A. Vasiljevo paroda, garsusis Kuršėnų vyniotinis ir razbainikų vakarienė!

KAINA
20 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2021 m. lapkričio 6 d. kviečiame keliauti susipažinti su Kuršėnų miesteliu nepaprastos ekskursijos metu, pavalgyti „razbainikų vakarienę“, paskanauti legendiniu tapusį Kuršėnų vyniotinį, pasigrožėti Chaimo Frenkelio viloje vykstančia mados paroda, susipažinti su „Baltų keliu“ bei pačiais Šiauliais!

8.15 val. išvykimas iš Panevėžio.

Pirmiausiai dalyvausime nepaprastoje ekskursijoje „Visokie nutikimai Kuršėnuose prie caro tarpukariu ir pokariu“. Ekskursijos metu išgirsime istorijų iš šio miesto gyvenimo apie Ringuvėnų dvaro savininkės ponios Burbienės laidotuves, karsto iškasimą, bažnyčios apiplėšimą, klebono „nuotakos pasaugojimą“, kvailiausią bandymą apiplėšti banką, arklio pamainymo istoriją, diližano apiplėšimą. Nepaliks abejingų ir istorijos apie moterų kovas dėl vyrų – istorija apie nukąstą lūpą, vitrijoliu išplikytas akis… Ar buvo Tadas Blinda atvykęs į Kuršėnus ir kaip atrodė Blindos Raudonkrūtinio gatvė miestelyje prieš 100 metų? L. Ivinskio (Turgaus aikštėje), įvykusią sukilėlių egzekuciją 1864 m. rudenį, Zalmano smuklės gaisrą… Aiškinsimės, kur dingo gulėję ant grindinio partizanų kūnai, koks buvo mokestis už tiltą ir kodėl tas tiltas „nuplaukė“. Kokie vyko Kuršėnų dvaro apiplėšimai? Seksime pavogtos dvaro bibliotekos pėdsakais. Ekskursiją pabaigsime su neįprasta, tačiau labai tinkama „razbainikų vakariene“.

Sudalyvavę unikalioje „razbainikiškoje“ ekskursijoje keliausime į kitą savo kelionės stotelę – arbatgėrį, kurio metu užkandžiausime garsiuoju Kuršėnų vyniotiniu. Ekskursija vyks dvaro parke, kur dvaro ponia ir raštininkas papasakos, kur prasideda saldžiosios ir kvapniosios konditerijos istorijos užkaboriai Kuršėnuose. Vėliau, buvusioje Kuršėnų dvaro oficinoje, skanausime vyniotinį. Ragaudami vyniotinį išgirsime šmaikščių pastebėjimų apie kuršėniškių valgymo įpročius bei Kuršėnų dvaro dvarininko J.Gruževskio valgymo dienotvarkę. Teatralizuotos ekskursijos metu pasijusime tikrų tikriausiais dvarininkais…

Susipažinę su Kuršėnų miestu keliausime į kitą mūsų stotelę – vieną gražiausių Šiaulių vietų – Chaimo Frenkelio vilą. Restauruota vila su parku ir jį puošiančiu fontanu – išskirtinė Šiaulių erdvė. Tai unikalus, vienas iš nedaugelio Lietuvoje XX a. pr. moderno architektūros (secesijos, jugendo) statinių, kurio fasade susipina įvairių stilių elementai, autentiškas interjeras žavi išlikusia medžio apdaila, puošniais lipdiniais, įspūdingų freskų fragmentais. Viloje šiuo metu galima pamatyti nepaprastą parodą – „Oda ir mada“ sukomplektuotą iš Aleksandro Vasiljevo fondo bei kelių Lietuvos muziejų. Paroda sieja odininkystę ir odinių gaminių madą. Kiekviena jų turi ilgą ir turiningą istoriją. Odinė apranga ir apavas nuo tiesioginės funkcijos – apsaugoti ir sušildyti – nuėjo labai ilgą kelią ir tapo ne tik svarbia kostiumo dalimi, bet ir kai kurių subkultūrų (kaubojai, rokeriai, baikeriai, pankai) simboliu ir neatsiejama įvaizdžio dalimi, o praktiškumas ir patvarumas lėmė platų odos pritaikymą buityje.

Užsuksime ir į šiais metais atsidariusį „Baltų kelias“ muziejų. Pirmojo Lietuvoje ir Latvijoje interaktyvaus baltų kultūros populiarinimo centro „Baltų kelias“ tikslas – skatinti keliauti ir pažinti baltų materialųjį ir nematerialųjį kultūrinį ir gamtos paveldą. Čia šiuolaikinėmis technologijomis, eksponatų kopijomis, edukacinėmis veiklomis pristatoma baltų istorija, kultūra, gyvensena sukuriant galimybes ugdyti baltiškojo paveldo pažinimą ir jo išsaugojimą. Centras skirtas skatinti aktyvų lankytojų dalyvavimą, susidomėjimą, pažinimą ir informacijos įsisavinimą per pojūčius – klausą, uoslę, regėjimą ir lytėjimą.

Po to susipažinsime su pačiu Saulės miestu. 1236 m. Šiaulių vietovardis “Soule” pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose – Eiliuotoje Livonijos kronikoje, aprašančioje Saulės mūšį – tai svarbiausias istorinis įvykis, kuriam skiriama daug dėmesio. Tai labai senas miestas, kuris lenkia šalies sostinę Vilnių. Pasigrožėsime ant Šiaulių Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus katedros pietinės sienos esančiu seniausiu Lietuvoje saulės laikrodžiu. Tęsiant pasivaikščiojimą ir pažintį su miestu verta aplankyti Saulės laikrodžio aikštę. Joje stovi skulptūra „Šaulys“, kuri vietinių gyventojų vadinama „Auksiniu berniuku“. O norint paskirti pasimatymą tai įprasta daryti Gaidžio aikštėje.

Kupini gerų įspūdžių apie 18.30 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2021-11-06 08:15
Grįžimas: 2021-11-06 18:30

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Ekskursija Kuršėnuose ir „razbainikų“ vakarienė (jautienos sriuba) – 8 Eur/asm.
 • Lankytojo bilietas ir ekskursija Chaimo Frenkelio viloje – suaugusiems apie 5 Eur/asm., senjorams, moksleiviams apie 2.5 Eur/asm. (muziejaus gido ekskursija visai grupei apie 20 eurų)
 • Teatralizuota ekskursija ir vyniotinis Kuršėnų dvare – 6 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.