Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.
+370 637 53161
info@autrega.lt
2023 m. lapkričio 4 d. kviečiame pakeliauti po Dzūkų žemę, aplankyti Dainavą, Liškiavą, sužinoti kuo ypatingas Raižių miestelis ir paskanauti Stakliškių midaus bei totoriško šimtalapio!
7.00 val. išvykimas iš Panevėžio.
Ankstyvą rytmetį vingiuotu lyg Nemunas Valdovų keliu išvyksime į Dzūkiją, kitaip dar vadinamą Dainavą – senąsias jotvingių žemes. Čia žmonės šneka tarsi dainuodami: labai archajiška dzūkų tarmė, paveldėta iš indoeuropiečių prokalbės ir išlaikiusi senąsias jos formas primena upelio čiurlenimą, senųjų girių ošimą, graudžią vestuvinę ar laidotuvių raudą… Kelionės autobusu privalumai yra tai, kad pro langą galėsime grožėtis šio krašto gamta ir miesteliais, tyliai prisiglaudusiais prie senųjų girių ar rymančiais ežerų apsuptyje. Kelionės metu pamatysime, ką sukūrė ir mums paliko gamta bei žmogus.
Kelelis mus ves link istorinės Liškiavos stebuklų. Liškiava – kaimas, esantis 9 km. į šiaurės rytus nuo Druskininkų, kairiajame Nemuno krante. Istorikų ir archeologų duomenimis šioje vietovėje žmonių gyventa dar akmens amžiuje. Aplankysime piliakalnį, alkakalnį, mitologinį akmenį su „jaučio pėda“, pasigrožėsime puikiu kraštovaizdžiu. Taip pat mūsų lauks pažintinė ekskursija po Liškiavos bažnyčią ir vienuolyno ansamblį. Po 1699 m. dominikonai tvirtai įsikūrė Liškiavoje ir pradėjo statybas. Bažnyčia ir vienuolynas baigti mūryti iki 1741 m. Vienuoliai užveisė sodą, apsodino daržus, iškasė tvenkinius. Domininkonų vienuolyno ansamblis tapo vienu gražiausių vėlyvojo baroko pavyzdžių šalyje. Bažnyčios sienos yra tapytos XVIII a. italų menininkų.
Toliau keliaujame į Lietuvos totorių sostinę – Raižius. Šiame miestelyje lankysime totorių maldos namus – mečetę. Raižių miestelis visais laikais buvo Lietuvoje gyvenančių musulmonų dvasinis centras. Tai ne tik dėl musulmonų, gyvenusių jame bei aplinkiniuose kaimuose, gausos, bet ir dėl aktyvios bendruomenės. Apie Raižius buvo devyni kaimai, kuriuose anksčiau gyveno vien musulmonai. Dar 1556 metais buvo paminėta Raižių kaime stovėjusi mečetė. Dabartinė mečetė pastatyta 1889 metais ir ji nuolat veikė iki mūsų dienų, skirtingai nuo kitų Lietuvos mečečių, sovietmečiu nebuvo uždaryta. Greta Raižių mečetės įsikūrusiuose neseniai pastatytuose musulmonų bendruomenės namuose, po ekskursijos mūsų lauks karšta arbata bei kava ir šviežutėlis gardus „totoriškas šimtalapis“.
Galiausiai gražiame Stakliškių miestelyje apžiūrėsime midaus daryklą. Midus buvo gaminamas žiloje senovėje. Seniausia konkreti rašytinė informacija apie midaus vartojimą baltų žemėje aptinkama Vulfstano pasakojime apie 890 m. Šis keliautojas ir pirklys pats apsilankė šiose žemėse ir žinių gavo iš pirminių šaltinių, jog šiose vietovėse būta labai daug medaus ir iš jo gamintas gėrimas. Midus tapo savotiška legenda, kurią naujai atgaivinti pabandyta jau XX a. pradžioje, kai Stakliškių midaus gamyklos inžinierius technologas Aleksandras Sinkevičius užsibrėžė atkurti senovėje (XV–XVIII a.) gaminto iš laukinių bičių medaus ir įvairių žolelių midaus receptą ir atnaujinti tradicinio, natūralaus, nespirituoto midaus, kuris tuo metu nebebuvo gaminamas nei Lietuvoje, nei kaimyninėse šalyse, gamybą. Dalyvausime ekskursijoje midaus muziejuje, įrengtame XIX a. buvusios alaus daryklos „Gintaras“ salyklo džiovyklos bokšte bei degustuosime 5 rūšių midų.
Aplankę dzūkų žemę keliausime namų link. Apie 21.00 val. grįšime į Panevėžį.
Registracija tel. +370 637 53 161
Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda.
Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.
Panevėžys
Išvykimas: 2023-11-04 07:00
Grįžimas: 2023-11-04 21:00
1
Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.