Auksinio rudens spalvos Rygoje ir prabanga žėrintys Juodagalvių namai!

KAINA
25 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

  • Prieinama kaina
  • Kelionės su gidu
  • Nenuobodūs maršrutai
  • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2022 m. spalio 16 d. kviečiame keliauti į rudeniškąją Rygą – pasigrožėti miestu, užsukti į meno muziejų bei prabanga žėrinčius Juodagalvių namus!

8.00 val. išvykstame iš Panevėžio.

Keliausime susipažinti su Rygos meno muziejumi Rygos birža. Tai unikalus valstybinės reikšmės architektūros paminklas. Jis buvo pastatytas 1852–1855 m., imituojant Venecijos renesanso rūmų formas, kurios simbolizuoja turtus ir gausą. Pastatas pastatytas pagal vokiečių architekto iš Sankt Peterburgo Haraldo Juliaus fon Bosse projektą. Muziejuje yra šešios nuolatinės ekspozicijos kurias sudaro per šimtmečius sukauptos Rygos užsienio meno kolekcijų.

Meno muziejus Rygos birža save pozicionuoja kaip kultūrinių mainų vietą, kur meistriškumas svarbesnis už menininko tautybę. Didelė parodų salė su įspūdingomis škotiško granito kolonomis, kuri iki muziejaus atidarymo buvo pagrindinė biržos prekybos salė, yra svarbių tarptautinių meno parodų projektų vieta, o istoriniuose Schar ir Cavitzel rūsiuose įsikūrę interesų klubai.

Susipažinę su Rygos meno istorija, keliausime apžiūrėti prabangiausiai ir puošniausiai atrodančio Rygos senamiesčio pastato – Juodagalvių namų. Pasigrožėję įstabia išorės architektūra užsuksime ir į vidų. Juodagalvių namai, iš pradžių vadinti Naujuoju namu, buvo pastatyti 1334 metais. Jie buvo rekonstruoti kelis kartus, pradedant 1522 m., kai prie įėjimo buvo įrengtos akmeninės statulos, ir baigiant amžiumi, kai šalia įėjimo atsirado liūtų skulptūros, o priestato kampe – Šv. Georgo atvaizdas. XVII amžiuje jo vieninteliais savininkais buvo Juodagalvių bendruomenės nariai – iniciatyvūs ir linksmi pirkliai (daugiausiai vokiečiai). Vienu iš bendruomenės veikėjų buvo Šventasis Mauricijus, Romos legiono vadas, patyręs skausmingą mirtį – jam buvo nukirsta galva. Todėl juodaodžio galvos vaizdavimas tapo Juodagalvių atpažinimo ženklu, kuris taip pat buvo ir bendruomenės herbe. Pastatą, kuris buvo gražiausia Rygos puošmena, taip pat kaip ir Rotušę, Antrasis pasaulinis karas pavertė griuvėsiais. Pokario metais nebuvo nustota domėtis Juodagalvių namais – buvo parengti keli šių namų atstatymo projektai. Nuo 1999 metų atgaivintas pastatas vėl yra Rygos pasididžiavimu. Virš durų pakabintas priesakas: „Jeigu mane sugriaus, aš vėl atgimsiu!“. Kartu su Juodagalvių namų gidu sužinosime namo istoriją ir paskanausime gardaus putojančio gėrimo.

Tuomet leisimės į ekskursiją po žaviają Latvijos sostinę. Ryga didžiausias Baltijos šalių miestas, didžiausia Baltijos šalių sostinė graži visais metų laikais, tačiau žiemos laikotarpiu pasidengusi sniegu ji atskleidžia visą savo žavesį. Keliausime po senąją Rygą, kur mūsų lauks Rygos pilis, evangelikų liuteronų katedra, Šv. Petro, Šv. Jokūbo bažnyčios, Rotušės aikštė, gynybinės sienos likučiai, Laisvės paminklas ir kitos miesto įžymybės. Ryga – tai ne tik, Latvijos, bet ir visos Baltijos perlas. Šis miestas – viena gražiausių Europos sostinių. Ryga įtraukta į UNESCO Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo sąrašą.

Po pažinties su miestu turėsime šiek tiek laisvo laiko, kurio metu galėsime patys patyrinėti magiškai atrodančias senamiesčio gatveles arba vienoje iš daugybės kavinukių ramiai pasėdėti su arbatos ar kavos puodeliu…

Kupini gerų įspūdžių apie 20 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2022-10-16 08:00
Grįžimas: 2022-10-16 20:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
  • Kelionė turistiniu autobusu.
  • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
  • Kelionės organizavimo paslaugos.
  • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
  • Ekskursija Rygos meno muziejuje – 3,50 Eur/asm, studentams, senjorams 2 Eur, gidas rusų kalba – 15 Eur grupei.
  • Ekskursija po Juodagalvių namus ir taurė putojančio vyn* – suaugusiems apie 9 Eur/asm., senjorams, vaikams, studentams apie 3 Eur/asm. (vietinio gido ekskursija grupei apie 60 Eur).

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.