Stebuklingoji Šiluva, įspūdingi vienuolynų ansambliai ir kulinarinis paveldas!

Kaina
Kreiptis į agentūrą tel. +37063753161

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

Kviečiame keliauti į paslaptingą Kelmės kraštą – aplankyti Tytuvėnų vienuolyną, Šiluvą, paskanauti žymiųjų Viduklės koldūnų ir apsilankyti nepaprastai gražiame Palendrių Šv. Benedikto vienuolyne!

Pirmasis mūsų sustojimas Tytuvėnai. Septyniolika kilometrų nuo Kelmės nutolęs Tytuvėnų miestelis išsiskiria gamta ir arcitektūros, meno paminklais. Kalvotais pušynais ir ežerais apjuostas Tytuvėnų miestelis garsėja vienu gražiausių baroko paminklų visoje Šiaurės Europoje – valstybės saugomu Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčios ir Bernardinų vienuolyno ansambliu, kuris statytas 17 a. Jo architektūroje ryški daugiasluoksnė gotikos, renesanso ir baroko stilių dermė. Ansamblį sudaro vienas šalia kito, išsidėstę bažnyčia, šventorius su Kristaus koplyčia bei dviaukščio vienuolyno mūras. Erdvų kiemą juosia vienintelė Lietuvoje uždara arkadų galerija. Vienuolyne daug senovinių freskų, autentiškos vienuolių celės. Vienuolyne veikia Tytuvėnų piligrimų centras. Ekskursija po šį baroko perlą su piligrimų centro gidu. Aplankome bažnyčioje, įsikūrusią Jono Pauliaus II koplyčią, kurioje saugoma popiežiaus relikvija – kraujo lašas. Iš koplyčios pakilsime laiptais į vienuolių chorą-vienuolyno maldos vietą. Iš čia einame į vienuolyno antrajį aukštą. Čia buvusiose vienuolyno celėse dabar yra ekspozicija pasakojanti vienuolyno, bažnyčios ir miestelio istoriją. Nusileidę į I aukštą apžiūrime koridorių, išpuoštą freskomis, uždarą vienuolyno kiemelį, reflektorių (vienuolyno valgomąjį) ir virtuvę.

Važiuosime į miškų apsuptą miestelį – Šiluvą. Pasaulyje tokių vietų vos kelios. Čia anksčiausiai Europoje, 1608 m. apsireiškė Švenčiausioji Mergelė Marija. Toje vietoje, kur prieš 400 metų apsireiškė Švč. Mergelė Marija pastatyta Šiluvos Mergelės Marijos apsireiškimo koplyčia, kurioje yra malonėmis, stebuklais garsėjantis Marijos paveikslas. Kartu su vietiniu gidu trumpai susipažinsime su gražiausiomis Šiluvos vietomis – Apsireiškimo koplyčia, Bazilika, Šiluvos aikšte. Po trumpos pažinties su Šiluva turėsime laisvo laiko, kurio metu galėsime pasimelsti ir patys patyrinėti Šiluvą.

Kad kelionės įspūdžių neužgožtų alkis keliausime paskanauti gerai visoje Lietuvoje žinomų Viduklės koldūnų. Sočiai prisivalgysime pagal senąsias tradicijas rankomis gaminamų koldūnų…

Atvyksite į Palendrius. Palendrių Šv. Benedikto vienuolynas yra įsikūręs Palendrių kaime, Kelmės rajone. Vietos naujam vienuolynui paieškos apėmė visą Lietuvą, bet nuostabi monumentali gamta (iškilios kalvos, įvedančios į Žemaičių aukštumą, aukštas dangus, Vainagių girios, besitęsiančios ligi Kurtuvėnų) ir senoji kun. K. Ambrozaičio bažnyčia – Oratorija, nulėmė vienuolyno vietos pasirinkimą. 1997 m. rugpjūčio 28 d. buvo įregistruota nauja Lietuvos religinė bendruomenė – Palendrių Šv. Benedikto vienuolynas. Priimamajame galima įsigyti atvirukų su vienuolyno vaizdais, mišiolėlių ir maldų knygelių, norimą grigalinio giedojimo įrašų diską, rožinį.

Po dienos pilnos įspūdžių grįžtame namo.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Ekskursija po Tytuvėnų vienuolyną – apie 1,5 – 3 Eur/asm. (gido paslauga grupei 20 Eur).
 • Trumpas susipažinimas su Šiluva – apie 1 Eur/asm.
 • Pietūs – 5 Eur/asm. (Pageidaujantys vegetariškų koldūnų, prašome nurodyti registracijos metu).
 • Ekskursija Palendrių vienuolyne – auka apie 2 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.