Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.
+370 637 53161
info@autrega.lt
2025 m. sausio 26 d. kviečiame keliauti į Molėtų kraštą. Pasigrožėsime Alantos dvaro interjeru, sudalyvausime popietės arbatos gėrimo ceremonijoje, kurios metu išgirsime Alantos miestelio istoriją, susipažinsime su visatos didybe – apžiūrėsime dangaus šviesulių stebyklą ir nemokamai apsilankysime Lietuvos etnokosmologijos muziejuje.
8.15 val. išvykstame iš Panevėžio.
Atvykstame į neoromaninio stiliaus Alantos dvarą. Šis pastatas savo metus skaičiuoja nuo 1858 m. Dvaro savininkas Tadeušas Pac–Pomarnackis čia atvažiuodavo pavasarį, o išvažiuodavo rudenį. Savo vasaros rezidenciją ponas labai puoselėjo. Norėdamas prilygti turtingiausiems dvarų savininkams, Alantoje ponas Tadeušas kaupė vertingas dvaro kolekcijas, pirko prabangius sietynus, baldus. Vėliau rūmai liko tuštesni ir pritaikyti vien kultūrinėms reikmėms: rūmų pirmame aukšte veikia nuolatinė V. Žuko meno galerija su autoriaus tapyba, piešiniais, koliažais, keramika. Dar trys salės skirtos kilnojamoms ekspozicijoms – rengiamos šiuolaikinių Lietuvos menininkų parodos. Dvaro antrame aukšte veikia iš Alantos krašto kilusio Palaimintojo T. Matulionio muziejus. Eksponuojami vyskupo kankinio laiškai iš sovietinių kalėjimų, tremčių, kiti dokumentai. Tarp vertingiausių T. Matulionio muziejaus relikvijų – iš Solovkų konclagerio vyskupo parsivežti akiniai, laikrodis, barzdaskutė, rožančius, Mordovijos tremtyje paties išdrožtas altorėlis,…
Vykstame į Alantos miestelį. Apžiūrėsime turgaus aikštę ir bažnyčią, o užsukę į Mykolo seklyčią, sudalyvausime popietėje, kur ne tik paskanausime arbata ir pyragu, bet išgirsime istoriją apie pastatą. XIX a. antrojoje pusėje Alantos dvaro ir miestelio savininkas Tadeušas Pac–Pomarnackis pastatė keletą medinių namų ir juos išnuomojo žydams, tarp jų – Mykolo seklyčią.
Toliau aplankysime Lietuvos etnokosmologijos muziejų. Čia turėsite galimybę rankose palaikyti kosminį ateivį – meteoritą, pasigrožėti visatos vaizdais, pasikelti į 30 m aukštyje esančią apžvalgos aikštelę ir pasižvalgyti po nuostabias Aukštaitijos apylinkes. Per požeminę muziejaus galeriją, tarsi mitologinio medžio šaknis, yra kylama aukštyn. Penkiose salėse yra pristatomi skirtingi žmogaus, žmonijos ryšiai su Kosminiu pasauliu (senieji etniniai ryšiai, pasaulio matavimai, kalendoriai, astronomija, kosmonautika, nežemiškos gyvybės paieška, mūsų civilizacijos ateities galimybės). Iš paukščio skrydžio pamatysite kalendorinį akmenų ratą „Lietuvos saulė“, 6 ežerus.
Kita mūsų kelionės stotelė – Lenktinio ežero pakrantėje yra išlikusios etnografinės sodybos statiniai. Šalia etnografinės sodybos statinių, 1996 m. buvo įrengta Senovinė dangaus šviesulių stebykla – šventvietė. Ekskursiją pradėsime susipažindami su senoviniais būdais stebėti gamtos kūnus ir reiškinius, o vėliau jais vadovautis kasdieniniame gyvenime ir darbuose.
Keliaujame į Molėtus. Pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose paminėti 1387 metais, Molėtai šiandien tampa vis didesnio turistų dėmesio sulaukiančiu rajonu. Traukos priežastis – švari gamta ir nepakartojamas kraštovaizdis. Tarp ketvirtadalį Molėtų teritorijos užimančių miškų tyvuliuoja 300 ežerų. Molėtai – tikras ežerų kraštas. Tad nenuostabu, kad ir pačiame Molėtų mieste tyvuliuoja ežeras. Ežerą nužvelgti galėsime nuo prie pat įrengtos apžvalgos aikštelės. Visai netoli yra įrengtas skulptūrų parkas. Susipažinsime su miestu.
Smagiai praleidę laiką Molėtų krašte apie 19.30 val. grįžtame į Panevėžį.
Registracija tel. +370 637 53 161
Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda.
Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.
Panevėžys
Išvykimas: 2025-01-26 08:00
Grįžimas: 2025-01-26 19:30
1
Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.