Baltų kelias, baroko vaišės ir saldi Rūtos šokolado pasaka!

KAINA
19 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2021 m. rugsėjo 25 d. kviečiame keliauti į saulės miestą – Šiaulius, apsilankyti saldžiausiame „Rūtos“ muziejuje bei pasijusti tikru šokolado meistru bei pasigaminti saldainių patiems, aplankyti nepaprasto grožio Chaimo Frenkelio vilą, tik šiais metais atsidariusį Baltų kelio muziejų ir paskanauti baroko epochos patiekalų!

8.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Pradėsime kelionę nuo pažinties su Saulės miestu. 1236 m. Šiaulių vietovardis “Soule” pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose – Eiliuotoje Livonijos kronikoje, aprašančioje Saulės mūšį – tai svarbiausias istorinis įvykis, kuriam skiriama daug dėmesio. Tai labai senas miestas, kuris lenkia šalies sostinę Vilnių. Pasigrožėsime ant Šiaulių Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus katedros pietinės sienos esančiu seniausiu Lietuvoje saulės laikrodžiu. Tęsiant pasivaikščiojimą ir pažintį su miestu verta aplankyti Saulės laikrodžio aikštę. Joje stovi skulptūra „Šaulys“, kuri vietinių gyventojų vadinama „Auksiniu berniuku“. O norint paskirti pasimatymą tai įprasta daryti Gaidžio aikštėje.

Susipažinus su Šiauliais mūsų lauks saldus apsilankymas „Rūtos“ šokolade. Muziejuje susipažinsime su beveik keturių tūkstančių metų šokolado istorija, sužinosime, kaip šokoladą gamino majai ir actekai, kaip šokoladas ir jo vartojimo tradicijos keitėsi bėgant amžiams. Išgirsime apie pirmuosius Lietuvos šokolado fabrikus ir daugiau sužinosime apie ilgiausiai šalyje veikiantį saldainių fabriką „Rūta“. Po to mūsų lauks šokolado dirbtuvės, kuriose galėsime bent trumpam pasijausti tikrais šokolado meistrais. Pirmiausia pamatysime, kaip temperuojamas šokoladas ir gaminami rankų darbo saldainiai. Po kelių minučių patys imsime skirtingų rūšių šokoladą, įvairius ingredientus ir gaminsime savo šokoladinius skanumynus. Pabaigoje savo šokoladinius skanėstus galėsime susidėti į paruoštas dėžutes ir parsivežti lauktuvių!

Toliau mūsų lauks nepaprastas „Baltų kelias“. Pirmojo Lietuvoje ir Latvijoje interaktyvaus baltų kultūros populiarinimo centro „Baltų kelias“ tikslas – skatinti keliauti ir pažinti baltų materialųjį ir nematerialųjį kultūrinį ir gamtos paveldą. Čia šiuolaikinėmis technologijomis, eksponatų kopijomis, edukacinėmis veiklomis pristatoma baltų istorija, kultūra, gyvensena sukuriant galimybes ugdyti baltiškojo paveldo pažinimą ir jo išsaugojimą. Centras skirtas skatinti aktyvų lankytojų dalyvavimą, susidomėjimą, pažinimą ir informacijos įsisavinimą per pojūčius – klausą, uoslę, regėjimą ir lytėjimą.

Toliau keliausime į vieną gražiausių Šiaulių vietų – Chaimo Frenkelio vilą. Restauruota vila su parku ir jį puošiančiu fontanu – išskirtinė Šiaulių erdvė. Tai unikalus, vienas iš nedaugelio Lietuvoje XX a. pr. moderno architektūros (secesijos, jugendo) statinių, kurio fasade susipina įvairių stilių elementai, autentiškas interjeras žavi išlikusia medžio apdaila, puošniais lipdiniais, įspūdingų freskų fragmentais. Vilos ekspozicijose pristatoma Lietuvos provincijos dvarų ir tarpukario Šiaulių miesto kultūra, žydų paveldas. Kiek veidų turi rožė? Kada – ryte ar vakarop – jos kvapniausios? Kiek atspalvių turi rožynas? Visa tai sužinosite apsilankę Chaimo Frenkelio vilos parko rožyne, kuris didžiuojasi 1000 rožių sodinukų ir gausybe žiedų. Tarp tūkstančio gražiažiedžių – ir miesto garbės piliečių bei LR Prezidento sodintos rožės. Lietuvos šimtmečio garbei įkurtame rožyne šiuo metu žaliuoja beveik 1400 rožių.

Kulinarinio paveldo puoselėtojas Vilius Puronas kviečia į edukacinius užsiėmimus ir degustaciją, kuriuose vaišinsitės baroko epochos smuklės patiekalu „Vereščiaku“ ir alaus sriuba „Sparnuotas husaras“. „Vereščiakas“ – dešros griežinėliai ir grikiai tirštame svogūnų padaže, patiekiami duonos induose. Taip pat išgirsite pasakojimą apie bajorus, apie patieklų atsiradimą ir atkūrimą.

Kupini gerų įspūdžių apie 19.00 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2021-09-25 08:00
Grįžimas: 2021-09-25 19:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Ekskursija Frenkelio viloje su gidu – apie 6 Eur, su nuolaida – 3,50 Eur/asm.
 • „Rūtos“ šokolado muziejus ir saldainių gamybos edukacija – suaugusiems apie 15 Eur/asm.; vaikams, senjorams apie – 12 Eur/asm.
 • Pietūs (smuklės patiekalas „Vereščiakas“, alaus sriuba „Sparnuotas husaras“ ir pasakojimas) – apie 10.50 Eur/asm. (Jei nenorėsite pietauti, prašome pranešti registruojantis kelionei).
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.