Daugpilio kraštas: tvirtovė, metalo galerija ir gardūs blynai!

KAINA
21 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2020 m. rugpjūčio 23 d. kviečiame keliauti į Latgalos kraštą ir aplankyti Daugpilio tvirtovę, šratų gamyklą-muziejų, Preili Metalo meno galeriją bei paragauti skaniausių „vyriškų“ ar „moteriškų“ blynų ir žinoma gardžiausių čederio sūrio ledų!

7 val. išvykstame iš Panevėžio.

Pirmasis mūsų sustojimas – Zarasai, ir juose stovintis Apžvalgos ratas – vienas iš labiausiai turistų lankomų objektų Lietuvoje. Nuo 17 m aukščio matyti didžiausias mieste Zaraso ežeras su keturiomis salomis.

Pasigrožėję apylinkių panorama patrauksime istoriniu traktu Varšuva – Peterburgas ir važiuojame link Latvijos. Lietuvos–Latvijos pasienyje Egiptės vietovėje išlikusios liuteronų bažnyčios sušaudytos sienos mena I ir II pasaulinius karus, šalia išlikusi I pasaulinio karo įtvirtinimų vokiečių kariuomenės vadavietė.
Apžiūrėję I ir II pasaulinių karų paslaptis saugančias sienas vyksime į Daugpilį – antrą pagal dydį Latvijos miestą, Latgalos regiono sostinę. Aplankysime Daugpilio tvirtovę. Jau nuo XIII a. yra žinomi įtvirtinimai prie Dauguvos upės, šiandien išnykusi Kalavijuočių ordino pilis. Unikali XIX a. Daugpilio tvirtovė, išlikusi iki mūsų dienų, statyta Napoleono žygiui atremti. Tai vienintelis beveik be pakitimų išlikęs XIX a. I p. tvirtovės pavyzdys Rytų Europoje.

Pasivaikščiosime po 150 ha tvirtovės teritoriją, apžiūrėsime pagrindinius pastatus ir pasidairysime į Dauguvą nuo aukštų įtvirtinimų sienų. Restauruotame Arsenalo pastate šiuo metu įsikūręs modernisto dailininko Marko Rotko, kuris kilęs iš Daugpilio, centras. Pasižvalgysime po Daugpilio gatves, kuriose matysime moderno ir raudonųjų plytų architektūros pastatus, Šventyklų kalvą (Baznickalnis), kur stovi keturių konfesijų maldos namai.

Toliau mūsų lauks XIX a. Daugpilio šratų gamykla-muziejus. Galima sakyti, kad gamyklos atsiradimas susijęs ir tvirtovės ant Dauguvos kranto karo reikmėmis. Šratai čia gaminami iki šiol, išlikęs unikalus 28 m aukščio šratų liejimo bokštas. Gamykloje mūsų lauks ekskursija su bandomuoju šaudymu į taikinius.

Tęsiame kelionę į Preili – mažą Latgalos miestelį, kuris garsus čederio sūrio gamykla, unikaliu autorinių lėlių muziejumi, restauruojamu dvaru ir didžiausiu Latvijoje 40 ha parku. O nuo 2019 metų turistus traukia Metalo meno galerija Nester custom, sulaukusi didelio populiarumo dėl originalių metalo dirbinių, eksponuojamų galerijoje. Čia mes ir apsilankysime, o apie galeriją papasakos pats dirbinių autorius ir galerijos vadovas Aleksandrs Nesterjuks.

Kad alkis neužgožtų įspūdžių, sustosime Preili lauko blyninėje Pampūkas. Blyninė įkurta lietuvių prie buvusių grafų Borchovų dvaro tvenkinių. Čia galima paragauti nepaprastų vietoje gaminimų čederio sūrio ledų, yra ne tik paprastų blynų su visokiausiais įdarais, bet ir „vyriškų“ bei „moteriškų“. Toks blynų pasirinkimas ras kuo sudominti net išrankiausius. Papietavę blyninėje, galėsime pasivaikščioti po dvaro parką.

Po gardžių pietų keliausime į Sventės dvaro karo technikos muziejų. Muziejus įrengtas buvusiame grafų Pliaterių – Zybergų Jaunsventės dvaro restauruotame ūkiniame pastate. 1912 metų vasarį, įsakius grafui Pliateriui – Zybergui, pradėta statyti pilis – dvaras, išsiskiriantis labai gražia architektūra. Šiuo metu Sventės dvaras įsikūręs viešbutis. Kiekvienas kambarys dekoruotas teminiu papuošimu. Temos suskirstytos pagal visus metų mėnesius nuo sausio iki gruodžio. Karo technikos muziejuje pristatyta Antrojo pasaulinio karo laikų tankų ekspozicija, šarvuočiai bei karo transporto priemonės. Šita sovietinės kariuomenės technika buvo restauruota ir kai kuriuos eksponatus galima net užvesti.

Po įspūdžių pilnos dienos 19 val. pajudėsime namų link. Apie 21.30 val. grįžimas į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2020-08-23 07:00
Grįžimas: 2020-08-23 21:30

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Šratų muziejaus ekskursija ir bandomasis šaudymas – apie 3,5 Eur/asm.
 • Metalo meno galerija – 3,5–5 Eur/asm.
 • Sventės dvaro karo technikos muziejus – 1,6 Eur/asm.
 • Pietūs blyninėje.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.