Neregėta Estija: Sangaste, Kohtla Jarve, Rakvere, Kuremae, Tartu

Kaina
Kreiptis į agentūrą tel. +37063753161

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

Leiskitės į trumpas, bet ypač įdomias atostogas, atrandant kaimyninę Estiją. Netolima Lietuvos kaimynė Estija daugumai lietuvių vis dar yra „neatrasta žemė“, tačiau net ir kelios dienos, praleistos šioje šalyje gali būti įsimintinos ir turiningos!

1 diena.
Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lietuvą, Latviją, Estiją. Atvykstame į pietų Estiją, sustosime prie XIII amžiuje pirmą kartą paminėto Sangaste dvaro, kuris XIX a. pabaigoje lordo Frydricho fon Bergo pageidavimu buvo perstatytas pagal Anglijoje matytų pilių pavyzdį, ypač pagal Vindzoro ir Balmoralo pilis. Neužeidami į pilį, apžiūrėsime neogotikinius raudonų plytų pilies rūmus, parką. Vykstame į Estijos šiaurėje įsikūrusią Kohtla Jarve aplankome Skalūnų muziejų* – po žeme, buvusiose skalūnų kasyklose, įrengtą muziejų. Čia galima pasivaikščioti šachtų tuneliais ir labirintais, arba pasivažinėti senoviniu veikiančiu šachtininkų traukinuku. Į tunelius galima patekti su gidais, buvusiais šachtų darbininkais, kurie mielai papasakos šachtos istoriją bei suteiks informacijos apie iškasenų išgavimo technologijas. Po to vykstame į Rakvere. Rakverė – miestas Šiaurės Estijoje – 20 km nuo Suomijos įlankos. Įvažiavus į miestą, mus sutiks didžiulė tauro skulptūra. Nors Rakvere ne Ispanijoje, bet šis tauras – Rakveres simbolis. Tai skulptoriaus T. Kangro kūrinys, kurio aukštis – 3,5 m,o su granitiniu padėklu siekia visus 5 metrus. Ekskursija Rakvereje: Livonijos ordino pilis* pastatyta XVI a. Tai – akmeninė tvirtovė, šiuo metu virtusi gyvu muziejumi, kuriame lankantis galima apsirėdyti viduramžiškais rūbais, aplankyti senovines dirbtuves, kankinimų kamerą, vyno rūsį. Toliau vykstame į viešbutį . Nakvynė viešbutyje.

2 diena.
Pusryčiai. Vykstame į Kuremae. Kuremae garsėja rusų stačiatikių Puhtitsos vienuolynu*. Tai – viena įdomiausių Estijos įžymybių. XVI a. šioje vietoje iškilo nedidelė ortodoksų šventykla. 1891 m. įkurtas vienuolynas, kuriame dabar gyvena apie 170 vienuolių seserų. Kompleksui priklauso 6 bažnyčios, iš kurių didžiausia yra stulbinančio grožio – Dievo Motinos Užmigimo katedra, pastatyta 1910m. Ekskursija po vienuolyno valdas su vietiniu gidu – vienuole (Pastaba. Moterys turi būti su skaromis ant galvų ir skaromis pridengti kojas – negalima moterims su kelnėmis).
Atvykstame į Estijos kultūros ir mokslo sostinę Tartu. Trumpa pažintis su senamiesčiu: Rotušės aikštė, Šv. Jono bažnyčia, akmenimis grįstos gatvelės vedančios prie daugybės muziejų ir žavingų mažų kavinukių, Tartu universiteto (statyto 1799 m.) pastatų kompleksas. Laisvas laikas pietums.

Po pažinties su neregėta Estija važiuojame Lietuvos link. Kelionė per Estiją, Latviją. Vakare grįžtame į namus.

Važiavimo grafikas, lankomų objektų tvarka ir kainos gali nežymiai keistis.

Registracija tel. +370 637 53 161

PASTABA. Kelionių programos gali būti koreguojamos pagal užsakovo pageidavimus.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Kelionės dienų skaičius

2

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Nakvynė viešbutyje su pusryčiais.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Kuremae. Puhtitsa vienuolynas – apie 5 Eur/asm.
 • Kohtla Jarvė – muziejus. Ekskursija ir vietinio gido paslauga – apie 17 Eur/asm.
 • Rakvere pilis – apie 9-11 Eur/asm. Gidas grupei – 30 Eur.
 • Pietūs Kohtla Noome. Skalūnų kasykloje – apie 10 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.