Išskirtinė ekskursija LR Prezidentūroje ir paroda Lukiškių kalėjime!

KAINA
25 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2022 m. lapkričio 27 d. kviečiame keliauti į Vilnių, išvysti netradicinėje erdvėje vykstančią nuostabią parodą apie istorijoje pasižymėjusias moteris bei apsilankyti LR Prezidentūroje.

7.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Atvykstame į didingąją mūsų sostinę – Vilnių. Ekskursijos metu užsuksime į paslaptingą Užupio respubliką. Pasigrožėsime per penkis šimtmečius beveik nepakitusia Šv. Onos bažnyčia, kuri yra vienas gražiausių ir, ko gero, garsiausių Vilniaus statinių. Tai vėlyvosios gotikos šedevras. Ją gaubia daug legendų. Šalia Bernardinų istorinis – architektūrinis ansamblis – unikalus Vilniaus senamiesčio urbanistinis kompleksas. Be visiems puikiai žinomų, Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) ir Šv. Onos, bažnyčių, jį papildo dar ir bernardinų vienuolynas. Apžiūrėsime vieną iš Vilniaus simbolių – Aušros vartus. Priešingai nei daugelis mano Aušros vartai yra susiję ne su tikėjimu, o su karu – Aušros vartai yra gynybinės sienos dalis. Aplankysime stiklo kvartalą. Stiklo kvartalo pavadinimas gimė 2018 m., susikūrus tvirtai bendruomenei, primindamas laikus, kai čia driekėsi net trys gatvės, kurioms buvo suteiktas „stiklo“ pavadinimas; Stiklo 1-oji, Stiklo 2-oji ir Stiklo 3-oji g.

Atvykus į sostinę, mūsų lauks išskirtinė ekskursija LR Prezidentūroje. Nuo seno rūmai buvo svarbių valstybės įvykių centre. Šių pastatų istorijos pradžia – daugiau kaip prieš 600 m. rašytas dokumentas – didžiojo kunigaikščio Jogailos 1387 m. suteikta privilegija, kuria įkurta Vilniaus vyskupija ir padovanotas žemės sklypas. Po Lenkijos ir Lietuvos valstybės padalijimo 1795 m. čia įsikūrė carinės Rusijos pareigūnas – generalgubernatorius, valdęs Vilniaus guberniją. Tuomet rūmuose lankėsi įvairios žymios asmenybės: caras Aleksandras I, imperatorius Napaleonas Bonapartas, generolas Michailas Kutuzovas, generalgubernatorius Michailas Muravjovas. Po 1824-1832 m. rekonstrukcijos rūmai įgavo dabartinį vaizdą, buvo papuošti kolonadomis. Pirmojo pasaulinio karo metais rūmuose įsikūrė vokiečių valdžios administracija. 1920 m. rūmuose buvo įkurdinta Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, taip pat Lietuvos telegramų agentūra (ELTA). 1944-1990 m. laikotarpiu čia buvo sovietų armijos karininkų rūmai, Meno darbuotojų rūmai. Taigi, politinis valstybės gyvenimas visuomet sukosi aplink šiuos statytus, degintus ir vėl garsių architektų rekonstruotus rūmus, todėl neatsitiktinai 1997 m. jie tapo Lietuvos Respublikos Prezidento rezidencija. Pažintinės ekskursijos metu, lydimi gido, detaliau susipažinsime su rūmų istorija, architektūra, aplankysime sales, kuriose vyksta svarbiausios ceremonijos, derybos ir interviu.

Toliau keliausime į pažintinę ekskursiją Valstybės pažinimo centre. Pažintinė ekskursija – greita ir įtraukianti alternatyva savarankiškam pažinimui. Ekskursijos metu bus pristatomos įdomiausios ekspozicijos dalys, o pasakojimas apie jas papildomas Valstybės pažinimo centro kūrimo istorijos elementais. Lydimi gido susipažinsime su ekspozicijoje perteikiamais demokratinės valstybės veikimo principais, o naudodamiesi planšetinių kompiuterių pagalba, galėsime savarankiškai pasigilinti į dominančias temas.

Laisvas laikas papietauti, kavai, arbatai.

Keliaujame į Lukiškių kalėjimą, kur netradicinėje erdvėje išvysime netradicinę parodą apie istorijoje pasižymėjusias moteris, kurios kovojo: gedulo rūbų dėvėjimu sukilimo metu, plaukų kasoje įpinta slapta žinute, iš mūšio lauko ištemptu kulkosvaidžiu, dviračio su įtaisyta slėptuve nenuilstamu mynimu, nukirstu kabeliu, bado akcija lageryje, patraukusia Ronaldo Reigano dėmesį, nuolatine ir sekinančia konspiracija priešo užnugaryje, dviem dešimtmečiais, praleistais prie spausdinimo mašinėlės, ir, žinoma – tikrų ginklų paėmimu į rankas. Parodoje pristatomos kovojusių moterų istorijos griaus stereotipą, jog kova buvo ir yra vyrų laukas: ginkluota ir neginkluota kova, parama ir pagalba, aktyvesnis ar mažiau matomas pasipriešinimas vedė prie svaraus ir lygiaverčio indėlio ar net įtakų, vertusių ir šiandien vis dar tebeverčiančių permąstyti lyčių vaidmenis.

Po ekskursijos turėsime laisvo laiko atsigerti karšto gėrimo Lukiškių kalėjime įsikūrusioje kavinukėje.

Kupini gerų įspūdžių apie 19.30 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2022-11-27 07:30
Grįžimas: 2022-11-27 19:30

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Parodos „kovotoJOS XIX-XX“ lankymas – suaugusiems apie 10 Eur/asm., moksleiviams apie 5 Eur/asm.
 • Pažintinė ekskursija Valstybės pažinimo centre – lankymas nemokamas.
 • Pažintinė ekskursija LR Prezidentūroje – lankymas nemokamas.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.