Gaujos Nacionalinis parkas. Auksinė Latvijos Šveicarija – Sigulda!

KAINA
30 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. spalio 15 d. kviečiame keliauti į kvapą gniaužiantį Gaujos nacionalinį parką, Latvijos Šveicariją – Siguldą!

6.30 val. išvykimas iš Panevėžio.

Atvykstame į Gaujos Nacionalinio parko administracinį centrą – Siguldą. Gaujos Nacionalinis parkas – tai daugiau nei 92000 ha teritorijos užimanti teritorija. Parkas įkurtas, siekiant išsaugoti Gaujos upės slėnį. Šiame parke galima pamatyti įvairių, gana įdomių gamtos darinių, skardžių, urvų. Kraštovaizdžiai primena Šveicariją.

Keliamės lyno keltuvu per Gaujos upę – į Krimuldos pilį. Lyno keltuvas – puiki, ne pigi pramoga žavingam peizažui apžvelgti iš 43 m aukštyje važiuojančio vagonėlio 1020 m ilgio trasa.

Krimuldos pilis – senosios pilies griuvėsiai ir jau XIX a. statytas dvaras. Pėstute leidžiamės prie Gutmanio olos. Tai – didžiausia Baltijos šalyse ola ir seniausias turizmo objektas. Jos aukštis – 10 m, plotis – 12 m, gylis – 18,8 m. Ant olos sienų išlikę 17 a. užrašai. Čia gimė legenda apie Turaidos Rožę – gražią merginą, kuri nusprendė geriau mirti, nei prarasti garbę.

Pasivaikščiosime po nepakartojamo grožio Gaujos upės slėnį.

Pasigrožėję nuostabia gamta, keliausime į labiausiai lankomą Latvijos muziejų, kuriame susipažįstama su 1000 metų laikotarpio istorinių įvykių liudininke – Turaidos pilimi (1214 m.). Šalia pilies įrengtas skulptūrų parkas – Dainų kalnas su akmeninėmis skulptūromis, įprasminančiomis latvių liaudies dainų tekstus.

Apžiūrime Siguldos viduramžių (1207 m.) pilies liekanas – pietvakarinį korpusą su gotikinių langų angomis ir pagrindinių vartų bokštu. Nuo 2012 m. galima užlipti į šiaurinį ir pagrindinį vartų bokštą, pasivaikščioti po viduramžių dvasios gaubiamus bokštus.

Aplankysime bobslėjaus trasą ir užlipsime ant panoraminio bokšto.

Kelionės pabaigai – latviško naminio vyno degustavimas. Aplankome vyno daryklą “Zilver”. Čia degustuosite naminį vyną (5 rūšis), pagamintą pagal senovinius receptus iš pačių išaugintų vaisių, uogų. Nenorintys degustuoti vyno, galės pasiklausyti pasakojimo, paragauti naminių obuolių sulčių.

Kupini įspūdžių apie 21 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-10-15 06:30
Grįžimas: 2023-10-15 21:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kuro, kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Siguldos pilies lankymas (senosios) – suaugusiems apie 2 Eur/asm, mokiniams apie 1 Eur/asm. Gidas – apie 40 Eur grupei iki 30 žmonių.
 • Persikėlimas lyno keltuvu – apie 12 Eur/asm, 8 Eur (vaikams iki 12 m).
 • Turaidos pilis – apie 6 Eur, apie 1,50 Eur (mokiniams), apie 4,50 Eur (pensininkams), 1 Eur (neįgaliesiems III gr.). Vietinio gido ekskursija apie 40 Eur grupei iki 25 asmenų.
 • Aplankyti trasos panoraminį bokštą – trasos apžvalga apie 3 Eur/asm.
 • Naminio vyno "Zilver” degustacija – apie 8 Eur/asm., naminės obuolių sultys apie 3 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.