Biržų pilis, gardūs blynai ir Siaubo cirkas Kirkilų pramogų parke!

KAINA
25 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. spalio 22 d. kviečiame keliauti į netolimą, bet labai turtingą Biržų kraštą, aplankyti Biržų pilį, išvysti karstinius ežerus nuo Kirkilų apžvalgos bokšto, paskanauti tautinio paveldo vardą užsidirbusių blynų bei pasivaikščioti su Siaubo cirke su klounais Kirkilų pramogų parke.

11.00 val. išvyksime iš Panevėžio.

Pirmas mūsų sustojimas – žavingoji Biržų pilis. Biržų krašto muziejus „Sėla“ veikia Biržų pilies rūmuose, o nuo 2013 m. atidarytos ekspozicijos ir atkurtame arsenale. Iš buvusio didžiulio bastioninės tvirtovės komplekso atkurti arba restauruoti tik keli pastatai: rūmai, arsenalas, 2 parakinės (dar viena nerestauruota, viena sunaikinta); atkurtas tiltas, neblogai išlikę kiti gynybiniai įrenginiai (pylimai, bastionai, gynybinis griovys, rikiuotės aikštė). Muziejaus salėse esanti ekspozicija pasakoja apie krašto istoriją ir kultūrą. Tai sėlių ir žiemgalių archeologija, kunigaikščių Radvilų ir grafų Tiškevičių epocha, Biržų kraštas Rusijos imperijos valdymo, Nepriklausomos Lietuvos ir XX a. II pusės laikotarpiu. Daug dėmesio skirta Biržų krašto religinių konfesijų istorijai, raštijai ir menui, etnokultūrinei praeičiai. Muziejuje lankytojai gali pamatyti pirmąją Lietuvoje atstatytą autentišką XVII a. pab. koklinę krosnį.

Toliau keliausime pasigrožėti nepaprasta Kirkilų karstinių įdubų panorama atsiveriančia nuo Kirkilų apžvalgos bokšto. Bokštas savo forma primena kanoją arba grimztančią valtį. Bokšto aukštis – beveik 32 metrai. Apžvalgos bokšto įrengimo tikslas – sudaryti lankytojams palankias sąlygas susipažinti su vienomis pagrindinių Biržų regioninio parko vertybėmis – Kirkilų kraštovaizdžio draustinyje esančių karstinių įgriuvų reljefu. Užlipus į apžvalgos bokštą atsiveria nuostabūs vaizdai – 30 vandens pilnų smegduobių, vadinamų Kirkilų draustinio ežerėliais, kurių skersmuo – apie 35 m ir daugiau. Kartais, esant tam tikroms sąlygoms, vasaros metu jie nusidažo įvairiomis spalvomis.

Netoli bokšto – Kirkilų kaimas. Čia mūsų lauks vaišinga kaimo bendruomenė, kuri atvykusius visada pavaišina rupių miltų blynais bei žolelių arbata. Blynai čia kepami, pagal senovinį receptą ir sertifikuoti kaip tautinis paveldas. Ypatingi blynai kepami, pagal prosenelių receptą. Bendruomenės namuose, kol blynai paskrus šeimininkė papasakoja, kad bendruomenė iš ūkininkų perka ekologiškų kviečių grūdus, kurie malami specialiu sietu ir iš smulkiai sumaltų miltų kepami blynai, o taukams perkami lašiniai (juos smulkina ir lydo), nes senovėje aliejaus dar nebuvo. Blynai valgomi su obuoliene arba spirgučiais – visi galės pasirinkti…

Paskutinė mūsų stotelė Kirkilų pramogų parkas, kuriame šias metais įsikūrė Siaubo cirkas. Čia mūsų lauks šešėliuose slypinti klounų karalystė, kurią papuoš rankų darbo dekoracijos išdėstytos visame parke. O netikėtai atgyjantys klounai išbandys net drąsiausių lankytojų baimės ribas. Taip pat galėsime apžiūrėti: šiurpinančią cirko palapinę, klouno grimerinę, ateities palapinę, siaubo namą. O mažųjų keliautojų lauks vaikų zona, kurioje bus ne taip baisu net ir patiems mažiausiems.

Vakare, po dienos kupinos gardžių įspūdžių, keliausime namų link. Apie 21.00 grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-10-22 11:00
Grįžimas: 2023-10-22 21:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Biržų pilis su gidu – suaugusiems apie 5 Eur/asm., senjorams, moksleiviams, neįgaliesiems 2.5 Eur/asm. (muziejaus gido ekskursija grupei iki 30 asmenų apie 15 Eur).
 • Rupių miltų blynai ir žolelių arbata – apie 4 Eur/asm.
 • Siaubo cirkas Kirkilų pramogų parke – suaugusiems 8 Eur/asm., vaikams iki 6 metų kaina 4 Eur/asm. vaikams iki 2 metų nemokamai.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.