Joninių savaitgalis Estijoje: Saremos sala – Talinas – Tartu (3 d.)

KAINA
240 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. birželio 23–25 d. kviečiame švęsti Jonines keliaujant po Estiją – nuostabios gamtos, kvapą gniaužiančių salų, įdomios istorijos bei modernių muziejų kupiną šalį! Registracija tel. +370 637 53 161

1 DIENA

5.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Atvykstame į Miunhauzeno muziejų, įsikūrusį Duntės dvare. Tai labiausiai lankomas muziejus Latvijoje. Jame iškart prasidės stebuklai – didinga jūra susitinka su mišku, žiemą žirgai rišami prie bažnyčių varpinių ir vienu šūviu nušaunama dešimtys ančių. Išgirsime nuostabių, jau kelis šimtmečius vietinių gyventojų pasakojamų istorijų apie Miunhauzeną. Miunhauzeno žmonos Jakobinos kambaryje išvysime tikrą XVIII a. damų rojaus kampelį, o baronas Miunhauzenas mus pasitiks su ką tik sumedžiotu laimikiu – vienu šūviu nušauta ančių virtine. Pirmajame muziejaus aukšte įrengta Miunhauzeno šlovės salė, antrajame – prieglobstį sau rado dabartinių ir buvusių įžymybių vaškinės figūros. Galėsime nusifotografuoti su maestro Raimondu Paulu, krepšinio žvaigžde Uljana Semionova, pasišnekučiuoti su pačiu Karliu Ulmaniu ir Dainų Tėvu (Krišjaniu Baronu).

Vykstame į Virtsu uostą. Plaukiame keltu į Muhu salą, kurią pervažiavę pasieksime ir Saremą – didžiausią ir gražiausią Estijos archipelago salą. Tarp Muhu ir Saremos salų yra Vaike Vain sąsiauris, kurio salelėmis nutiestas kelias yra pagrindinis būdas patekti į Saremą. Estijos salos garsėja mediniais vėjo malūnais ir senomis bažnytėlėmis. Važiuodami pamatysime Muhu saloje esančią Šv. Kotrynos bažnyčią ir Saremos saloje stovinčią mažą Karjos miestelio bažnytėlę.

Apsilankysime Anglos kaimelyje įsikūrusiame vėjo malūnų komplekse, kur stovi penki mediniai vėjo malūnai. Galėsite pažiūrėti, kaip veikia malūnai, susipažinti su malūnų viduje esančiais mechanizmais ir paragauti Saremos saloje kepamos duonos.

Po apsilankymo malūnuose vykstame ant Pangos skardžio – tai 20 m aukščio skardis, nuo kurio atsiveria Baltijos jūros panorama.

Atvykstame į salos sostinę Kuresarę. Keliaujame į nakvynės vietą – viešbutį, įsikūrusį gražioje promenadoje netoli prieplaukos. Po ilgos, bet turiningos dienos, norintys galės atsipalaiduoti naujai atidarytame vandens ir pirčių centre!

2 DIENA

Pusryčiai viešbutyje.

Papusryčiavę keliaujame į XIV a. pastatytą vyskupų pilį–tvirtovę. Vienoje geriausiai išsilaikiusių tvirtovių Baltijos šalyse. Pilyje įkurtame muziejuje susipažinsime su Saremos istorija ir gamta.

Išvykdami iš salų dar sustosime prie Kalio meteoritinio kraterio, kurio dugne telkšo žalsvas ežeriukas. Kaali krateris yra aštuntas pagal dydį meteorito suformuotas krateris pasaulyje, be to, vienas vaizdingiausių.

Keltu plaukiame į Virtsu uostą. Vykstame į Taliną.

Atvykstame į stulbinančią Estijos sostinę. Pirmiausia mūsų lauks ekskursija po Talino senamiestį. Šalia įėjimo į senamiestį visus pasitinka Storosios Margaritos bokštas. Tokį pavadinimą bokštas gavo dėl to, kad šioje vietoje miesto siena buvo tvirčiausia ir storiausia. Spiraliniais laiptais įveikus 115 pakopų galima pakilti į bokšto viršūnę ir pasigrožėti miesto panorama. Aplankysime Rotušės aikštę, kurioje anksčiau vykdavo mugės, buvo vykdomos mirties bausmės. Apžiūrėsime ir Juodagalvių gildijos pastatus. Aplankysime Tompea kalvą, kurioje šiuo metu įsikūręs Estijos Parlamentas, Riigikogu. Tompea kalvoje įrengtos net kelios apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria Senamiesčio bei Talino uosto panorama. Šalia stovi Aleksandro Nevskio katedra pastatyta 1900 metais paskutiniojo Rusijos caro Nikolajaus II. Ši ortodoksų katedra laikoma XIX amžiaus caro valdžios simboliu. Mūsų lauks ir gražioji Švč. Mergelės Marijos katedra dar vadinama Domo, buvo pastatyta XIV a. Tai yra pagrindinė liuteronų bažnyčia Estijoje, buvusi Talino vyskupų rezidencija.

Apie 18.30 val. Atvykstame poilsiui ir nakvynei į viešbutį miesto centre, kuriame viduramžiškos atmosferos žavesys susipina su šiuolaikiniais patogumais.

3 DIENA

Pusryčiai viešbutyje.

Vykstame į Estijos kultūros ir mokslo sostinę Tartu. Pažintis su senamiesčiu: Rotušės aikštė, Šv. Jono bažnyčia, akmenimis grįstos gatvelės vedančios prie daugybės muziejų ir žavingų mažų kavinukių, Tartu universiteto (statyto 1799m) pastatų kompleksas, Šv. Antano gildija – puoselėjanti istorinių Hanzos laikų gildijos tradicijas, paminklas Tartu universiteto įkūrėjui švedų karaliui Gustavui II Adolfui, Tomemegi kalva su „Toravere“ observatorija, “Velnių” ir “Angelų” tiltai.

Aplankome mokslo centre „AHHA“. Tai didžiausias tokio tipo centras Baltijos šalyse. Jo tikslas – įvairaus amžiaus lankytojus įdomiai ir žaismingai supažindinti su mokslu bei technologijomis, suteikti galimybę eksperimentuoti. Centras turi 4D kino teatrą, planetariumą, siūlo dviračiu pasivažinėti palubėje ištiestu lynu, iš arti stebėti skruzdėlyno gyvenimą ir t.t.

Kelionė per Estiją, Latviją. Kupini nepakartojamų įspūdžių apie 22.00 val. grįžimas į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Už vienvietį kambarį taikoma papildoma priemoka. Kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“. Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-06-23 05:00
Grįžimas: 2023-06-25 22:00

Kelionės dienų skaičius

3

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • 2 nakvynės aukštos klasės viešbučiuose su pusryčiais.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Barono Miunchauzeno muziejus – apie 4 Eur suaugusiems, 2,5 Eur – mokiniams ir senjorams. Gidas – apie 20 Eur grupei.
 • Keltas į Muhu salą (pirmyn–atgal) – apie 12 Eur/asm.
 • Angla vėjo malūnai – suaugusiems apie 4 Eur/asm., senjorams apie Eur/asm., moksleiviams apie 3 Eur/asm. Gidas grupei 30 Eur.
 • Kuresarės vyskupų pilis–tvirtovė – apie 8 Eur suaugusiems, 6 Eur – mokiniams ir studentams.
 • Mokslo centras „AHHA“ – apie 12 Eur/asm.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.