausią ir didingiausią Silezijos regiono Ksionžo pilį, pasivaikščiosime Švidnicos miestelyje, kuriame išvysime gotikinę Šv. Stanislovo ir Šv. Vaclavo katedrą, su aukščiausiu Silezijoje bokštu bei pasigrožėsime unikalia evangelikų-liuteronų Taikos bažnyčia.

1 DIENA

4.00 val. Išvykimas iš Panevėžio.

Atvykstame į didžiausią Vakarų Lenkijos miestą ir Žemutinės Silezijos provincijos sostinę Vroclavą! Dėl daugybės tiltų ir tiltelių, kurių tikslaus skaičiaus niekas pasakyti negali, gražusis Vroclavo miestas tituluojamas Lenkijos Venecija, o labiausiai garsėjantis savo mažaisiais gyventojais – nykštukais, išsibarsčiusiais po įvairiausias miesto vietas, taip kviesdami turistus leistis į medžioklę, kas suras ir nufotografuos daugiausiai nykštukų! Į medžioklę leisimės ir mes! Dairydamiesi nykštukų, aplankysime įdomiausias ir įspūdingiausias Vroclavo vietas. Nukeliausime ir į seniausią Vroclavo dalį – Tumski salą, kurioje stovi gotikinė šv. Jono Krikštytojo katedra, Arkivyskupo rūmai ir sodas, Šv. Egidijaus bažnyčia.

Keliausime į viešbutį poilsiui.

2 DIENA

Pusryčiai viešbutyje.

Vykstame į nuostabioje vietovėje tarp miškų ir terasinių sodų stūksančią Ksionžo pilį*, dažnai vadinamą“ „Silezijos Perlu“. Tai trečioji pagal dydį Lenkijoje ir didžiausia Silezijos regione pilis pastatyta XIII a. ant uolos viršūnės (395 m aukštyje), turėjo daug šeimininkų, o Hochbergų šeimai priklausė daugiau nei 4 šimtmečius, iki pat Antrojo pasaulinio karo, kai buvo užimta nacių, o vėliau ir Raudonosios armijos. Pasikėlus į pagrindinį pilies bokštą atsiveria nuostabus vaizdas į apylinkes. Viduramžių pilis garsi įspūdingu senoviniu interjeru, čia yra apie 400 kambarių, dekoruotų Baroko stiliumi, veikia muziejus, meno galerija, restoranas ir viešbutis.

Sekantis sustojimas Švidnicoje -nedideliame, bet gražiame miestelyje netoli Vroclavo. Švidnica turi spalvingą senamiestį, kuris puikiai tinkamas vaikščioti pėsčioms. Čia rasite gotikinę Šv. Stanislovo ir Šv. Vaclavo katedrą, su aukščiausiu Silezijoje bokštu. Mieste taip pat pasigrožėsite unikalia evangelikų-liuteronų Taikos bažnyčia, pastatyta 1648 m. 2001 m. Ji buvo įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Taikos bažnyčia laikoma didžiausia medinių rėmų bažnyčia Europoje, įspūdingas interjeras su baroko ornamentais ir nuostabiais altoriais. Laisvas laikas pasigrožėti miesteliu ir papietauti.

Grįžtame į Vroclavą. Raclavicų panorama – monumentalus (15 × 114 metrų) cikloraminis paveikslas, vaizduojantis Raclavicų mūšį Kosciuškos sukilimo metu. Paveikslas yra vienas iš nedaugelio išlikusių XIX amžiaus masinės kultūros žanro reliktų ir seniausias Lenkijoje. Panorama yra apskrita, o žiūrovas yra centre, įvairiais žiūrėjimo kampais pateikia skirtingas scenas. Tapyboje panaudota ypatinga perspektyva ir papildomi efektai (apšvietimas, dirbtinis reljefas) sukuria tikrovės pojūtį.

Ne visi Vroclavo tiltai yra ant vandens. Keliaujame prie vieno iš jų, legendomis apipinto „Atgailautojų tilto“, kitaip dar vadinamo Raganų tilto. Tai pėsčiųjų tiltas, jungiantis du Šv. Marijos Magdalietės bažnyčios bokštus. Ši didžiulė bažnyčia buvo antroji, pastatyta kairiajame Odros upės krante po Šv. Adalberto. Reformacijos metu ją perėmė protestantai ir Katalikų bažnyčiai grąžino tik po Antrojo pasaulinio karo. Ryškiausi bažnyčios objektai yra XII a. romaninis portalas, čia perkeltas iš benediktinų abatijos, laikomas vertingiausia to laikmečio Vroclavo relikvija, ir unikalus „Atgailautojų tiltas“. Apžiūrėsime bažnyčią ir užlipsime į bokštą vedančiais 247 vingiuotais laiptais. Pereisime garsiuoju pėsčiųjų tiltu bei pasigrožėsime atsiveriančiais įspūdingais senamiesčio vaizdais!

Grįžtame į viešbutį, laisvas laikas pasivaikščioti vienoje gražiausių Lenkijoje Vroclavo kalėdinėje mugėje bei pasigrožėti miestu. Vroclavo Kalėdų mugė pasižymi savo pasakiška atmosfera, magiškomis šviesos ir garso instaliacijomis. Mugėje galėsite pasimėgauti amatininkų darbais, pasigardžiuoti ne tik lenkiškais, bet ir įvairių pasaulio šalių patiekalais, paragauti skirtingų skonių karšto vyno iš tradicinio puodelio batelio, pasisupti karuselėje ir pamatyti Vroclavo nykštukų namelį. Pasijusite lyg tikroje kalėdinėje pasakoje!

3 DIENA

Pusryčiai viešbutyje.

Susipažinę su miesto kultūra ir kupini nepakartojamų įspūdžių, keliausime namų link. Apie vidurnaktį grįžtame į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Už vienvietį kambarį taikoma papildoma priemoka. Kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“. Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-12-01 04:00
Grįžimas: 2023-12-03 00:00

Kelionės dienų skaičius

3

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • 2 nakvynės 5* viešbutyje su pusryčiais.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Ekskursija po Vroclavą (lietuvių kalba) – 80 Eur/grupei.
 • Raclavicų panorama – suaugusiems apie 50 PLN/asm. (apie 11 Eur), moksleiviams, studentams ir senjorams apie 35 PLN/asm. (apie 8 Eur).
 • Ksionžo pilis – bilietas su audio gidu anglų kalba suaugusiems apie 65 PLN/asm.(apie 15 Eur), moksleiviams, studentams ir senjorams apie 55 PLN/asm. (apie 12 Eur).
 • Ksionžo pilies rusių lankymas – suaugusiems apie 20 PLN/asm.(apie 2,5 Eur).
 • Taikos bažnyčia – suaugusiems apie 12 PLN/asm.(apie 5 Eur), moksleiviams, studentams ir senjorams apie 8 PLN/asm. (apie 2 Eur).
 • Marijos Magdalietės bažnyčios bokštas – suaugusiems apie 15 PLN/asm.(apie 3,5 Eur), moksleiviams, studentams ir senjorams apie 10 PLN/asm. (apie 2,5 Eur).
 • Kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos, miestų turistiniai mokesčiai, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.