Šokoladinė Šiaulių pasaka ir kalėdinio žaisliuko gamyba!

Kaina
Kreiptis į agentūrą tel. +37063753161

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

Kviečiame keliauti į kalėdinį Saulės miestą – Šiaulius, nepaprastų grožybių pilną Chaimo Frenkelio vilą, pasigaminti Kalėdinių žaisliukų ir ne tik sužinoti saldžią šokolado istoriją „Rūtos“ saldainių fabrike, bet ir pabūti šokolado meistrais!

Pradėsime kelionę nuo pažinties su kalėdinių Saulės miestu. 1236 m. Šiaulių vietovardis “Soule” pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose – Eiliuotoje Livonijos kronikoje, aprašančioje Saulės mūšį – tai svarbiausias istorinis įvykis, kuriam skiriama daug dėmesio. Tai labai senas miestas, kuris lenkia šalies sostinę Vilnių. Pasigrožėsime ant Šiaulių Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus katedros pietinės sienos esančiu seniausiu Lietuvoje saulės laikrodžiu. Tęsiant pasivaikščiojimą ir pažintį su miestu verta aplankyti Saulės laikrodžio aikštę. Joje stovi skulptūra „Šaulys“, kuri vietinių gyventojų vadinama „Auksiniu berniuku“. O norint paskirti pasimatymą tai įprasta daryti Gaidžio aikštėje. Taip pat pamatysime kokia kalėdine eglute Šiauliai nustebins šiemet.

Susipažinę su miestu keliausime į vieną gražiausių Šiaulių vietą – Chaimo Frenkelio vilą. Restauruota vila su parku ir jį puošiančiu fontanu – išskirtinė Šiaulių erdvė. Tai unikalus, vienas iš nedaugelio Lietuvoje XX a. pr. moderno architektūros (secesijos, jugendo) statinių, kurio fasade susipina įvairių stilių elementai, autentiškas interjeras žavi išlikusia medžio apdaila, puošniais lipdiniais, įspūdingų freskų fragmentais. Viloje šiuo metu galima pamatyti nepaprastą parodą – „Oda ir mada“ sukomplektuotą iš Aleksandro Vasiljevo fondo bei kelių Lietuvos muziejų. Paroda sieja odininkystę ir odinių gaminių madą. Kiekviena jų turi ilgą ir turiningą istoriją. Po ekskursijos su muziejaus gidu keliausime į smagią edukaciją „Žaisliukas Kalėdų eglutei“, kur patys pasigaminsime žaisliukų namams papuošti, o gal padarysime puikią dovaną draugui ar šeimos nariui.

Turėsime šiek tiek laisvo laiko, kurio metu galėsime patyrinėti miestą patys, pasigrožėti Kalėdų eglute arba pasėdėti jaukioje kavinukėje ir pasistiprinti…

Paskutinė mūsų kelionės stotelė bus saldi. Lankysime „Rūtos“ saldainių fabriką. Pirmiausiai pasivaikščiosime po šokolado muziejų, kuriame galėsime susipažinti su beveik keturių tūkstančių metų šokolado istorija, sužinoti, kaip šokoladą gamino majai ir actekai, kaip šokoladas ir jo vartojimo tradicijos keitėsi bėgant amžiams. Išgirsime apie pirmuosius Lietuvos šokolado fabrikus ir daugiau sužinosite apie ilgiausiai šalyje veikiantį saldainių fabriką „Rūta“.

Po saldžios ekskursijos veiksmą tęsime šokolado dirbtuvėse, kur galėsime bent trumpam tapti šokolado meistrais. Pirmiausia pamatysime, kaip temperuojamas šokoladas ir gaminami rankų darbo saldainiai. Po kelių minučių patys imsime skirtingų rūšių šokoladą, įvairius ingredientus ir gaminsime savo šokoladinius skanumynus. Pabaigoje savo šokoladinius gaminius galėsime susidėti į paruoštas dėžutes ir parsivežti į namus lauktuvių, o gal nustebinsite artimuosius su savo gamintais saldumynais!

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Ekskursija Frenkelio viloje su gidu – apie 5 Eur, su nuolaida – 2,50 Eur/asm. (muziejaus gido ekskursijos kaina visai grupei apie 20 eurų).
 • Edukacija „Žaisliukas Kalėdų eglutei“ – apie 5 Eur/asm.
 • Muziejaus lankymas, gidas ir saldainių gamyba – apie 13 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.