Įspūdingieji Marso kanjonai ir pietūs vandens malūne!

KAINA
26 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2022 m. rugpjūčio 27 d. kviečiame pasinerti į nuotykius ir bent trumpam nusikelti į kitą pasaulį! Akmenės rajone pasijusime lyg Marse, aplankysime net kelis įspūdingus vandens malūnus, o besidomintys geologine praeitimi galės susirasti unikalių suvenyrų iš amžių glūdumos!

7.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Atvykstame į vieną iš jauniausių miestų Lietuvoje – Naująją Akmenę. Pažintį su miestu pradedame miesto centre prie bokšto laikrodžio. Lydimi vietinio gido ir jo pasakojimų ateiname į buvusį pirmą miesto centrą. Aplankome Kultūros rūmus – vieną ryškiausių šio miesto istoriją liudijančių paminklų. Kultūros rūmai – vienas išraiškingiausių stalinistinės epochos architektūrinių pavyzdžių Lietuvoje, turėjusių byloti apie naujosios sovietinės santvarkos pranašumą prieš Vakarus ar „buržuazinę Lietuvą“. Dėl išsaugotos visos autentikos, rūmų viduje pasijaučiame kaip sugrįžus į 1958 metus.

Toliau keliaujame į Amerikos Didijį kanjoną primenantį Menčiuose esantį klinčių karjerą. Šioje vietoje klintys kalkių gamybai ir cukraus pramonei pradėtos kasti dar 1932 m. Dabar dalis iškasto karjero užtvindyta, tyvuliuoja dirbtiniai ežerėliai, kurie skalauja išlikusias klinčių atodangas.

Keliaujame susipažinti su Akmenės miestu. Ekskursijos metu apžvelgsime gražiausias miesto vietas ir aplankysime neromaninio stiliaus šv. Onos bažnyčią.

Toliau keliausime į turtingos istorijos ir išskirtinės gamtos grožio miestelį – Papilę. Aplankysime Papilės piliakalnį, išgirsime miestelio istoriją. Užlipę į 15 m Jurakalnio apžvalgos bokštą, pasigrožėsime apylinkėmis ir kerinčiais Ventos upės vingiais. Užsuksime ir į Papilės apylinkėse esančią Juros periodo atodangą, kur pasijausime kaip grįžę į praeitį. Jura, kurią minime Papilėje, vadinamas vidurinis mezozojaus eros etapas, prasidėjęs prieš 205 milijonus metų ir trukęs apie 60 milijonų metų. Juros periodo laikais karaliavo ropliai – dinozaurai, vešėjo milžiniški papartynai. Papilės atodangose mokslininkai aptiko ir aprašė apie 300 Juros periodo gyvūnų liekanų bei fragmentų.

Ar kada svajojote apsilankyti Marse? Šaltiškių molio karjere galėsime pasijausti lyg vaikščiotume po tikrus Marso kanjonus. Ankstyvojo triaso laikais, prieš 250mln. metų, čia tvyrojo dykumų klimatas. Dumbančiose lygumose tuomet kaupėsi aliuvio nuosėdos. Per milijonus metų irstant biotito ir raginukės mineralams, išsiskirdavo geležis, suteikusi šiems sluoksniams raudoną spalvą, kurių dėka susidarė kraštovaizdis, primenantis Marso planetą.

Kelionės pabaigai užsuksime pavakarieniauti į „tikrą“ vandens malūną. Augustaičių malūnas – trijų aukštų raudonų plytų pastatas su rūsiu, įsikūręs sename kaime ant dešinio Ventos kranto. Malūno šeimininkai ne tik pakvies pavakarieniauti prie bendro stalo, bet ir pakvies apžiūrėti autentiškus šimtamečius malūno įrengimus.

Kupini gerų įspūdžių apie 20 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2022-08-27 07:00
Grįžimas: 2022-08-27 20:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Karjerų lankymas ir ekskursija su vietiniu gidu – apie 7 Eur/asm. (kaina priklauso nuo grupės dydžio).
 • Auka malūno priežiūrai (aukojama vietoje) – 1 Eur/asm.
 • Vakarienė malūne – 11 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.