Žygis Salako pažintiniu taku, Zarasai ir kibinai su sraigėmis!

Kaina
Kreiptis į agentūrą tel. +37063753161

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

Kviečiame į žygį Salako pažintiniu taku, paskanauti kibinų su delikačiu sraigių įdaru, apsilankyti Šlyninkos bei Tiltiškių vandens malūnuose ir pamatyti septynių ežerų kraštą – Zarasus!

Ekskursiją pradėsime Zarasų mieste ir jų istorinėje dalyje. Susipažinsime su Zarasų krašto istorija, pasigėrėsite miesto puošmena tapusiu, 17 metrų virš Zaraso ežero iškilusiu, apžvalgos ratu. Taip pat pasivaikščiosite Sėlių aikšte, kurios radialinis išplanavimas yra vienintelis Lietuvoje, iš išorės pasigrožėsite Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia.

Keliaujame į Šlyninkos vandens malūną. Tai viena iš garsiausių vietų Zarasų rajone. Su malūno savininku apžiūrėsime senovinį, tris šimtus metų menantį vandens malūną. Pasiklausysime unikalių istorijų apie malūno tuometinį ir šiuolaikinį gyvenimą bei artimiau susipažinsime su grūdų malimo procesu, pasivaikščiosime po visus tris malūno aukštus, kuriuos mums mielai aprodys malūnininkas Stasys. O malūne esančiame kromelyje galėsite įsigyti lauktuvių.

Toliau aplankome Tiltiškių vandens malūną-muziejų. Kažkada tai buvusi pirmoji hidroelektrinė Zarasų rajone. Šiuo metu Tiltiškių vandens malūnas yra unikali pramogų vieta. Naujasis malūno šeimininkas yra tikras radijo imtuvų fanatikas, sukaupęs didžiulę jų kolekciją, ir apie kiekvieną imtuvą galintis papasakoti labai ilgai. Apžiūrėsime senoviškų radijo aparatų ir plokštelių kolekciją, kurią sudaro nuo seniausios detektorinės radijos, vienos pirmųjų garso laikmenų gramofoninės plokštelės bei Kauno radijo gamykloje gamintos magnetolos. Rodos, dar visai nesenos vinilinės plokštelės: įvairiausių autorių, įvairiausių metų… Norite išgirsti jaunystės įrašą? Ir dabar Jus užliūliuos malonūs prisiminimai (yra ir pirmųjų garso laikmenų – gramofoninių plokštelių). Garantuotas linksmas laiko praleidimas, išgirsime seniai girdėtų, žinomų dainų, galėsime padainuoti ir pašokti… Gražūs vaizdai suteiks puikių emocijų, nes Tiltiškių malūnas yra ant Šventosios upės kranto. Po ekskursijos pasivaišinsime tik Tiltiškių vandens malūne esančiu egzotišku skanėstu – kibinais su labai neįprastu įdaru – sraigiena! Skonis gaivus, gamtiškas, kupinas pavasariškos žalumos ir šviežumo. Taip pat ragausime burgundiškų sraigių, kavos/arbatos ir naminio pyrago.

Leisimės į žygį Salako pažintiniu taku. Tai istorinį Salako miestelį ir jo apylinkes reprezentuojantis, beveik 5 km ilgio, žiedinis maršrutas. Pažintinio tako maršrute – šeimų pamėgtas Gražutės regioninio parko lankytojų centras, kuriame Jūsų laukia Vidos Žilinskienės „Jūrų muziejus“, interaktyvi regioninio parko gamtos ir įdomi Salako krašto etnografinė ekspozicija. Keliaudami taku ir sekdami jo rodyklėmis aplankysime įdomias Salako totorių ir senąsias miestelio kapines, išpuoselėtą Salako miestelio centrą, pirmojo mokytojo Salake A. Poderio memorialinį muziejų, pamatysite aukščiausią šalyje akmeninę Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčią, kuri primena viduramžių tvirtovę. Parko lankytojams take puiki galimybė pažinti paskutiniojo ledynmečio liudytoją – Salako ozą! Ozai – tai ilgos ir siauros reljefo formos, kurios susidarė iš smėlio ir žvyro nuogulų vandens tirpsmo tėkmių vagose ledyno viduje.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Gražutės regioninio parko lankytojų centro bilietas – apie 1-2 Eur/asm.
 • Senoviškų radijo aparatų ir plokštelių kolekcijos pristatymas Tiltiškių malūne – 2,5 Eur/asm.
 • Kibinų, burgundiškų sraigių, kavos/arbatos ir naminio pyrago degustacija – apie 10 Eur/asm.
 • Šlyninkos vandens malūnas – apie 2 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.