Joniškis, Žagarės dvaras ir Žiemgalos kulinarinio paveldo degustacija!

KAINA
30 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2024 m. kovo 2 d. kviečiame leistis į pažinti su Žiemgalos paveldu Lietuvoje! Pasivaikščioti po pietinėje Žiemgalos teritorijoje įsikūrusį Joniškį, apsilankyti Žagarėje bei kaimo sodyboje sočiai padegustuoti Žiemgalos krašto patiekalų!

8.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Vykstame į šiaurės Lietuvą, pietinėje Žiemgalos teritorijoje išaugusį Joniškio miestą, kurio gyventojai vadina save žiemgaliais, pasižyminčiais ištikimybe tradicijai ir tvirtais principais. Rašytiniuose šaltiniuose minima, kad net 110 metų praėjus nuo žemaičių krikšto vyskupas Jonas keliaudamas per šį kraštą aptiko, kad vietiniai garbina Perkūną, ugnį, žalčius ir kitas pagoniškas dievybes. Vyskupui tokie juokai nepatiko – jis įsakė statyti bažnyčią ir nepasikuklino maištininkus pavadinti savo vardu – joniškiečiais. Pažintinė ekskursija po Joniškio miestą bei dviejų sinagogų kompleksą. Kompleksą sudaro įspūdingai grakščių bei romantiškų formų Baltoji sinagoga, kitaip dar vadinama vasarine, ir kiek griežtesnių konstrukcijų žieminė Raudonoji sinagoga, puikiai atspindinti rūstesnio metų laiko atmosferą. Raudonojoje sinagogoje yra atkurtas ir restauruotas unikalus interjeras – lubų puošyba, sienų tapyba – šventoji skrynia.

Aplankysime kiekvienam krepšinio fanui ypatingą vietą – Krepšinio muziejų. Krepšinis Lietuvoje vadinamas antrąja religija, tačiau vietos, kur šios sporto šakos gerbėjai, sportininkai ir visi besidomintys galėtų pamatyti žymiausius šalies krepšininkų laimėjimus, atributiką, istorines nuotraukas, ilgą laiką nebuvo, todėl 2009 m. Joniškyje duris atvėrė vienintelis Lietuvoje krepšinio muziejus. Čia įrengtas ir specialus kambarys 1937–ųjų metų Lietuvos krepšinio rinktinės pergalei II Europos krepšinio čempionate Rygoje (Latvija) pažymėti. Joniškis tada buvo pirma stotis, kur grįžtančią Lietuvos krepšininkų komandą gerbėjai, miesto valdžia sutiko su gėlėmis, pučiamųjų orkestro maršais, vaišėmis.

Atvykstame į Žagarę, kur pamatysime ledyno suformuotą ilgiausią Lietuvoje dolomitinę atodangą. Pasižvalgysime nuo Žvelgaičio piliakalnio ir pasivaikščiosime Žagarės oaze. Apžiūrėsime ir neįprastos išvaizdos namą, apkabinėtą įvairiausių dydžių bei spalvų puodais.

Vienas įspūdingiausių Žagarės miesto kultūros paveldo objektų – Žagarės dvaro rūmai, kuriuose įsikūręs Žagarės regioninio parko lankytojų centras. Ekskursijos metu susipažinsime ne tik su dvaro rūmų istorija, bet ir apžiūrėsime lankytojų centro ekspozicijas: įspūdingų medžioklės trofėjų, senovinių daiktų ekspoziciją „Žagarės krašto istorija“, kurioje – daugiau nei 2000 įvairių 19–20 a. senų daiktų, surinktų būtent Žagarėje ir jos apylinkėse, interaktyvią ekspoziciją „Dolomito slėpiniai“, vedančią per 10 rūmų kambarių ir pristatančią Žagarės regioninio parko vertybes ir išskirtinumą, bei Žagarės dvaro parką pristatančią naujausią ekspoziciją, kurioje galima pasinerti į virtualią realybę ir susipažinti su 19 a. dvaro gyvenimu.

Paskutinė mūsų stotelė – Žiurkiemis, kur degustuosime Žiemgalos krašto kulinarinį paveldą. Žiurkiemis – tai sodyba, esanti Joniškio rajone, Žagarės seniūnijoje, visai netoli Žiurių kaimo. Sodyboje kasmet rengiama Kleckų šventė, apie kurią jau rašė spauda. Degustacijos metu paragausime garsiųjų ir išgirtųjų kleckų (ruginių virtinių su lašinukais ir raugintais kopūstais), sūrio (5 rūšių), zaptės (uogienės), kumpio ir lašinių, vaisinių saldainių. Atsigersime miežinio naminio alaus, naminio vyno (vyšnių, obuolių, juodųjų serbentų), Žvelgaičių piliakalnio papėdės žolelių arbatos bei sulos.

Kupini gerų įspūdžių apie 21.00 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2024-03-02 08:00
Grįžimas: 2024-03-02 21:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Ekskursija po Joniškį – apie 2 Eur/asm. Kaina priklauso nuo grupės dydžio.
 • Joniškio sinagogų kompleksas – suaugusiems apie 3 Eur/asm., moksleiviams ir senjorams apie 1.50 Eur/asm.
 • Krepšinio muziejus – suaugusiems apie 2 Eur/asm, moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems 1 Eur/asm.
 • Ekskursija po Žagarę ir dvarą – suaugusiems apie 10 Eur/asm., moksleiviams, studentams ir senjorams apie 5 Eur/asm., vaikams iki 7 m. nemokamai.
 • Žiemgalos kulinarinio paveldo degustacija – apie 20 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.