Lenkijos karūna – Varšuva, Krokuva, Velička, Čenstakavas!

Kaina
Kreiptis į agentūrą tel. +37063753161

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

Kviečiame vykti į nepaprastą kelionę po Lenkijos sostinę Varšuvą, aplankyti karalių miestą Krokuvą, garsiąsias Veličkos druskų kasyklas ir pamatyti piligrimų mėgstamą Čenstakavą! (3 d./2 n.)

1 diena.
Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė į Lenkijos sostinę – Varšuvą.

Atvykus į Varšuvą pirmas mūsų sustojimas bus Karališkasis Lazienki parkas – vienas gražiausių Europoje. Parkas lyg karališka pasaka Varšuvos centre. Seniai seniai, prieš daugiau nei 400 metų, šioje vietoje Lenkijos karalaitė Ona Jogailaitė pastatė medinius rūmus… Keičiantis savininkams, keitėsi ir rūmai, kiekvienas valdytojas čia palikdavo kažką savotiško, kol galiausiai šias žemes įsigijo karalius Stanislovas Augustas. Šis valdovas istorijoje labiau atsimenamas ne dėl savo politinio apsukrumo, o dėl globojamų ir puoselėjamų menų. Kad jis turėjo gerą skonį, aplankius šį parką, abejonių neliks. Parke galima pamatyti Rūmus ant vandens, atskleidžiančius prabangų valdovų gyvenimą; didžiąją oranžeriją, baltąjį namą, amfiteatrą, senąją sargybinę… Ne gana to, jaukiame parke didelė tikimybė, kad jus pasitiks besisukiojantys povai, drąsios voveraitės ir kiti gyvūnai. Viskas ko reikia tikrai pasakai. Kitas lankytinas objektas – Vilanovo rūmai ir parkas. Prašmatnius barokinius rūmus supa didžiuliai dviejų lygių itališki sodai ir romantiškas angliškojo stiliaus parkas. Jame yra didžiulis tvenkinys su tolumoje atsiveriančiais „industrinės romantikos“ vaizdais, įspūdingos karpytų skroblų sienos. Vilanovo rūmai kadaise buvo karaliaus Jono III Sobieskio vasaros rezidencija. Vėliau čia gyveno Augustas II ir kitos aristokratų šeimos.

Toliau – ekskursija po Varšuvos senamiestį pėsčiomis. Paėjėsime ir karališkuoju traktu – maždaug dvylikos kilometrų atkarpa nuo Vilanovo rūmų iki Karališkųjų. Einant atsiveria vaizdai į puikiausius architektūros paminklus: Prezidentūrą, Universitetą, Mokslų akademiją. Šio kelio puošmena – Šv. Onos bažnyčia. Gal prabanga spinduliuojantis rokoko stiliaus bažnyčios interjeras, o gal ir tikėjimas, kad šioje bažnyčioje susituokusiųjų laukia laimingas gyvenimas, traukia jaunuosius čia prisiekti amžiną meilę. Pasigrožėsime karaliaus rūmais, kurie antrojo pasaulinio karo metais buvo sugriauti, o vėliau atstatyti ir juoje įsikūrė muziejus. Pasigrožėsime ir pilies aikšte. Apžiūrėsime Čapskių rūmus, paminklą A. Mickevičiui, konservatoriją ir Meno Akademiją, kurioje studijavo M. K. Čiurlionis, pamatysime ir garsųjį “Bristol” viešbutį bei Šv. Kryžiaus bažnyčią, kurios kolonoje yra palaidota Frederiko Šopeno širdis. Nepraleisime ir vienos žinomiausių vietų – Varšuvos Turgaus aikštė, kuri yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Laisvas laikas, o vakare išvykstame iš Varšuvos Krokuvos lik. Nakvynė viešbutyje.

2 diena.
Pusryčiai viešbutyje. Vykstame į Veličkos druskų kasyklas veikiančias jau 700 metų. Čia laukia unikalūs reginiai buvusiose kasyklose nusileidžiant į 135 m gylį, besigrožint žmogaus rankomis sukurtomis koplyčiomis, garsiąja Kingos bažnyčia, paminklais, gamtos sukurtais ežerėliais. Druskinių figūrų ekspozicijose susipažinsite su šachtos ir druskos kasybos istorija. Apžiūrėję įspūdingąsias kasyklas vykstame pasigrožėti kitu lankytinu objektu – Vavelio kalva, kurią karūnuoja įspūdingo didingumo karališkoji pilis ir gotikinė katedra. Šis kompleksas – buvusi Lietuvos ir Lenkijos karalių rezidencija. Kartu su Krokuvos senamiesčiu Vavelis yra UNESCO Pasaulio kultūros paveldo sąraše.

Po to vyksime į Krokuvos senamiestį. Krokuva neretai vadinama „Lenkijos deimantu“, o taip pat karalių ir bažnyčių miestu. Mūsų lauks ekskursija po autentišką miestą su vienu iš seniausių universitetų Europoje ir stulbinamo grožio sakraline architektūra. Pasivaikščiojimas po senąją Lenkijos sostinę pėsčiomis nepaliks abejingų miesto grožiui: senamiestyje aplankoma viena didžiausių Europoje – Turgaus aikštė – viduramžių laikus menanti prekybinė aikštė apsupta istorinių pastatų, rūmų ir bažnyčių. Pamatysime ir kiek pasvirusį į šoną Rotušės bokštą. Toliau bus vienu iš Krokuvos simbolių tapusi Šv. Marijos bazilika (jos didžiausia puošmena yra Vito Stvošo sukurtas medinis drožinėtas altorius). Praeidami pro Šv. Floriono vartus galėsime pasijusti lyg karaliai – tai buvo pagrindinis karalių įėjimas, kai šie grįždavo namo iš pergalingų mūšių. Dėl šios priežasties vartai dar vadinami „Šlovės vartais“. Akis trauks ir Žalgirio mūšio paminklas skaičiuojantis jau 110 metų. Paėsime ir dar vienu karališkuoju traktu – Kanonicza ir Grodzka gatvėmis iki pat Jogailos Universiteto – seniausios aukštosios mokyklos Lenkijoje. Pamatysime ir Krokuvos barbakaną – 1498 metais gotikiniu stiliumi pastatytą gynybinį įtvirtinimą. Tai pagrindiniai miesto vartai, vedantys į Krokuvos senamiestį. Laisvas laikas. Po dienos pilnos įspūdžių mūsų lauks nakvynė viešbutyje.

3 diena.
Pusryčiai viešbutyje ir išsiregistravimas iš jo. Pradedame kelionę namų link. Pakeliui aplankysime Čenstakavą (Częstochowa) – miestą Lenkijos pietuose, Silezijoje. Miestas išgarsėjo kaip katalikų piligrimų lankytina vieta. Bene žymiausia vieta Čenstakave yra Jasna Gora vienuolynas – tai Švč. Mergelės Marijos šventovė Lenkijoje. Šiame vienuolyne saugomas stebuklingasis Juodosios Madonos paveikslas. Į šią vietą per įvairias katalikų šventes

Registracija tel. +370 637 53 161

PASTABOS:

Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;
Muziejuose, bažnyčiose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda. Už vienvietį kambarį taikomas papildomas mokestis.

PASTABA. Kelionių programos gali būti koreguojamos pagal užsakovo pageidavimus.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Kelionės dienų skaičius

3

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • 2 nakvynės viešbutyje su pusryčiais.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Vavelio Karalių rūmai – valstybės lobynas – 300 PLN/grupei.
 • Vavelio Katedra – apie 10-18 PLN/asm.
 • Marijos bažnyčios lankymas – apie 8 PLN/asm.
 • Veličkos druskų kasyklos – 35-55 PLN/asm.
 • Vietinių gidų paslaugos Varšuvoje ir Krokuvoje – apie 5 Eur/asm.
 • Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu – apie 5 Eur/asm.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.