Alytaus kraštas ir šiurpą keliantis pragaro miškas „Pelkė“

KAINA
27 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2022 m. spalio 29 d. kviečiame į kelionę po baltosios rožės miestu vadinamą Alytų, aplankant ekologišką šaltalankių ūkį, Archeologijos muziejų, ,,Dzūkijos dvarą“, kuriame skanausime tradicinių dzūkiškų bandų, bei išvysime kaip atsiveria tikras Pragaras, išlenda mieli siaubūnai ir Didžiosios Nuodėmės.

7.00 val. išvykstame iš Panevėžio.

Atvykstame į didžiausią Pietų Lietuvos miestą – Alytų. Vaizdingais miškais, žaliuojančiomis kalvomis pasipuošusį Alytų juosia 16 km Nemuno kilpa. Ji miestą dalija į dvi dalis. Manoma, kad Alytaus vardas kilęs iš piliakalnio papėdėje tekančio upelio pavadinimo – Alytupis. 1581 m. birželio 15 d. Alytui buvo suteikta Magdeburgo (savivaldos) teisė ir herbas – balta rožė raudoname fone. Todėl šiandien Alytus dar vadinamas baltosios rožės miestu. Šiandien žalumoje skendintis miestas didžiuojasi savo tradicijomis, kultūra, nepaprasto grožio gamta ir svetingais bei nuoširdžiais žmonėmis. Vietinio gido lydimi aplankysime Dainų slėnį, Baltosios rožės tiltą, piliakalnį bei sieninės tapybos išmargintą ir fontanais išpuoštą miesto centrą.

Sekantis mūsų sustojimas – ekologiškas šaltalankių ūkis. Kartu su ūkio šeimininke apžiūrėsime ūkį, sužinosime kaip rūpintis šaltalankiais, kokie šaltalankiai auga ūkyje. Po to mūsų lauks gardi pažintis su ūkyje gaminama produkcija – arbata, uogiene ir kt. Patikusius produktus galėsime įsigyti.

Toliau aplankysime Archeologijos ekspoziciją – „Kai sieloms neliko medžių“, kuri pasakoja apie Alytaus krašto istorijos ištakas. O kodėl toks pavadinimas? O gi todėl, kad pagal jotvingių genties papročius tikėta, kad sielos įsikūnija medžiuose. Archeologinę ekspoziciją sudaro trys dalys. Pirmoji pristato akmens amžiaus radinius Lietuvoje ir titnago reikšmę Pietų Lietuvoje, čia rastus dirbinius iš šios gamtinės medžiagos. Antroji skirta geležies amžiui, jos akcentas – jotvingių genčių gyvenimas. Trečioji – duoklė miestui, nes ir pati ekspozicija įkurta Pirmajame Alytuje. Galėsime išbandyti akmenines girnas grūdams malti, akmens šlifavimo, medžio drožimo darbams skirtus senuosius padargus.

Kelionę tęsime ,,Dzūkijos dvare“, kur mūsų lauks ypatingi pietūs. Dzūkiškos bandos – regiono pasididžiavimas. Tarp vietos gyventojų dzūkiškos bandos yra itin mėgiamas patiekalas. Joms kepti reikia ypatingo pasiruošimo ir išmanymo, o svarbiausia – tikros duonkepės krosnies, kūrenamos malkomis. Taip pat ir kantrybės – dzūkiškos bandos kepa ilgai. Tiesa, dar reikia kopūstų lapų ir mylinčių šeimininkės rankų. Degustuosime ypatingas ,,Dzūkijos dvaro“ bandas. Kai tradicijos susiliejo su profesionalaus virtuvės meistro išmone, šis plačiai paplitęs tradicinis lietuviškas patiekalas tapo išmoninga šiuolaikine interpretacija ir solidžiai atstovauja regiono kulinarinei tradicijai.

Saulei nusileidus, netoli Daugų miesto, nuošalioje Dusevičių sodyboje, mūsų lauks šiurpą kelianti viduramžių bausmių, kankinimų ir raganų teismų erdvė bei pragaro miškas bendriniu pavadinimu – „Pelkė“. Vedlys mums aprodys ir pristatys eksponatus, į kuriuos žiūrint darosi nejauku bei papasakos iš kartos į kartą perduodamus autentiškus pasakojimus. Miškelyje iš po žemių šviečia kaukolės, kyšo plaštakos, vaiduoklių gaubtai be veidų, negyvėlio kojos ir kiti šiurpą keliantys elementai. Į pragaro erdvę galima įeiti pro karstą, giljotiną, o praėjus telkšo pelkė, pro kurią praeinama kabančiu tiltu. Išvysime kaip atsiveria tikras Pragaras, išlenda mieli siaubūnai ir Didžiosios Nuodėmės.

Kupini gerų įspūdžių apie 22 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2022-10-29 07:00
Grįžimas: 2022-10-29 22:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Ekskursija po Alytaus miestą su gidu – 70 Eur grupei.
 • Ekskursija ir produktų degustacija šaltalankių ūkyje – apie 5 Eur/asm.
 • Archeologijos muziejus – apie 0,50 Eur/asm.
 • Dzūkiškų bandų degustacija ,,Dzūkijos dvare“ – 15 Eur/asm.
 • Ekskursija „Svečiuose pas raganas ir žiniuonius“ – nemokamai, tačiau yra „arbatpinigių“ dėžutė.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.