Gotlando sala – vikingai, nuostabūs paplūdimiai ir unikali gamta!

KAINA
259 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2024 m. rugpjūčio 3-5 d. kviečiame kruiziniu laivu keliauti į laukinės gamtos, vaizdingų pakrančių, istorijos ir legendų apie vikingus kupiną salą Baltijos jūroje bei sudalyvauti tik kartą metuose vykstančiame Viduramžių festivalyje!

1 DIENA (3 d.)

7.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Atvykstame į Skandinavija alsuojančios Estijos sostinę Taliną. Leidžiamės į ekskursiją po Talino senamiestį. Šalia įėjimo į senamiestį visus pasitinka Storosios Margaritos bokštas. Tokį pavadinimą bokštas gavo dėl to, kad šioje vietoje miesto siena buvo tvirčiausia ir storiausia. Spiraliniais laiptais įveikus 115 pakopų galima pakilti į bokšto viršūnę ir pasigrožėti miesto panorama. Aplankysime Rotušės aikštę, kurioje anksčiau vykdavo mugės, buvo vykdomos mirties bausmės. Apžiūrėsime ir Juodagalvių gildijos pastatus. Aplankysime Tompea kalvą, kurioje šiuo metu įsikūręs Estijos Parlamentas, Riigikogu. Tompea kalvoje įrengtos net kelios apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria Senamiesčio bei Talino uosto panorama. Šalia stovi Aleksandro Nevskio katedra pastatyta 1900 metais paskutiniojo Rusijos caro Nikolajaus II. Ši ortodoksų katedra laikoma XIX amžiaus caro valdžios simboliu. Mūsų lauks ir gražioji Švč. Mergelės Marijos katedra dar vadinama Domo, kuri buvo pastatyta XIV a. Tai yra pagrindinė liuteronų bažnyčia Estijoje, buvusi Talino vyskupų rezidencija.

Laisvas laikas.

Keliaujame į Talino uostą, kur mūsų lauks kruizinis laivas „Victoria“. Išplaukiame į Visbio uostą. Kelionės metu laive vyks įvairios pramogos: koncertai, žaidimai. Nakvynė laive.

2 DIENA (4 d.)

Atplaukiame į Gotlando salą, esančią į pietryčius nuo Švedijos. Šioje unikalioje saloje galima rasti viską – nuostabią gamtą, nepaprastą istoriją ir unikalius vietinius skonius.

Leidžiamės į ekskursiją po viduramžių miestą Visbį. Šis pasakų miestelis, esantis Gotlando saloje, Baltijos jūroje, yra nacionalinis lobis ir UNESCO pasaulio paveldo objektas. Išvysime keletą nuostabių XII a. bažnyčių griuvėsius, iš kurių labiausiai žavi Šv. Karino bažnyčios griuvėsiai su aukštomis arkomis. Pasigrožėsime Visbio centrą juosiančia ir puikiai išsilaikiusia 3,5 km ilgio viduramžių žiedine siena (Visbio miesto siena) su daugybe originalių XX a. dešimtmečio bokštų, kurie vis dar stovi nepažeisti.

Kiekvienais metais, rugpjūčio pradžioje, Visbio miestelyje ir visoje Gotlando saloje vyksta viduramžių šventė, kurios metu vyksta mugės, įvairios pramogos, koncertai. Miestelio gatvėmis šurmuliuos viduramžiškais drabužiais persirengę gatvės artistai, juokdariai, trubadūrai bei paprasti miesto gyventojai. Visur – baruose, kavinėse ir gatvėse, aidės senovinė muzika ir lydės skrudintų migdolų, rūkytų maisto produktų ir cukruotų obuolių kvapas. Laisvas laikas šventėje.

Toliau lankysimės Gotlando muziejuje. Gotlando kultūros istorijos muziejus švediškai vadinamas „Fornsalen“ (liet. „Antikvariato salė“). Čia pamatysime akmens amžiaus moterį ežiuką, niekur kitur pasaulyje nerastus paveikslų akmenis, vikingų amžiaus sidabro lobius, bažnyčių skulptūras, viduramžių laikų šarvus. Sužinosime apie koralinius rifus, kurie sudaro Gotlando salos pamatą. Pamatysime kaip atrodė žmonių gyvenimas saloje daugiau, kaip prieš 9 000 metų ir pasinersime į viduramžių aukso amžių.

Sekanti mūsų stotelė – nuostabaus grožio ramybės oazė. Botanikos sodas buvo įkurtas 1855 m. ir nuo tada yra vienas iš populiariausių Visbio lankytinų vietų. Čia rasime daug neįprastų augalų, tokių kaip figmedį, šilkmedį. Taip pat skirtingų spalvų ir rūšių rožių. Kai kurios rožės žydi net iki vėlyvo rudens. Pietinėje parko dalyje yra Šv. Olofo bažnyčios griuvėsiai, kurie žaliuojančiam kraštovaizdžiui suteikia paslaptingumo.

Laisvas laikas.

Kupini nepakartojamų įspūdžių, keliaujame į Visbio uostą. Išplaukiame atgal į Taliną. Nakvynė laive.

3 DIENA (5 d.)

Atplaukiame į Talino uostą.

Keliaujame į atsinaujinusį Estijos jūrų muziejų! Lnkysimės hidrolėktuvų angaruose, kurie yra pirmieji pasaulyje didžiuliai gelžbetoniniai kupolai, neturintys vidinių atramų, juose įrengtas muziejus; galėsime apžiūrėti povandeninį laivą „Lembit“, kuris plaukiojo rekordiškai ilgą laiką – net 75 metus; išbandysime save lėktuvo pilotavimo, torpedinio šaudymo ir kulkosvaidžio simuliatoriaus sistemose; prieplaukoje patyrinėsime patį didžiausią iki šių dienų išsilaikiusį garu varomą ledlaužį, kuriam net 106 metai.

Laisvas laikas pietums, suvenyrų įsigijimui.

Kupini neišdildomų įspūdžių keliaujame namų link. Apie 22 val. grįžtame į Panevėžį.

PAPILDOMAI GALIMA UŽSISAKYTI:

1 vakarienė laivo švediško stalo restorane – suaugusiems 41 Eur/asm., 12–17m. vaikams 19 Eur/asm., 6–11 m. vaikams 15 Eur/asm.

1 pusryčiai laivo švediško stalo restorane – suaugusiems 19 Eur/asm., 12–17m. vaikams 9 Eur/asm., 6–11 m. vaikams 7 Eur/asm.

Nakvynė B klasės 3–vietėje kajutėje – 32 Eur/asm.

Nakvynė B klasės 2– vietėje kajutėje – 96 Eur/asm.

Nakvynė A klasės 4–vietėje kajutėje (su langu) – 51 Eur/asm.

Nakvynė A klasės 3–vietėje kajutėje (su langu) – 96 Eur/asm.

Nakvynė A klasės 2–vietėje kajutėje (su langu) – 186 Eur/asm.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Už vienvietę kajutę taikoma papildoma priemoka. Kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“. Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2024-08-03 07:00
Grįžimas: 2024-08-05 22:00

Kelionės dienų skaičius

3

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • 2 nakvynės kruize B klasės keturvietėje kajutėje maršrutu Talinas–Visbis–Talinas.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Kuro mokestis laive – apie 20 Eur /asm. (mokama, užsakant kelionę).
 • CO2 mokestis laive – apie 8.5 Eur /asm. (mokama, užsakant kelionę).
 • Gotlando muziejus – suaugusiems apie 170 SEK/asm. (15.5 Eur), studentams 130 SEK/asm. (12 Eur), asmenims iki 19 m. nemokamai.
 • Kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos, miestų turistiniai mokesčiai, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.