Didžiausia grybų šventė Varėnoje ir gardžiausi sūriai Dargužiuose!

KAINA
32 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. rugsėjo 9 d. kviečiame keliauti į Dzūkijos kraštą, pasivaikščioti aukštapelke, susipažinti su senoviniu Marcinkonių kaimu, paskanauti gardžiųjų siūrių ir sudalyvauti rudens pradžią skelbiančioje grybų šventėje Varėnoje!

8.00 val. Išvykimas iš Panevėžio.

Susipažinsime su nedidele žavia aukštapelke smagiu pavadinimu „Meškos šikna“ esančia pušynuose, netoli senovinio Marcinkonių kaimo. Sako, kad ši vieta taip pavadinta, nes seniau vietinės mamos meškomis savo vaikus gąsdindavo, kad nenueitų per toli į raistą. Na, tikrai, neatsargiai nuklydus gilyn į pelkę, gali nutikti taip, kaip jos pavadinimo antras žodis. Taip pat praeisime Klonių kopą, dar vadinama „Gaidžio kopa“ – žemyninė kopa Dzūkijoje, Marcinkonių kaimo pašonėje. Matyti geltono, smulkaus, švelnaus smėlio kopą būnant šimtus kilometrų nuo jūros – tikrai geras jausmas. Dzūkijos pušynuose, šiluose žemyninės kopos, pasirodo, tęsiasi dešimtis kilometrų, tačiau visos jos jau apaugusios medžiais ir žolėmis.

Keliaujame į Varėną, kur mus pasitiks ilgametes tradicijas puoselėjanti grybų šventė! Jau dvidešimt šeštąjį kartą vyksiančioje šventėje galėsime pasigėrėti šimtmetį išsaugotu ir tebepuoselėjamu paveldu – tradicijomis, amatais, verslais ir dzūkų valgiais. Didžiausią savo krašto šventę Varėna pasitiks kaip visada pasipuošusi, puikiu rudenišku oru ir gera nuotaika. Įvairiuose miesto erdvėse visą dieną vyks krašto kultūros, tradicijų, amatų, kulinarinio paveldo pristatymai bei mugė. Skambant dzūkiškai tarmei ir liaudiškai muzikai, turėsime laisvo laiko pasimėgauti švente, kuri maloniai nustebins ne tik grybų, kultūros ir kulinarinio paveldo, šventinių renginių gausa, bet ir maloniais, svetingais ir vaišingais Varėnos krašto žmonėmis.

Save gerbiantis sūrio mėgėjas privalo apsilankyti Dargužiuose – šiame paminkliniame kaimelyje, tradicinių kiaurapjūve drožyba padabintų pirkių apsupty įsikūrę „Sūrininkų namai“. Sūrininkai žada, jog norintiesiems susipažinti su vietos gyvenimu bus pasiūlyta įvairiausių atrakcijų. Skamba viliojamai? „Sūrininkų namuose“ galėsime paragauti kelių rūšių gardžiųjų sūrių bei jų įsigyti.

Kupini gerų įspūdžių apie 21.30 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-09-09 08:00
Grįžimas: 2023-09-09 21:30

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Aukštapelkių ekskursija su vietiniu gidu – apie 5 Eur/asm. (kaina priklauso nuo grupės dydžio)
 • Sūrių degustacija – apie 12 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.