Įspūdingi Trakų krašto dvarai – grafų Tiškevičių palikimas!

KAINA
23 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2021 m. rugsėjo 11 d. kviečiame leistis į kelionę po grafų Tiškevičių dvarus ir bent truputį prisiliesti prie grafų gyvenimo prabangos, pažinti jų kultūrą ir smagiai praleisti laiką Trakuose!

8.15 val. išvykimas iš Panevėžio.

Grafai Tiškevičiai – bene garsiausia Lietuvoje didikų giminė. Iškilę XVI a., per kelis šimtmečius Tiškevičiai tapo turtingiausiais Lietuvos žemvaldžiais. Dešimtys didikams priklausiusių dvarų pasižymėjo puošnia prabanga, subtilia estetika ir įspūdingais peizažiniais parkais. Turtų nestokoję Tiškevičiai ne tik dvarus statė – rūpinosi ir pramonės plėtra, socialiniais reikalais, daug prisidėjo prie vietos bendruomenių plėtros.

Trakuose mūsų lauks įdomi ekskursija „Trakų senamiestis ir pilys”. Gido lydimi, pasivaikščiosime Karaimų gatve, pamatysime karaimų namus, kurių 3 langai tradiciškai žvelgia į gatvę. Šioje gatvėje stovi karaimų maldos namai – Kenesa. Apžiūrime Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo baziliką, Trakų miesto globėjo, Šventojo Jono Nepomuko koplytstulpį…

Turėsite laisvo laiko, kurio metu galėsime paskanauti tradicinio karaimų patiekalo kibinų, atsigerti kavos arba savarankiškai patyrinėti Trakus.

Kitas mūsų sustojimas bus įspūdingasis Užutrakio dvaras. Užutrakio rūmus pastatydino Juozapas Tiškevičius, kuris paveldėjo Užutrakio dvaro sodybą. Jis buvo pirmasis Užutrakio ordinatorius. Tai pagal lenkų architekto Juzefo Huso projektą statyti istoristiniai, turintys neorenesanso ir neoklasicizmo bruožų rūmai. Interjerai buvo dekoruoti ankstyvuoju prancūzų klasicizmo – Liudviko XVI stiliumi. Rūmus supo didelis parkas, kuriame įrengta sudėtinga, daugiau nei 20 dekoratyvių tarpusavyje ir su didžiaisiais Galvės bei Skaisčio ežerais sujungta tvenkinių sistema. Parką taip pat projektavo Eduardas Andrė. Apžiūrėsite dvaro rūmuose įrengtą ekspoziciją, pasivaikščiosite parko alėjomis. Apsilankysite istorinių parkų pažinimo centre. Neseniai restauruotame buvusios Tiškevičių spirito varyklos pastate įrengta interaktyvi ekspozicija, pasakojanti apie istorinį Trakų peizažą bei žymiojo kraštovaizdžio architekto, botaniko Eduardo Fransua Andrė kūrybą.

Toliau keliausime į Lentvarį. Iš tolo bekylančios dvaro rūmų smailės atveda prie tikslo – Lentvario dvaro rūmų. Kažkada puošnus ir ištaigingas dvaras, šiandien, deja, savo atgimimo tik laukia… Dėl prastos būklės dvaro rūmų neapžiūrėsite, bet išgirsite apie Tiškevičių šeimą, kuri valdė dvarą iki 1939 metų. Dvaro pagrindinius statinius supa didelis parkas, įrengtas pagal žinomo prancūzų kraštovaizdžio architekto Eduardo Andrė projektą.

Savo kelionę pabaigsime pažintimi su Trakų Vokės dvaru. Buvusi grafo Jono Tiškevičiaus dvaro sodyba Trakų Vokėje – lyg kaimas kryžkelėje. Šis vienas vertingiausių šalies kultūros paveldo objektų yra pusiaukelėje tarp Trakų ir Vilniaus. Dvaro sodyba išsiskiria kraštovaizdžio ir architektūros darna. 1876-1880 metais italų kilmės architektas Oleandras Markonis suprojektavo neoklasicizmo stiliaus rūmus, sekdamas Lenkijos karalių rezidencija Varšuvoje, Lazenkose. 1898-1900 m. iš Prancūzijos pasikviestas garsus kraštovaizdžio architektas E. F. Andrė su sūnumi Renė suprojektavo ir įkūrė parką. Apžiūrėsime dvaro rūmus, išgirsime pasakojimą apie čia gyvenusios šeimos istoriją.

Kupini gerų įspūdžių apie 20.30 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2021-09-11 08:15
Grįžimas: 2021-09-11 20:30

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Užutrakio dvaras – apie 4-6 Eur/asm.,
 • Trakų Vokės dvaras – apie 3 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.