Intriguojančios sąmokslo teorijos ir genijaus Leonardo da Vinčio darbai!

KAINA
29 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. lapkričio 19 d. kviečiame keliauti į Vilnių ir aplankyti net dvi unikalias parodas! Pasinerti į sąmokslo teorijų pasaulį bei pasinaudoti tik kartą gyvenime pasitaikiusia galimybe išvysti garsiojo Leonardo da Vinčio išradimus!

8.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Atvykstame į didingąją mūsų sostinę – Vilnių. Ekskursijos metu užsuksime į paslaptingą Užupio respubliką. Pasigrožėsime per penkis šimtmečius beveik nepakitusia Šv. Onos bažnyčia, kuri yra vienas gražiausių ir, ko gero, garsiausių Vilniaus statinių. Tai vėlyvosios gotikos šedevras. Ją gaubia daug legendų. Šalia Bernardinų istorinis – architektūrinis ansamblis – unikalus Vilniaus senamiesčio urbanistinis kompleksas. Be visiems puikiai žinomų, Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) ir Šv. Onos, bažnyčių, jį papildo dar ir bernardinų vienuolynas. Apžiūrėsime vieną iš Vilniaus simbolių – Aušros vartus. Priešingai nei daugelis mano Aušros vartai yra susiję ne su tikėjimu, o su karu – Aušros vartai yra gynybinės sienos dalis. Aplankysime stiklo kvartalą. Stiklo kvartalo pavadinimas gimė 2018 m., susikūrus tvirtai bendruomenei, primindamas laikus, kai čia driekėsi net trys gatvės, kurioms buvo suteiktas „stiklo“ pavadinimas; Stiklo 1–oji, Stiklo 2–oji ir Stiklo 3–oji g.

Keliaujame į Istorijų namus, kur vietinio gido vedami pasinersime į mįslingą sąmokslo teorijų pasaulį! Vystantis technologijoms, atsiradus internetui, sąmokslo teorijos ėmė plisti po pasaulį geometrine progresija. Tačiau jau nuo pat viduramžių sąmokslo teorijomis apipinta begalė dalykų: žydų tauta, raganos ir raganiai, kiek vėliau – masonai ir iliuminatai, XX amžiuje – Holokaustas, Šaltojo karo laikai, XXI amžiuje – Rugsėjo 11-osios įvykiai JAV, Covid-19 pandemija, klimato kaita. Sąmokslo teorijos skaičiuojamos šimtais – visų jų išvardyti neįmanoma. Bet ar kada teko susimąstyti, kokios šių teorijų ištakos? Vienas jau atpažįstame, kitas – tik pradedame atpažinti. Vienos gyvavo tik tam tikrą laikotarpį, apie jas žinome iš vadovėlių ar senelių pasakojimų, kitos – nemarios ar dar tik kuriasi. Tarptautinė paroda „Tikėti ar netikėti: sąmokslo teorijos“ atskleidžia intriguojantį sąmokslo teorijų pasaulį, kuriame dažnai išnyksta riba tarp realybės ir fikcijos, ir kartu kviečiama atsigręžti atgal bei pasidomėti, kada ir kokiomis aplinkybėmis gimė ir sklido vienokios ar kitokios teorijos.

Laisvas laikas papietauti ar savarankiškai pasivaikščioti po Vilnių.

Keliaujame į Energetikos ir technikos muziejų, kur mūsų lauks unikali galimybė pamatyti keliaujančią tarptautinę parodą „Leonardo da Vinčio mašinos“! Išvysime kelias dešimtis išradimų, rekonstruotų pagal L. da Vinčio eskizus, ir žymiausias L. da Vinčio kūrinių reprodukcijas, tarp kurių – „Mona Liza“, už rekordinę 450 milijonų dolerių kainą parduotas „Pasaulio gelbėtojas“ bei garsioji freska „Paskutinė vakarienė“. L. da Vinčis, gimęs 1452 m., buvo Renesanso epochos genijus, žinomas dėl savo įvairiapusio indėlio meno, inžinerijos ir mokslo srityse. Mokslininkas, architektas, tapytojas, skulptorius, muzikantas, filosofas, matematikas, anatomas, fizikas bei išradėjas, be viso to – pacifistas ir gyvūnų gynėjas. Naujai atveriamoje parodoje susipažinsime su unikalia ir įžymia istorine asmenybe.

Kupini gerų įspūdžių apie 20.30 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-11-19 08:00
Grįžimas: 2023-11-19 20:30

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Istorijų namai – suaugusiems apie 3,50 Eur/asm.; mokiniams, studentams ir senjorams apie 3,50 Eur/asm. Gido paslauga apie 15 Eur grupei iki 20 asmenų.)
 • Energetikos ir technikos muziejus – suaugusiems apie 10.50 Eur/asm., moksleiviams, studentams, senjorams ir kariams apie 7 Eur/asm. Gidas grupei iki 30 asm. 15 Eur.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.