Černobylio paslapčių paieškos Visagine ir atgimęs Paliesiaus dvaras!

KAINA
28 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2022 m. spalio 15 d. kviečiame pasinerti į Černobylio paslapčių paieškas Visagine!

Ar norite sužinoti, kas atsitiko Černobylio atominėje elektrinėje? Atsakymus į šį ir kitus aktualius klausimus rasite apsilankę Visagine, kuriame įsikūrusi iki 2009 metų pabaigos funkcionavusi Ignalinos atominė elektrinė, elektra aprūpinusi Baltijos šalis. Sekdami Lietuvoje filmuoto serialo „Černobylis“ pėdsakais išvysime identišką reaktorių, kurio sprogimas pašiurpino pasaulį, o valdydami elektrinės simuliatorių pasijusime lyg funkcionuojančios elektrinės šeimininkai.

7.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Pirmiausia keliaujame į Paliesiaus dvarą. Iš griuvėsių prikeltas, pačiame Lietuvos – Baltarusijos pasienyje esantis dvaras tapo tikra Ignalinos rajono puošmena. Susipažinsime su visomis dvaro paslaptimis. Paliesiaus dvaras mena dar XVII amžiaus laikus, kai grafas Tyzenhauzas čia įsigijo dvarą, o prie Kančioginos upelio tuomet puikavosi pirtelė, bravoras. Unikali savo kraštovaizdžiu ir paslaptinga įvairove pati gamta pašnibždėjo vietovės pavadinimą: tai, kas esa prie miškelio, „paliesiuje“. Taip ir gimė Paliesiaus vietovė ir jos centru tapo Paliesiaus dvaras. 1671 m. istoriniuose dokumentuose minimi Paliesiaus dvaro savininkai Tyzenhauzai. Istorijos vingiai keitė dvaro gyvenimą, tačiau dabar Paliesiaus dvaras, išsaugojęs šimtmečių dvasią ir atgimęs dar vienam gyvenimui, vėl iškyla visa savo didybe ir atgimusia istorija, vėl tampa didžiuliu traukos centru. Simboliai Jus čia lydės visur, ar tai būtų šimtmečių paslaptis saugantys pastatų akmenys, ar paukščio giesmė, ar amžinai žaliuojantis artišokas…

Atvykstame į vietą, kurioje pasijusime lyg nusikėlėme laiku atgal į 1975 m., nuo kurių skaičiuojama jauniausio Lietuvos miesto Visagino istorijos pradžia. Ekskursija po miestą. Sužinosime, nuo kurios vietos prasidėjo miesto statybos, kokio tipo daugiaaukščiai šiame mieste, kaip gyvena jauniausias Lietuvos miestas šiandien. Tai vienas tautiškai margiausių miestų Lietuvoje, kuriame gyvena ne tik skirtingų tautybių, bet ir religijų žmonės. Futuristinis vaizdas šiame mieste susimaišęs su laukiniu mišku, todėl aplinka ir matomi vaizdai nepaliks abejingo nei vieno miesto svečio. Kultūros centre apžiūrėsime veikiantį Visagino istorijos muziejų, galėsite palyginti, kaip pasikeitė miestas. Ekskursiją po miestą baigsime Visagino ežero pakrantėje, kuri daugelį privers rimtai susimąstyti – ar tai energetikų miestas, ar tikras kurortas.

Dienai įpusėjus pietausime jaukiame ir neįprastame Visagino restorane skambiu pavadinimu „III blokas“. Pavadinimas „III blokas” pasirinktas nebaigto statyti Ignalinos atominės elektrinės 3 bloko garbei. Tai simboliškas ir prasmingas pavadinimas, nes dabar tai yra IAE istorijos tęsinys. Interjeras yra derintas prie atominės elektrinės. Ant sienų kabo IAE fotografijos, grindyse yra išklotas reaktoriaus kasečių maketas ir kitos detalės.

Vienintelės Baltijos šalyse veikusios atominės energijos gamintojos, turėjusios didžiausią branduolinį reaktorių pasaulyje, veikla – jau istorija, pasibaigusi 2009 m. gruodžio 31 d., tad leisimės į ekskursiją po AE simuliatoriaus patalpas. Atominės elektrinės darbuotojai papasakos apie šias patalpas, sužinosite viską apie atominių elektrinių veikimo principą. Šiame simuliatoriuje pasijusime lyg funkcionuojančios AE operatoriai, reguliuojantys jos darbą iš blokinio valdymo skydo. Susipažinsime ne tik su elektrinės valdymo principais, bet ir operatorių kasdienybe bei, žinoma, išgirsime, kaip elgtis avariniais atvejais, kurių istorijoje būta ne vienas, ir ne tik Černobylyje. Jei esate vienas iš serialo „Černobylis“ gerbėjų, aktyviai sekusių visus epizodus, pasijusite lyg atsidūrę filmavimo aikštelėje!

Apvažiuojame Visagino miestą ratu. Sakoma, kad iš viršaus šis miestas primena drugelį. Ar taip tikrai yra, galėsite tuo įsitikinti patys. Paskutinis ekskursijos Visagine akcentas – stabtelsime nusifotografuoti prie pačios atominės elektrinės.

Smagiai praleidę laiką apie 20.00 val. grįžtame į Panevėžį.

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2022-10-15 07:00
Grįžimas: 2022-10-15 20:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Pietūs kavinėje „III blokas“ – apie 6.50 Eur/asm.
 • Atominės elektrinės simuliatorius – apie 6 Eur/asm.
 • Ekskursija po Paliesiaus dvarą ir kava su bandele – apie 6 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.