Mažosios Lietuvos keliais: Dreverna – Priekulė – Vilhelmo kanalas

Kaina
Kreiptis į agentūrą tel. +37063753161

Kodėl verta rinktis mus?

  • Prieinama kaina
  • Kelionės su gidu
  • Nenuobodūs maršrutai
  • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

Kviečiame keliauti Mažosios Lietuvos keliais: Dreverna – Priekulė – Vilhelmo kanalas.

Prūsijos (Mažoji) Lietuva mūsų rašto lopšys. Būtent iš čia į Didžiąją Lietuvą keliaudavo spausdintas žodis lotyniškais rašmenimis, o pats žvejų dainų, kurėnų, nendriniais stogais užklotų namų kraštas yra neįsivaizduojamas be jo svarbiausios metraštininkės Ievos Simonaitytės.

Vykstame į Priekulę. „Aš nevienąsyk esu sakiusi, kad rašydama ir verkdavau, ir džiaugdavausi. O tai todėl, kad verkiama ir džiaugiamasi tik dėl saviškių. O savi – visas mano kraštas“ – sakydavo garsiausia priekuliškė Ieva Simonaitytė. Miestelyje, ant Minijos kranto, rašytoja pasistatė vasarnamį (pati jį vadino „vasaros rezidencija“), kuriame vasarodavo ir kurdavo. 1980 m. šiame name įkurtas memorialinis muziejus. Ievos Simonaitytės vardu pavadinta Priekulės gimnazija, o miestelio centre stovi paminklas rašytojai „Šventvakarių Ėvė“. Jūsų lauks trumpa ekskursija po Priekulės centrą.

Keliaudami iš Priekulės pamatysite Vilhelmo kanalą. Norint apeiti pavojingą „Ventės rago kampą“, XIX a. vid. buvo suplanuota statyti 25,3 km ilgio kanalą tarp Minijos, Drevernos ir Smiltelės. Jis pavadintas tuometinio Prūsijos karaliaus, kuriam šis kraštas ir priklausė, Vilhelmo I vardu. Kanalo statybos tikslas kadaise buvo apsaugoti laivus ir plukdomus sielius nuo pavojingų audrų, kildavusių Kuršių mariose. Kanalą kasė vietos gyventojai ir tik paskutiniais metais, siekiant paspartinti kasimo darbus buvo atsiųsti prancūzų karo belaisviai.

Išvykos į pamarį metu aplankysime Dreverną. Šiandien šis žvejų kaimelis po rekonstrukcijos  yra tapęs vienu didžiausiu konkurentu kitoms Lietuvos vasaros sostinėms. Čia galėsite susipažinti su laivų gamyba ir legendinio šio amato meistro Jono Gižo palikimu; paskanauti pačios tikriausios žuvienės ir vietinio vyndario vyno; 1 val. pasiplaukiosime Kuršių mariomis ir užlipę į apžvalgos bokštą galėsite pasigrožėti kvapą gniaužiančia panorama, kuri atsiveria į Naglių rezervatą (Kuršių nerija), marias, Dreverną.

Pakeliavę Mažosios Lietuvos keliais vyksime namų link.

Registracija tel. +370 637 53 161

PASTABA. Kelionių programos gali būti koreguojamos pagal užsakovo pageidavimus.

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
  • Kelionė turistiniu autobusu.
  • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
  • Kelionės organizavimo paslaugos.
  • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
  • J. Gižo etnografinė sodyba, žuvienė, „MEMEL“ vyno degustacija, plaukimas laivu – apie 17 Eur/asm.
  • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.