Šiauliai ir tetralizuota ekskursija „Kultūrinis musgaudis“

Kaina
Kreiptis į agentūrą tel. +37063753161

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

Kviečiame keliauti į saulės miestą – Šiaulius, pasivaikščioti po miestą, sudalyvauti „Kultūriniame musgaudyje“, paskanauti alaus sriubos, užsukti į Baltų kelią, apsilankyti įspūdingai atrodančiame Žaliūkių malūnininko sodyboje-muziejuje, bei pasigrožėti žaviuoju Kryžių kalnu!

Pirmasis mūsų sustojimas žavingasis Kryžių kalnas. Rašytiniuose šaltiniuose Kryžių kalnas pirmą kartą minimas XIX a. viduryje. Manoma, kad kryžiai ant Jurgaičių (Domantų) piliakalnio (Šiaulių rajone) pradėti statyti 1831 m. ir 1863 m. sukilimų dalyviams, su kuriais carinės Rusijos valdžia žiauriai susidorojo, atminti. XX a. pradžioje kalnas imtas laikyti šventa vieta, todėl ją pradėjo lankyti tikintieji – ant kalno jie statydavo savo kryžius tikėdamiesi malonės. Kryžių kalnas tapo sakraline vieta, jį gausiai lankė žmonės, vykdavo pamaldos, atlaidai.

Po smagios pažinties su Kryžių kalnu mūsų lauks nepaprastas „Baltų kelias“. Pirmojo Lietuvoje ir Latvijoje interaktyvaus baltų kultūros populiarinimo centro „Baltų kelias“ tikslas – skatinti keliauti ir pažinti baltų materialųjį ir nematerialųjį kultūrinį ir gamtos paveldą. Čia šiuolaikinėmis technologijomis, eksponatų kopijomis, edukacinėmis veiklomis pristatoma baltų istorija, kultūra, gyvensena sukuriant galimybes ugdyti baltiškojo paveldo pažinimą ir jo išsaugojimą. Centras skirtas skatinti aktyvų lankytojų dalyvavimą, susidomėjimą, pažinimą ir informacijos įsisavinimą per pojūčius.

Po to keliausime susipažinti su Žaliūkių malūnininko sodyba-muziejumi, kuris yra etnokultūros, tradicinių papročių ir veiklos bei pramogų erdvė, supama šiuolaikinio miesto. Lankytojai čia gali išvysti atkurtą malūnininko trobą su etnografine ekspozicija ir restauruotą vienintelį Šiauliuose išlikusį XIX a. antrosios pusės Lietuvos tradicinės medinės architektūros statinį su autentiška grūdų malimo įranga – Žaliūkių vėjo malūną.

Dalyvausime nepaprastoje teatralizuotoje ekskursijoje „Kultūrinis musgaudis”. Ekskursijos metu susipažinsime su gide “ragana”, kuri papasakos mistiškesnę miesto istoriją, vaikščiosime ir su įvairių istorinių laikotarpių miestiečiu, kuris papasakos miesto istoriją iš savo pusės. Jų lydimi, keliausime nuo vienos miesto istoriją, kultūrą, praeitį ir dabartį įprasminančios vietos prie kitos. Sužinosime, kaip keitėsi Šiauliai reikšmingų įvykių karuselėje, išgirsime negirdėtų faktų, pasakojimų apie Šiaulius, Šiauliuose gyvenusias, veikusias asmenybes, palikusias palikimą miestui, šaliai. Ekskursijos metu apsilankysite kavinėje ir paskanausime alaus sriubos…

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Ekskursija Žaliūkių malūnininko sodyboje-malūne – suaugusiems apie 4 Eur/asm., moksleiviams senjorams, neįgaliesiems apie 2 Eur/asm. (muziejaus gido ekskursija 20 eurų grupei)
 • Teatralizuota ekskursija „Kultūrinis musgaudis“ ir alaus sriuba – apie 15 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.