Aukštadvario regioninis parkas, Verknės šaltinis ir dzūkiškos bandos!

KAINA
24 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2022 m. balandžio 2 d. kviečiame keliauti į gražųjį Aukštadvario regioninį parką, pasigrožėti Pivašiūnų bažnyčia, paskanauti „džūkiškų bandų“, apsilankyti neįprastame kaimelyje Butrimonyse ir pasigerėti Verknės senvagės šaltiniu!

7.30 val. išvykimas iš Panevėžio.

Lankysimės Aukštadvario regioninio parko lankytojų centre bei vaikštinėsime po patį parką. Aukštadvario regioninis parkas įkurtas 1992 m. Aukštadvario kraštovaizdžio draustinio pagrindu, siekiant išsaugoti vertingą Verknės ir Strėvos aukštupių kraštovaizdį, jo gamtinę ekosistemą, gamtos ir kultūros paveldo vertybes, jas tvarkyti ir racionaliai naudoti. Parko gidas supažindins mus ne tik su parko gamta, bet ir lankytinais objektais – Velnio duobe, Kartuvių kalnu, Aukštadvario piliakalniu ir t.t. Netgi turėsime galimybę paskanauti šaltinio vandens…

Po pažinties su Aukštadvario regioniniu parku keliaujame į Pivašiūnus, kurie įsikūrę vaizdingoje kalvotoje vietovėje, šalia didelio Pivašiūnų – Gineitiškių miško ir Ilgio ežero. Rašytiniuose šaltiniuose Pivašiūnai minimi XVII a., tačiau čia esantys piliakalniai, pilkapiai rodo, kad čia gyventa gerokai anksčiau. 1825 m. Pivašiūnuose pastatyta Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į dangų medinė bažnyčia. Ji garsiausia Alytaus krašte ir vienintelė Lietuvoje klasicistinio stiliaus, išlaikiusi lotyniško kryžiaus struktūrą. Bažnyčios viduje yra retai kur Lietuvoje aptinkamas apeinamas altorius. Įspūdinga interjero dalis – 15 medinių, baltai dažytų skulptūrų su paauksavimu. Lankytojus traukia ir Šv. Mergelės Marijos paveikslas, turintis stebuklingų galių. Pivašiūnų bažnyčia įtraukta į Jono Pauliaus II Piligrimų kelią.

Apsilankome Pivašiūnų Amatų centre, kur dalyvausime kulinarinio paveldo edukacinėje programoje „Dzūkiškos bandos“. Kiekvienam bus suteikta galimybė pačiam dzūkišką bandą pašauti į krosnį ir po to ją skaniai suvalgyti.

Kita mūsų kelionės stotelė – Butrimonys. Butrimonys yra įsikūrę trijų kelių sankryžoje: iš Vilniaus į Alytų ir Punią. Taip suformuota trikampė aikštė, kuri kadaise tapo ir turgaus vieta. Aikštės forma – lygiakraščio trikampio pavidalo. Tai vienintelė tokio pobūdžio aikštė Lietuvoje. Ji įtraukta į Urbanistikos paminklų sąrašą. Aikštė apsupta XX a. pr. pirklių ir amatininkų namų. Pagrindiniu aikštės akcentu tapo vienintelis Lietuvoje stiklinis fontanas…

Kelionės pabaigoje užsuksime į dar vieną ypatingą objektą – prie Verknės senvagės šaltinio. Trykštantis šaltas, geros kokybės šaltinio vanduo nuteka į Verknės senvagę, ant kurios krantų prieškario laikais stovėjo malūnas, lentpjūvė, tiltas. Vietos gyventojai šį vandenį nuo seniausių laikų naudojo ne vien gėrimui, bet ir gydymui. Nepamirškite pasiimti gertuvės!

Kupini gerų įspūdžių apie 21 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2022-04-02 07:30
Grįžimas: 2022-04-02 21:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Ekskursija Aukštadvario regioniniame parke ir lankytojo bilietas – apie 1 Eur/asm. (ekskursija visai grupei apie 50 eurų)
 • Ekskursija Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje – auka 1-2 Eur/asm.
 • „Dzūkiškos bandos“– 8 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.