Smalininkai – amžinasis pasienis, V.Grybo muziejus, pienių vynas

Kaina
Kreiptis į agentūrą tel. +37063753161

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

Kviečiame aplankyti unikalų Vinco grybo memorialinį muziejų, leistis į smagią ekskursiją „Smalininkai – amžinasis pasienis” ir sudalyvauti svaiginančioje pienių vyno degustacijoje!

Vykstame į Jurbarką, kur lankysime unikalų ir vertingą skulptoriaus Vinco Grybo memorialinį muziejų.

Ekspoziciją sudaro pastatų kompleksas: gyvenamasis namas, dirbtuvės, buvusi gipsinė-liejykla. Buvusiose dirbtuvėse įrengta skulptūrų ekspozicija. Joje eksponuojamos pačios didžiosios monumentaliosios skulptūros (Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas, Simonas Daukantas, Nukryžiuotasis, Angelas), kiti skulptoriaus sukurti paminklų projektai, atskiros jų dalys bei kamerinės, dekoratyvinės skulptūros.

Pirmame gyvenamojo namo aukšte eksponuojami fotodokumentai, asmeniniai skulptoriaus daiktai bei baldai, liaudies meno rinkinys. Antrame aukšte veikia žymios liaudies menininkės miniatiūrininkės Lidijos Meškaitytės (1926–1996) akvarelių paroda.

Įdomu tai, kad šiame muziejuje šeimininkauja skulptoriaus anūkės Rasa ir Rūta Grybaitės. Toks perimamumas paveldo objektui paprastai yra patikima garantija, jog juo rūpinamasi iš širdies.
Po ekskursijos muziejuje pasivaikščiodami susipažinsime su Jurbarko dvaro istorija ir Nuo 1991 m. šiaurinėje oficinoje veikia Jurbarko krašto muziejus. Muziejaus lankytojams pristatomas autentiškas puošnaus medžio dekoro XIX a. statinio interjeras, o naujos stacionarios ekspozicijos pasakoja apie viduramžių kovas, Pieštvės pilies šturmą, Jurbarko miesto ir dvaro istoriją bei kultūrą. Čia taip pat galima pamatyti XIII-XV a. kryžiuočių ginkluotę ir XIX a. dvaro kostiumų kolekciją. Įrengta ekspozicija, skirta Jurgiui Baltrušaičiui – poetui, vertėjui, diplomatui.

Buvusi cerkvė pritaikyta šiuolaikinei kultūrai ir menui skleisti. Joje vyksta profesionalaus meno koncertai ir vaizduojamojo meno parodos. Dvaro komplekso pietinėje oficinoje nuo 2008 m. įsikūręs Jurbarko turizmo informacijos centras. Parkas yra jurbarkiečių ir miesto svečių traukos centras.

Vykstame į Smalininkus, kur dalyvausime edukacinėje programoje „Smalininkai – amžinasis pasienis” – tai pilna rimtų ir linksmų netikėtumų 2 val. kelionė laiko mašina į praeitį. Jūsų laukia pažintis su Mažosios Lietuvos arba Rytų Prūsijos pasienio miestelio gyvenimu ir istorija. Atvykęs čia nežinai ką sutiksi, ką pamatysi, kas sustabdys ir gal net į daboklę uždarys…

Po smagios ekskursijos ragausime Smalininkuose keptą kugelį (su vištiena).

Tęsiame kelionę į Kidulius. Ar galėjote įsivaizduoti, kad apdainuotas „Pienių vynas“ iš tiesų egzistuoja? Šis Kastyčio Kerbedžio apdainuotas gėrimas gimsta vyninėje „Vilkenta“! 10 vynų degustacijos metu galite ne tik paragauti ypatingo skonio pienių vyno, savo skonio receptorius pamaloninti skanaujant sodraus skonio „Šešių uogų“, juodųjų serbentų raudonąjį ir rožinį vyną su mėta, rausvą pienių-uogų vyną ar pusiau saldaus ir pusiau sauso vyšnių, aronijų ir karališko midaus vyno, bet ir susipažinti su vyno daryklos savininko Juozo Vilkenio vyno filosofija. Juozas pakalbins kiekvieną ir jam papasakos apie vyną. Jeigu nenorėsite degutuoti, galėsite skirti laiko pasistiprinimui, kavinėje kurioje ir vyks degustacija.

Smagiai praleidę laiką apie keliaujame namų link.

Registracija tel. +370 637 53 161

PASTABA. Kelionių programos gali būti koreguojamos pagal užsakovo pageidavimus.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kuro, kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Vinco grybo muziejus – 2-3 Eur/asm.
 • Vyno degustacija – 8 Eur/asm.
 • Edukacinė programa „Smalininkai – amžinasis pasienis“ – apie 5 Eur/asm.
 • Smalininkuose keptas kugelis (su vištiena) – apie 3,5 Eur/asm.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.